Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: Potrącił policjanta i zaczął uciekać. Sensacyjny pościg za poszukiwanym sześcioma listami gończymi

Poweekendowy śląski patrol o tragicznych wypadkach na drogach województwa. Policja przekazuje również informacje o zatrzymaniu domowego oprawcy, przez którego kobieta chciała odebrać sobie życie. Czytaj także o szczegółach pościgu za kierowcą, który potrącił policjanta, w czasie ucieczki staranował szlabany na autostradzie, a ostatecznie doprowadził do dachowania pojazdu.

Śląski patrol: Potrącił policjanta i zaczął uciekać. Sensacyjny pościg za poszukiwanym sześcioma listami gończymi
Po lewej wypadek na S1, w środku zdarzenie z Jaworzna, po prawej wypadek na A1 w Blachowni / fot. Policja

Będzin - Tragiczny wypadek na trasie S1

fot. policja

Dyżurny z będzińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Mierzęcicach na trasie S1 w kierunku Dąbrowy Górniczej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że na prawym pasie jezdni strażacy usuwali plamę oleju, która znajdowała się na drodze. W pewnym momencie w tył oznakowanego wozu strażackiego uderzył kierujący iveco. Strażacy od razu podjęli czynności ratunkowe. Na miejsce skierowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety w wyniku zdarzenia 23-letni kierujący i rok starszy pasażer zginęli na miejscu. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali niezbędne czynności pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zawierciu oraz z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Częstochowa - Wypadek na A1 w Blachowni. Nie żyje jedna osoba

fot. policja

Do tragicznego zdarzenia, w którym zginęła jedna osoba doszło na autostradzie A1 w Blachowni. Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że jadący w kierunku Katowic kierujący pojazdem marki Fiat Ducato, z nieustalonych dotąd przyczyn, najechał na tył poprzedzającej go naczepy ciągnika siodłowego. Na skutek poważnych obrażeń ciała, kierujący busem (mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego), zmarł w szpitalu. Śledczy z Częstochowy będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tej tragedii.

Dąbrowa Górnicza - Kryminalni przejęli ponad 20 kg narkotyków

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej w ciągu zaledwie jednego tygodnia przejęli z zagłębiowskiego rynku ponad 20 kilogramów różnego rodzaju narkotyków.

Pierwszy w ręce kryminalnych wpadł 22-letni mężczyzna. Zatrzymanie było wynikiem rozpracowania siatki handlarzy narkotykowych. W wyniku przeprowadzonej akcji policjanci znaleźli i skonfiskowali ponad 16 kilogramów różnych rodzajów narkotyków, w tym marihuanę i metamfetaminę. Do następnego zatrzymania doszło na terenie powiatu będzińskiego. W mieszkaniu 26-letniego mężczyzny policjanci znaleźli ponad 750 gramów suszu marihuany.

Niedługo trzeba było czekać na wpadkę kolejnego z dilerów. Tym razem w Sosnowcu stróże prawa przechwycili przeszło 3,2 kilograma amfetaminy i blisko 200 gramów marihuany. Posiadaczem nielegalnych substancji był 22-letni mieszkaniec Sosnowca. Zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do dalszych badań laboratoryjnych, aby dostarczyć dowodów do postępowania karnego przeciwko podejrzanym.

Dwaj zatrzymani 22-latkowie, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące, a 26-latek objęty dozorem policyjnym. Na podstawie zgromadzonych dowodów prokuratura postawiła pierwszemu z nich zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków w celu dalszej dystrybucji, za co grozi do 12 lat więzienia. Dwaj pozostali usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Siemianowice Śląskie - Areszt za znęcanie się nad partnerką

Policjanci zostali wezwani przez sąsiadów do awantury, skąd dobiegały wołania kobiety o pomoc. Mundurowi na sygnałach uprzywilejowania błyskawicznie pojawili się pod wskazanym adresem. Tam dowiedzieli się, że 33-latka została pobita przez swojego pijanego partnera, który oddalił się przed przyjazdem policjantów. Kobieta opowiedziała stróżom prawa, że to nie była pierwsza sytuacja, gdy partner użył wobec niej siły fizycznej. Od początku roku wielokrotnie szarpał ją, bił oraz groził. Policjanci dowiedzieli się, gdzie może przebywać domowy oprawca. Gdy tam dotarli, zobaczyli, że schował się pod łóżkiem. 50-latek został zatrzymany pod zarzutem znęcania się nad partnerką. Kobieta dopiero co wróciła ze szpitala, gdzie uzyskała fachową pomoc po tym, jak próbowała sobie odebrać życie z powodu domowego afresora. Mundurowi założyli niebieską kartę i wskazali instytucje, w których siemianowiczanka uzyska pomoc. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i przez ten czas śledczy gromadzili dowody w tej sprawie. Prokurator przedstawił 50-latkowi zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad partnerką, w wyniku którego kobieta próbowała targnąć się na swoje życie. Podejrzany został doprowadzony do sądu, który zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Jaworzno - Tymczasowy areszt za potrącenie policjanta i ucieczkę

fot. Policja

Do niebezpiecznego pościgu doszło w miniony piątek w nocy. Kryminalni z jaworznickiej komendy postanowili skontrolować kierowcę i pasażera czarnego mercedesa, który w godzinach nocnych został zaparkowany na MOP-ie Zastawie przy autostradzie A4 w Jaworznie. Jeden z nieumundurowanych policjantów podszedł do kierowcy i okazał mu legitymację służbową. Na widok kryminalnego mężczyzna zaczął gwałtownie cofać, potrącił go i zaczął uciekać. Stróże prawa natychmiast ruszyli w pościg, do którego wkrótce przyłączyły się inne będące w okolicy patrole. Oficer Dyżurny zlecił ustawienie posterunków blokadowych oraz zaangażował w pościg kolejne siły policyjne. Poruszający się mercedesem mężczyźni nie zamierzali się jednak zatrzymywać i nie reagowali na nadawane przez radiowóz sygnały świetlne i dźwiękowe.

W trakcie pościgu, jadąc z dużą prędkością, staranowali szlaban punktu poboru opłat na autostradzie A4 i jechali dalej w kierunku Mysłowic. Pościg zakończył się na terenie tego miasta, gdzie ostatecznie kierowca stracił panowanie nad pędzącym mercedesem, w wyniku czego auto dachowało. Sprawcy opuścili pojazd o własnych siłach i próbowali kontynuować ucieczkę pieszo, jednak już po chwili byli w rękach kryminalnych. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili w mercedesie m.in. narkotyki, gotówkę, telefony komórkowe i kominiarkę. Okazało się, że 23-letni kierujący był poszukiwany sześcioma listami gończymi oraz posiadał trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Jaworznie. 23-latek usłyszał prokuratorski zarzut czynnej napaści na policjantów, kierowania pojazdem mimo orzeczonych zakazów, niezatrzymania się do kontroli i posiadanie narkotyków, a 21-letni pasażer zarzut napaść na policjanta, działając wspólnie i w porozumieniu. Mężczyźni decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].