Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Industriada w Jastrzębiu. The Chance, Marcin Wyrostek z zespołem Corazon, Jelonek [ZDJĘCIA]

Wystawy, warsztaty fotograficzne i drukarskie, wyjątkowy tor wyścigowy oraz koncerty gwiazd. Tak w skrócie przedstawiał się program tegorocznej Industriady w Jastrzębiu-Zdroju.

Industriada w Jastrzębiu. The Chance, Marcin Wyrostek z zespołem Corazon, Jelonek [ZDJĘCIA]
Tegoroczna Industriada, podobnie jak zeszłoroczna, odbyła się przy budynku Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju.

Tym razem hasłem przewodnim festiwalu jest „Sztuka przemysłu” i to determinowało program tej imprezy. A jak sztuka, to fotografia, grafika, gry, literatura i muzyka.

- Zarówno w Instytucie Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica, jak i programie Industriady łączymy tradycję z nowoczesnością. W tym dniu nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – zachęcał do udziału w imprezie Rafał Jabłoński, nowy dyrektor Łaźni Moszczenica.

Wystawa fotograficzna

Podczas wydarzenia można było zobaczyć dwie wystawy. Pierwsza ukazywała artystyczne, industrialne fotografie miasta rodzącego się na złożach węgla, druga grafiki śląskich obiektów poprzemysłowych autorstwa Alexandra Babicha i Anastazji Alforovej.

Metoda farbowania ubrań tie dye

Na warsztatach uczestnicy mogli mogli zbudować własną camerę obscura (na warsztatach uczestnicy budowali pierwowzór aparatu fotograficznego), użyć prasy Gutenberga czy odmienić wygląd zwykłego tiszertu, poznając metodę farbowania tie dye. Na dzieci czekały wymagające refleksu i koordynacji zabawy techniką na torach Sphero i Surfo. 

Prasa Gutenberga

W programie Industriady znalazły się koncerty Orkiestry Rozrywkowej Gminy Mszana pod dyrekcją Aleksandra Knury, koncert Marcina Wyrostka z zespołem Corazon oraz koncert Jelonka.

Występ Orkiestry Rozrywkowej Gminy Mszana pod dyrekcją Aleksandra Knury

Na widowni zasiadła między innymi pani prezydent, Anna Hetman. Organizacja Industriady jest możliwa dzięki zgłoszeniu się jastrzębskiego Instytutu do konkursu na obiekt zaprzyjaźniony Szlaku Zabytków Techniki. Daje to również możliwość wpisania Łaźni Moszczenica do Szlaku Zabytków Techniki w przyszłości.

Marcin Wyrostek

Na scenie wystąpił między innymi akordeonista, Marcin Wyrostek z zespołem Corazon. W 2009 wygrał drugą edycję programu "Mam talent!" Na zakończenie dnia na scenie wystąpił Michał Jelonek. 

ZOBACZ TAKŻE:

Popołudnie z Industriadą 2023 w JAstrzębiu-Zdroju: warsztaty, animacje, koncert orkiestry [ZDJĘCIA]

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 19.06.2023 06:08

Jastrzębie jest nudne jak kok pani prezydent.

~Do_POdpiszsię (46.134. * .57) 18.06.2023 16:02

Zahibernowany byłeś przez ostatnią dekadę , jak ci z sekmisji. Budynku basenu na Moszczenicy nie ma już chyba z 10 lat.

~Pete (89.72. * .130) 18.06.2023 11:25

Fajnie, że kolejny zagospodarowany kulturalnie weekend. Szkoda, że tak mało ludzi. Nie rozumie czemu wśród 84 zdjęć nie ma ani jednego Jelonka. Jeżeli to kwestie doktrynalne to następnym razem proponuje zaprosić Zenka.

~POdpiszsię (89.64. * .178) 18.06.2023 09:05

Jelonek show the best!
Zero reklamy na mieście itp.facbook to nie wszystko o tej imprezie.

DLACZEGO NIE REMONTUJECIE I Nie STWORZYCIE AQAPARKU NA BASENIE MOSZCZENICA?Podobna Anka stawiasz na turystykę hahan,
99% DOFINASOWANIA Z UNI EUROPEJSKIEJ NA REKULTYWACJE TERENÓW POKOPALNIANYCH....
No ale po co lepszy zabetonowany park Zdrojowy i "szow kwiatkowe" za grube pieniądzory z Tvn jako tuba propagandowa.
Ten budynek Łaźni to porażka i wstyd o tym mówił gość.

~Anka_skrobanka (89.77. * .40) 17.06.2023 21:44

Już koniec?! A ja dopiero wybieram się na dżampre pochlać!