Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Posłanka Teresa Glenc o marszu 4 czerwca: Wątpię, że pozwolił opozycji przekonać do siebie choćby jednego nowego wyborcę

Posłanka z Wodzisławia Śląskiego zapytana o komentarz do wydarzenia w stolicy, które odbyło się 4 czerwca mówi, że protest był narzędziem do przekonywania przekonanych, zaś nieprzekonani nie mieli okazji, by usłyszeć choć jedną, konkretną propozycję dla Polski, poza chorobliwą żądzą przejęcia władzy.

Posłanka Teresa Glenc o marszu 4 czerwca: Wątpię, że pozwolił opozycji przekonać do siebie choćby jednego nowego wyborcę
Posłanka Glenc twierdzi, że jesienią, przy urnie wyborczej, każdy będzie mógł podjąć decyzję, czy chce się opowiedzieć za Polską, w której wspiera się rodziny, dba o bezpieczeństwo obywateli, rozwija nie tylko duże miasta, ale i mniejsze miejscowości, czy za Polską bez wizji, w której na piedestał stawia się te osoby, które potrafią ułożyć wulgarną wypowiedź, obrażać innych, nie przedstawiając żadnych konkretnych propozycji programowych Fot. Fryderyk Kamczyk

- Moim zdaniem niedzielny marsz był narzędziem do przekonywania przekonanych. Wątpię, że pozwolił opozycji przekonać do siebie choćby jednego nowego wyborcę. Ci nieprzekonani nie mieli okazji, by usłyszeć choć jedną, konkretną propozycję dla Polski, poza chorobliwą żądzą przejęcia władzy, którą opozycja utraciła prawie 8 lat temu.

Mnie osobiście bardzo zasmuciły nagrania, na których widać, jak wulgarne czy agresywne hasła były wykrzykiwane przez dzieci. Nakręcanie tak negatywnych emocji i utrwalanie agresywnych podstaw u dzieci będzie miało dla nich samych bardzo negatywne skutki, dlatego takie sytuacje nigdy nie powinny mieć miejsca.

W demokracji każdy ma prawo protestować. Marsz opozycji nie spotkał się z próbami zakłócania przez zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. Oczekiwałabym takiej samej postawy od drugiej strony, bo dotychczas nie mogliśmy na taką liczyć. Obserwowaliśmy to nawet na naszym, lokalnym podwórku, kiedy zwolennicy opozycji próbowali zakłócać wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Wodzisławiu Śl., nie szanując nawet momentu, w którym śpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Jesienią, przy urnie wyborczej, każdy będzie mógł podjąć decyzję, czy chce się opowiedzieć za Polską, w której wspiera się rodziny, dba o bezpieczeństwo obywateli, rozwija nie tylko duże miasta, ale i mniejsze miejscowości, czy za Polską bez wizji, w której na piedestał stawia się te osoby, które potrafią ułożyć wulgarną wypowiedź, obrażać innych, nie przedstawiając żadnych konkretnych propozycji programowych - komentuje posłanka Teresa Glenc.

Ludzie

Teresa Glenc

Poseł na Sejm

48 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dohanyss (89.64. * .151) 08.06.2023 23:46
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

do ~Hanyss znasz znaczenie słowa "faszyzm" ? czy bezmyślnie powtarzasz za ośmiogwiazdkowcami?

puchacz 08.06.2023 22:47
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do IP 185.78*182 ~do osla_puchacz
Widzisz prymitywny człowieku to posłowie opozycji sprowokowali Kaczyńskiego wołając z sali "zadzwoń do brata"
Jesteś ignorantem i prostakiem .który potrafi tylko obrażać. Nie kłócę się już z głupim bo czytający to mogą nie zauważyć różnicy . Pa i myśl tonie boli.

~Hanyss (80.213. * .124) 08.06.2023 22:31
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Tej pindzie juz dziękujemy za przekonujace podkreślanie faszyzmu tv pis i monopolu na wszelka racje

~do_osla_puchacz (185.78. * .182) 08.06.2023 21:44
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

sam baranie to napisałeś:
"Ludzie, którzy nie potrafią dyskutować bez obelg , bez wulgarności nie powinni mieć jakiegokolwiek reprezentanta w strukturach władzy"
to jeszcze teraz pomyśl co miał na myśli komentujący

puchacz 08.06.2023 21:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do IP 217.115* 198~ pytam
To było skierowane do całej sali sejmowej , czyli co ? Opozycja uznała to że to prawda skierowana do nich ?

