Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

O węglu koksowym z JSW na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie

Z perspektywy tysiąca metrów pod ziemią, miejsca, gdzie zaczyna się prawdziwa zielona transformacja - debata zorganizowana przez Jastrzębską Spółkę Węglową na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie, przyniosła unikalne spostrzeżenia i głosy ekspertów dotyczące finansowania firm wydobywczych zmniejszających emisje.

O węglu koksowym z JSW na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie
O surowcach strategicznych w odniesieniu do zielonej energii powiedział Robert Ostrowski, zastępca prezesa JSW ds. ekonomicznych. fot. JSW

O węglu koksowym z JSW na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie

- Wielu ludzi myśli o wiatrakach czy panelach solarnych, gdy słyszy "zielona transformacja". Ale prawda jest taka, że zaczyna się ona 1000 metrów pod ziemią - mówił Robert Ostrowski, zastępca prezesa zarządu JSW ds. ekonomicznych. Podkreślił, że przemysł stalowy, kluczowy dla zielonej gospodarki, silnie uzależniony jest od węgla koksowego - surowca, który wydobywa JSW. To surowiec, który jest wpisany na europejską listę surowców krytycznych, podkreślając jego strategiczne znaczenie.

Tomasz Ślęzak, z ArcelorMittal, podkreślił rolę stali w naszym codziennym życiu. - Nie da się wyobrazić współczesnego świata bez stali. By wyprodukować 1 MW energii słonecznej potrzeba 40 ton stali - dodał Ślęzak. Tak więc, stal, surowiec niewidoczny dla wielu, jest absolutnie kluczowy dla ekologicznego przyszłego świata.

Radosław Kwiecień z BGK zwrócił uwagę, że banki są coraz bardziej otwarte na projekty związane z dekarbonizacją, podkreślając jednocześnie strategiczne znaczenie produkcji stali w łańcuchu dostaw.

Dyskusja pokazała, że Jastrzębska Spółka Węglowa nie tylko bierze na siebie odpowiedzialność za transformację energetyczną, ale również desygnuje ścieżkę do osiągnięcia neutralności emisyjnej do roku 2050. Dalsze wydobycie węgla koksowego przez JSW ma więc kluczowe znaczenie dla przyszłości zielonej gospodarki w Europie.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~AntyCzerwonaZaraza (89.64. * .151) 08.06.2023 10:08

CzerwOna UE europejska zniszczyła Polski Przemysł Węglowy i debatują co by jeszcze spie....w Polsce i ją osłabić.
Kupuja węgiel w Kolumbi,Canadzie,Mongoli Urugwaju itp.CZERWONA zadaza na usługach Ruskich onuc.

~JanLeżak (79.184. * .70) 07.06.2023 09:15

To jakby w Jastrzębiu dyskutować o kolorze leżaków na plaży w Sopocie .

~Skarbnik (79.184. * .70) 07.06.2023 09:13

W Sopocie to można dyskutować o cenie gofra że śmietaną na plaży .

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 07.06.2023 08:45

Kongres w Sopocie o węglu ze Śląska?
Cóż za mądre posunięcie logistyczne.