Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

92-latka z Jastrzębia straciła wszystkie oszczędności po tym, jak usłyszała dramatyczną opowieść

Oszuści stosują liczne sposoby, by dopiąć celu. W ostatnim czasie, sprawnie manipulując emocjami seniorki, sprawili, iż kobieta oddała im wszystkie pieniądze. Przestępcy wzbogacili się o ponad 30 tysięcy złotych.

92-latka z Jastrzębia straciła wszystkie oszczędności po tym, jak usłyszała dramatyczną opowieść
Jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny lub policjanta i prosi o pieniądze lub mówi, że nasze pieniądze są zagrożone, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań

Fałszywa policjantka zadzwoniła na telefon stacjonarny kobiety, przedstawiając zmyślone dane i poinformowała jastrzębianką o rzekomych kłopotach jej córki. Oszustka przekazała, iż doszło do poważnego wypadku. Historia miała wstrząsnąć seniorką, wpływając tym na jej emocje i zmuszając do natychmiastowych decyzji, czyli przekazania pieniądzy.

- Córka kobiety miała spowodować ten wypadek wchodząc na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Kierująca pojazdem, w zaawansowanej ciąży, została tym zmuszona do gwałtownego hamowania i doszło do poronienia ciąży. Seniorka została poinformowana, że jeżeli wpłaci pieniądze, to córka zostanie zwolniona z aresztu - przedstawia szczegóły st. asp. Halina Semik, oficer prasowa jastrzębskiej policji.

92-latka wszystkie oszczędności, które miała w domu, przekazała kurierowi, który po kilku minutach zapukał do jej drzwi. Kobieta chciała, by mężczyzna przeliczył pieniądze, ale ten zaczął uciekać. Kobieta wróciła do domu i zadzwoniła do córki, by zapytać, czy kurier już do niej dotarł. Wtedy stało się jasne, że kobieta padła ofiarą oszustów. Straciła ponad 30 tysięcy złotych.

Jastrzębscy policjanci kolejny raz przypominają, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie sprawach. Nie proszą również o wypłacanie pieniędzy z kont bankowych, przelewanie na inne konta lub przekazywanie ich innym osobom.

Jak nie stać się ofiarą oszustów?

Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny lub policjanta i prosi o pieniądze lub mówi, że nasze pieniądze są zagrożone, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Podzielmy się natychmiast tą informacją z bliskimi i nie działajmy sami. Pamiętajmy, że nikt nie będzie miał nam za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Potwierdźmy dane osoby dzwoniącej i zdarzenia dzwoniąc do dyżurnego jednostki policji. Nigdy też nikogo nie informujmy o ilości posiadanych w domu lub na kontach bankowych oszczędnościach.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryMieszkaniec (5.173. * .86) 31.05.2023 11:16

@ tixx - masz rację Służby zamiast namierzać takich przestępców to wolą ochraniać willę i konwojowć ministrów jadących na zakupy... Za mało kampani medialnej - rządowa TVPIS dostała 2 miliardy - na co? - na durne programy!, na propagandę! Za tą kasę powinni codziennie między programami puszczać ostrzeżenia o tego typu przekrętach. Chyba że rząd, rządowe media są w zmowie z przestępcami - aby ratować budżet...

tixx 30.05.2023 19:15

*bank

tixx 30.05.2023 19:15
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Spróbuj nie zapłacić mandatu/podatków/kredytu/alimentów - bnak, policja, urząd skarbowy namierzą cię w kilka dni (max). Ukradnij ostatnie oszczędności seniora - nikt nic nie widział, nikt nic nie wie.....