~zdziwiciesię (188.117. * .110) 08.06.2023 16:40
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

do ~PeOwiec :
500 tysięcy to tam absolutnie nie było i żadne źródło, oprócz samej platformy, nie podaje takiej liczby. a nawet jeśli by przyjąć, że było tyle, to sama jedna Beata Szydło miała w wyborjach do PE więcej głosów. JEDNA OSOBA. więc nie ekscytujcie się, platformo, bo znów się zdizwicie jesienią

~PeOwiec (41.225. * .234) 08.06.2023 16:07
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~PeOwiec (41.225. * .234) 08.06.2023 16:01
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Do tych lewaków nawasz marsz zwieziono500 tys ludzi z całej Polski jaki to jest ułamek tego 1/10 tego ile dzisiaj uczestników w Polsce w procesjach rozumiem że ci co byli na marszu nie chodzą na procesje ale z tego tytułu biorą wolnego płatne od tego rzadu

~pytam (217.115. * .198) 08.06.2023 15:52

puchacz pisze: "Ludzie, którzy nie potrafią dyskutować bez obelg , bez wulgarności nie powinni mieć jakiegokolwiek reprezentanta w strukturach władzy"

a zdradzieckie mordy to kto powiedział ?

~cfgh (178.219. * .12) 08.06.2023 11:32
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Konkretnych propozycji padło tam aż nadto. To są cały czas te same propozycje by przywrócić demokrację i praworządność, by prowadzić normalną politykę gospodarczą, nie zadłużać nadmiernie państwa i nie szczuć jednych ludzi na drugich. Pani Glenc powinna słuchać lepiej. A sam marsz świadczy tylko o tym, że coraz więcej ludzi rozumie, że te propozycje MUSZĄ być zrealizowane, bo będzie źle z naszym krajem. Na miejscu pani Glenc szukałbym sobie jakiegoś nowego zajęcia lub złożył papiery na emeryturę.

~Pispispis (188.117. * .110) 08.06.2023 11:11
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Według antypuisowców każdy, kto ma inne poglądy od nich jest "trollem". Nie dopuszczają do siebie myśli, że ludzie po prostu popierają PiS. A przy wyborach zdziwienie, że jednak popierają

puchacz 08.06.2023 10:52
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do IP 217.115*,198
Widzisz ,ty antypisowiec nie potrafisz dyskutować bez obrażania przeciwnika. Dla Ciebie każdy kto ma inne poglądy , jest "trollem". Więc kto sieje ziarno nienawiści? Ludzie, którzy nie potrafią dyskutować bez obelg , bez wulgarności nie powinni mieć jakiegokolwiek reprezentanta w strukturach władzy.

Objektywny 08.06.2023 09:32
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

(94.254.*.24) —Żadna telewizja !!! Pokazują ci tylko to co chcieli byś zobaczył i usłyszał . Przecież nie widzą twojej pustki w głowie ,ale ja o niej wiem to lepiej uważaj by ci echo zębów nie wybiło w tym pustostanie ........ vel Obiektywny i inne vele .....

~do_trolla_puchacz (217.115. * .198) 08.06.2023 08:00
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Abonament od odbiornika ściągany przez Pocztę Polską i miliardy rekompensat. W sumie Telewizja Polska i Polskie Radio w latach 2016-2021 dostały w ten sposób 10,3 mld zł.

a za tvn ile zapłaciłeś??

~Do_nizej (94.254. * .23) 08.06.2023 05:51
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

I jeszcze jedno ostatnie pytanie
Która telewizja wypowiedziała się rzetelnie na temat marszu z 4 czerwca???
objektywny vel puchacz vel obserwator zaś ZAORANY

~Do_nizej (94.254. * .23) 08.06.2023 05:47
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

No to teraz jeszcze napisz to samo o tvp od 2015 roku abyśmy mieli pełny obraz

Czekamy ……….albo spadaj na drzewo

puchacz 07.06.2023 23:34
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Przypominam komentującym poniżej ,że Polsat oraz TVN powstały za pieniądze służb specjalnych PRL-u ,Walter i Solorz byli agentami , Solorz się przyznał ,że współpracował ze służbami w czasie gdy setkami sprowadzał używane auta z Zachodu , zaś Walter nie miał tej odwagi aby się przyznać. Zresztą Walter był gołodupcem , więc z jakich pieniędzy stworzył TVN ? Odpowiem z pieniędzy FOZZ-u , gdzie służby zarabiały na lewo miliony dolarów za wykrycie afery FOZZ-u zamordowano Falzmanna. Koledzy dyskutanci trochę poczytajcie i zainteresujcie się a nie powtarzajcie farmazonów zasłyszanych w TVN-ie czy opowieści z mchu i paproci głoszonych przez opozycję i celebrytów wszelkiej maści. Myślenie nie boli ,spróbujcie pomyśleć. Zasada jest taka że kto ma media ten rządzi...opozycja miała swego czasu TVP, TVN i Polsat... do czasu. Skończyło się a i ludzie przejrzeli na oczy że PO robi ich w bambuko.

