Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nastolatkowie muszą wiedzieć, że ich decyzje mają konsekwencje

Wiedza i świadomość źródłem odpowiedzialności. Tak w skrócie można wyrazić sens wszelkich działań profilaktycznych. Te regularnie podejmowane są przez policję w całym regionie. Kolejne spotkanie z młodzieżą przygotowali funkcjonarisze z Jastrzębia-Zdroju.

Nastolatkowie muszą wiedzieć, że ich decyzje mają konsekwencje
Zajęcia warsztatowe odbywały się na zasadzie dyskusji. / fot. poglądowe policja

Młodzi ludzie muszą mieć świadomość, że ich decyzje i wybory mają wpływ na ich życie. Dlatego warto uzbroić młodzież w wiedzę, która pomoże im kształtować swoje losy bez szkody dla nich samych. Policyjni profilaktycy często spotykają się z młodymi mieszkańcami miasta, by pokazać im, jakie konsekwencje ponoszą ci, którzy podejmują działania niezgodne z prawem.

- Policjanci swoim działaniem, chcą promować zdrowy – wolny od uzależnień tryb życia, jak również kształtować u młodych ludzi umiejętność dokonywania właściwego wyboru postępowania w sytuacjach trudnych - podkreśla oficer prasowa jastrzębskiej komendy, st. asp. Halina Semik.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju, rozmawiali z nadkomisarz Anetą Zacharjasz oraz podkomisarzem Robertem Szablickim z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju o trudnych wyborach, konsekwencjach podjętych decyzji, cyberzagrożeniach, a także uzależnieniach. Zajęcia warsztatowe odbywały się na zasadzie dyskusji.

- Profilaktyka wśród młodzieży jest bardzo potrzebna, ponieważ młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie ich decyzja będzie miała znaczący wpływ na ich przyszłość, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Uczestnicy spotkania bardzo aktywnie włączyli się w zajęcia - dodaje rzecznik.

Z dziećmi młodszych klas omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. dotyczące poruszania się na hulajnogach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].