Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Święto kwiatów i ziół już jutro i w niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju [ZAPOWIEDŹ]

Już w weekend w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się prawdziwe święto ogrodników, florystów i wszystkich miłośników roślin.

Święto kwiatów i ziół już jutro i w niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju [ZAPOWIEDŹ]
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. (fot. archiwum portalu Nowiny.pl)

Kochasz kwiaty, zieleń i pasjonują Cię zioła? Interesuje Cię hortiterapia? Z okazji 60-lecia Jastrzębia-Zdroju miasto przygotowało wyjątkową imprezę dla wszystkich, którzy cenią przyrodę, naturalne dekoracje oraz zdrowy styl życia. Wśród gości m.in.: Maja Popielarska, Zbigniew T. Nowak i Witold Czuksanow.

10 i 11 czerwca mieszkańcy reionu zaaproszeni są do Parku Zdrojowego na ogólnopolskie wydarzenie florystyczno-ogrodnicze pn. FLOWER SHOW – Jastrzębie-Zdrój miasto kwiatów i ziół. W programie m.in. obecność znakomitych gości, specjalistów z dziedziny ogrodnictwa, ekspertów ziołolecznictwa i litoterapii; rywalizacja o tytuł eksperta w dziedzinie aranżacji małych, zielonych przestrzeni; pokazy uznanych florystów; prezentacja sukni kwiatowych; warsztaty zielarskie, florystyczne oraz ogrodnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłychoraz wiele wiele inych. Szczegóły na plakacie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Jastrzębski magistrat przypomina także, że przez cały rok obchodów 60-lecia miasta Jastrzębie-Zdrój trwa wyjątkowy konkurs pieczątkowy. Odwiedzający wydarzenia mają możliwość zbierania pieczątek do jubileuszowej gazety. Na festiwalu Flower Show, również będzie taka mozliwość. Na stoisku Związku Działkowców Polskich (muszla koncertowa) w sobotę oraz w niedzielę, od 10.00 do 19.00, zainteresowani będą mogli odebrać jeden z tych wyjątkowych stempli. - To doskonała okazja, aby wzbogacić Waszą kolekcję i uczestniczyć w obchodach jubileuszu miasta. Przyjdź na stoisko i zbierz swoją pieczątkę - zachęcają urzędnicy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].