~Do_pisowskiego_trolla_nizej (89.174. * .113) 07.06.2023 17:06
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Naprawdę ………..
naprawdę na nic innego cie nie stać tylko ciagle powtarzać te wyświechtane bzdury???
Sam pewnie nic nie wymyślisz bo to za trudne a uwierz nie boli

Właśnie dzięki takim miernotom jak ty mamy co mamy

~PeOwiec (41.225. * .234) 07.06.2023 16:48
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Do ponizej widzisz go...no wiesz na temat demokracji tak samo jak twoj guru ryży demokracja według niego to jest strzelanie do protestujących chcących lepszego i godnego życia a nie pracy u bauera za 2euro czy roboty do smierci

~ToJestDemokracja (89.174. * .113) 07.06.2023 16:35

Demokracja to jest to że wszyscy płacą a tylko pis puszczają w tvp

~PeOwiec (41.225. * .234) 07.06.2023 14:51

Do poniżej czy ty wiesz co znaczy demokracja bo po twoim wpisie chyba nie znasz znaczenia tego slowa

~Brakslow (94.254. * .23) 07.06.2023 14:17
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Napisał ze jest demokracja?

no tak w publicznej tvp (opłacanej czy chcesz czy nie przez WSZYSTKICH Polaków) jest 99% pisu
faktycznie demokracja ……… w pisowskim wydaniu

~DoNizej (94.254. * .23) 07.06.2023 14:10
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

puchacz jest mała różnica TVN jest darmowy a za pisowskie szambo muszę płacić abonament nie wspomnę że 2mld zajumali z naszych podatków ale skoro ty różnicy nie widzisz to daremna dyskusja
rack te 3 ostatnie wyrazy dotyczą właśnie ciebie a nie ludzi,którzy widzą ustawy przepychane w nocy,reasumpcje,kłótnie z UE i tysiące innych pisowskich „dobrodziejstw”

~Rack (46.204. * .1) 07.06.2023 11:28
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Słucham i czytam i stwierdzam że Polacy chorują na amnezję i ślepotę.
Dobrze , niech wygra Tusk.
Wówczas wielu będzie oczy przecierać i do Zakopanego z łopatą jeździć...a raczej młodzi znów wyjadą za robotą i kasą.
Nie jestem za którąkolwiek partią. Jestem za Polską, godnym w niej życiem i szacunkiem dla języka polskiego i naszej złotówki .
Oni żrą się o własne bycie przy korycie. Widzę , słyszę i mówię.
Kto twierdzi że jest w Polsce ciemiężony , pozbawiony praw człowieka i bez demokracji - ten jest ślepy, głuchy i zakłamany.

puchacz 06.06.2023 22:39
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Do niżej" słuchajcieprawdy" . Po co TVP ma dublować TVN ? Czy Tusk Vision Network relacjonuje Marsz Niepodległości ? Popierasz kłamcę i zawistnika Tuska to oglądaj TVN , popierający obecną władzę oglądają TVP. Demokracja. Wiesz co to znaczy ?

~sluchajcieprawdy (217.115. * .198) 06.06.2023 21:20
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

słowo o tvpis
Polityk określił przedstawicieli telewizji państwowej "pracownikami partyjnej gadzinówki", którzy "są tchórzami" i "żywią się podstępem i prowokacją". - Nie pokazanie marszu jest czystym skandalem, ale też objawem strachu. Będą zniekształcali rzeczywistość, żeby zaspokoić Jarosława Kaczyńskiego, ale jego zaspokoić się już nie da - oceniał Arłukowicz. - Oni mogą pluć, używać tej ciężkiej, pisowskiej propagandy, ale ludzie w Polsce już wiedzą, że to jest ich koniec

~do_typa_nizej (146.70. * .226) 06.06.2023 20:47
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

gdyby babcia miała jajca to by była dziadkiem
to taka odpowiedz na Twoje gdybania trollu i nie cytuj mi tu dziennika rządowego

