Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Świadomy senior, to bezpieczny senior. Policjanci z Jastrzębia spotkali się z mieszkańcami

Tym razem policyjni profilaktycy spotkali się z seniorami. Podczas spotkania policjanci przekazali uczestniczkom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadamiali, jak nie stać się ofiarą przestępstw.

Świadomy senior, to bezpieczny senior. Policjanci z Jastrzębia spotkali się z mieszkańcami
Większa świadomość seniorów pozwoli unikać sytuacji, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa / fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębscy policjanci odwiedzili seniorów. Podczas spotkania nadkomisarz Aneta Zacharjasz oraz podkomisarz Robert Szablicki z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju przybliżyli działanie aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz uświadamiali, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą m.in. "na wnuczka, policjanta, administratora czy niedopłatę do prądu", a także przypomniał o zwykłych środkach bezpieczeństwa.

- Starsi ludzie dzięki cyklicznym spotkaniom z policjantami stają się coraz bardziej świadomi. Większa świadomość seniorów pozwoli unikać sytuacji, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa - przekazuje rzecznik prasowa komendy, st. asp. Halina Semik.

Seniorzy mieli okazję również dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem, odświeżyli sobie takżęwiedzę na temat przepisów dotyczących ruchu drogowego. Mundurowi przybliżyli także nowo obowiązujące przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych czy urządzeń wspomagających ruch.

/źr. KMP Jastrzębie-Zdrój/

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].