Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: Tragiczny wypadek 31-latka jadącego hulajnogą elektryczną

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. Podczas jazdy hulajnogą 31-latek utracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. Czytaj więcej w kolejnym śląskim patrolu.

Śląski patrol: Tragiczny wypadek 31-latka jadącego hulajnogą elektryczną
fot. policja

Żywiec - Policjanci gasili pożar i wynieśli z budynku trójkę małych dzieci

fot. Policja

W poniedziałek po 4:00 dyżurny komisariatu policji w Łodygowicach otrzymał informację, że w jednym z budynków doszło do pożaru. Sierżant sztabowy Patryk Błaszcz i starszy sierżant Łukasz Laszczak, którzy byli wtedy w służbie natychmiast pojechali na miejsce. Gdy tam dotarli, pożarem zajęta była elewacja budynku, paliły się krzesła i opony, które znajdowały się przed drzwiami wejściowymi do budynku. Policjanci natychmiast rozpoczęli gaszenie pożaru. Wtedy obecny na miejscu zarządca budynku powiedział im, że w środku są dwie rodziny z dziećmi. Mundurowi wyważyli drzwi wejściowe i weszli do budynku. Obudzili śpiących i niczego nieświadomych domowników. Wzięli trójkę małych dzieci, a dorosłym kazali szybko opuścić budynek i iść za sobą. Po chwili na miejsce przyjechali strażacy, którzy przejęli działania. Podczas pożaru w budynku znajdowało się 9 osób, na szczęście żadna z nich nie ucierpiała na skutek pożaru.

Siemianowice Śląskie - Wpadli z promilami jadąc na hulajnogach i rowerze

Siemianowiccy policjanci nie ograniczają kontroli tylko do kierujących pojazdami. Na ich celowniku są także osoby jeżdżące na rowerach czy hulajnogach, którym czasami wydaje się, że wybierając ten sposób przemieszczania się pozostaną niezauważeni. Szczególnie, gdy wcześniej pili alkohol i chcą uniknąć kontroli drogowych. Tylko jednego dnia w sobotę policjanci z drogówki zatrzymali 3 osoby, które jechały na jednośladach mając w swoim organizmie promile. 29-latek jadący na hulajnodze miał w swoim organizmie ponad 1,2 promila alkoholu, natomiast przy okazji innej kontroli wyszło, że 31-latka miała ponad 0.5 promila. Z kolei jadący na rowerze 41-latek "wydmuchał" ponad 1,4 promila alkoholu. 2 osoby zostały ukarane przez stróżów prawa mandatami karnymi w wysokości 2500 złotych, a wobec 1 skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Myszków - Poszukiwany w rękach policji

Myszkowscy kryminalni zapukali do drzwi jednego z mieszkań, w którym miał przebywać poszukiwany 44-latek. Na miejscu zastali poszukiwanego mężczyznę, który zgodnie z nakazem wydanym przez Sąd Rejonowy w Myszkowie jeszcze dzisiaj ma zostać doprowadzony do Zakładu Karnego celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Bielsko-Biała - Tragiczny wypadek 31-latka jadącego hulajnogą elektryczną

Do zdarzenia doszło w środę przed 15.00 na ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, 31-latek jechał huajnogą elektryczną drogą dla rowerów biegnącą wzdłuż ulicy Cieszyńskiej. W pewnym momencie utracił panowanie nad pojazdem, a następnie przewrócił się. Niestety pomimo przeprowadzonej reanimacji 31-letni bielszczanin zmarł. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci. Prowadzone śledztwo wyjaśni okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Policja przypomina, iż przepisy jasno określają zasady korzystania z tego typu urządzeń, a także zawierają szereg praw i obowiązków, do których muszą się stosować zarówno ich użytkownicy, jak również inni uczestnicy ruchu drogowego.

Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Dodatkowo jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Kierujący może wyjątkowo poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów - z zachowaniem następujących zasad:

  • jazda z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego,
  • zachowanie szczególnej ostrożności,
  • ustępowanie pierwszeństwa pieszemu oraz nieutrudnianie ruchu pieszemu.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].