~CiekawskiG (91.225. * .2) 06.06.2023 20:37
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem ;)

puchacz 06.06.2023 19:30
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Krótko ,gdyby w obecnej kadencji rządziła Platforma Obywatelska , to Ukrainy już by nie było , a Polska na południowym wschodzie i wschodzie miałaby granicę z Federacją Rosyjską. PO i Tusk ramię w ramię z Scholtzem sprzedaliby ten kraj Putinowi.

puchacz 06.06.2023 19:21
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Opozycji nie chodzi o dobro Polski i obywateli , szczególnie tych słabszych ekonomicznie , mniej przebojowych , chorych , cichych ale o władzę samą w sobie .To ludzie chorzy na władzę, karierowicze ... popatrzcie na "ministra wykluczonego" Bartosza Arłukowicza czy Tuska wygłaszającego peany na cześć niemieckiej polityki w Europie ( zapomniał kto wywołał kryzys migracyjny , zapomniał kto budował NS1 i NS2 i przyczynił się do rosyjskiej agresji) .Zbigniew Sowa - mam odwagę i nie piszę pod nick'iem

~123458 (89.64. * .68) 06.06.2023 18:01
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

inflacja, ceny energii - może dlatego, że graniczmy z państwem, w którym toczy się wojna i jesteśmy hubem militarnym i humanitarnym? gdyby to była wina pisu, to wysoka inflacja pojawiłaby się już w 2017, 2018, 2019.... wytłunaczysz, dlaczego wtedy nie było, skoro według Ciebie to wina pisu?
strach pomyśleć, jakbyśmy wyglądali, gdyby teraz rządiło PO.... najpierw tłumy nielegalnych migrantów z terytorium białorusi, może już teraz wojna na naszym terytorium...

~Beni1968 (78.31. * .32) 06.06.2023 15:10
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

Ludzie mają dość, próbujecie zaczarować rzeczywistość. Inflacja dwa razy większa niż w innych krajach UE, ceny energii jedne z wyższych w Europie. Wyborcy PiS z 2015 roku głosowali na inną partię. Dzisiaj to partia tłustych kotów, przy których ośmiorniczki platformy to żart. 2 mld dla TVP, willa plus dla swoich, szczucie na mniejszości, teraz lexTusk i szpagat w wykonaniu prezydenta. To nawet dla ludzi sympatyzujących kiedyś z PiSem zdecydowanie za dużo.

~ciekawy (188.137. * .95) 06.06.2023 14:52
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

zatroskany - czysta racja, rozkradanie, zadłużanie jakieś willa+, nikomu niepotrzebne słomiane inwestycje, jakieś tuzy intelektu w stylu Suskiego Sasina i Kowalskiego powsadzani do ministerstw, żony pisiaków zatrudnione na lewych etatach, mam nadzieję że już na jesień odejdą w niebyt

~zatroskany (199.247. * .239) 06.06.2023 14:36
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

I oby, bo już dziś się boję tego co nas czeka jeśli nie daj Boże wygrają...bezradność +, pogarda +, kolesiostwo +; układy +, STOP dla prowincji +. Warszawka King +... a u nas Gabi + ... oto ich prawdziwy program...

~Jesieńbędzienasza (217.96. * .46) 06.06.2023 13:44
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

Pomaszerowali, pomaszerowali, a jesienią znów się rozczarują.

~Mirek6 (37.248. * .171) 06.06.2023 13:35
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

To nieprawda, że opozycja nie ma programu. Ma - program bezradność+

~ubot (194.140. * .124) 06.06.2023 12:22
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

a ja się cieszę że Konfederacja rośnie w siłę!

~piswygra (213.227. * .101) 06.06.2023 12:17
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

może i niektóre decyzje pis nie były dobre, ale jak sobie pomyślę, ze alternatywą jest bezideowa polityczna masa w dużej mierze wulgarnych krzykaczy i celebrytów, to pójdę zagłosować na pis, choćby nie wiem co

~AutochtonkaSRC (83.10. * .34) 06.06.2023 12:14
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

do ~JK_SRC (195.66. * .10)
W punkt !!! W pełni popieram i też tak myślę. Będę głosować za NORMALNOŚCIĄ.
Ciężko oddać KORYTO +

~Hahahahaha (213.227. * .74) 06.06.2023 11:25
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

~Wyborca1989 piszesz jak typowy wyznawca PO, więc nie udawaj, że nie chciałeś iść na wybory, bo Twoja wypowiedź Cię zdradza :)