Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: 19-latek stracił panowanie nad pojazdem. Samochód uderzył w drzewo

Dwie osoby poszkodowane w dramatycznym wypadku, do którego doszło po tym, jak prowadzący samochód 19-latek utracił panowanie nad pojazdem. W kolejnym wydaniu śląskiego patrolu piszemy także m.in. o 46-latce, która przechowywała w mieszkaniu ponad 37 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów.

Śląski patrol: 19-latek stracił panowanie nad pojazdem. Samochód uderzył w drzewo
Z mężczyzną podróżowała jedna osoba, 18-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. Na skutek zdarzenia ranni zostali zarówno kierowca, jak i pasażer. / fot. Policja

Chorzów - Rodzinny duet zatrzymany

W kwietniu bieżącego roku policjanci otrzymali informacje na temat kradzieży karty bankomatowej, a następnie wykorzystaniu jej do nieautoryzowanych zakupów w różnych sklepach na terenie Chorzowa. Stróże prawa przystąpili do działania, w wyniku którego ustalono, że kartą posługiwały się dwie osoby. Kryminalni w trakcie prowadzenia czynności operacyjno-rozpoznawczych ustalili wizerunki tych osób, a następnie wytypowali podejrzanych. Jak się szybko okazało, sprawcą tego przestępstwa był 30-letni mężczyzna oraz jego 55-letnia matka. Wymienionym przedstawiono łącznie 12 zarzutów popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem na konto bankowe, zatrzymani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Teraz kryminalni sprawdzają czy przestępczy duet nie ma związku z innymi podobnymi przestępstwami, do których doszło na terenie miasta. Za to przestępstwo grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Gliwice - 46-latka w mieszkaniu przechowywała ponad 37 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

Fakt ujawnienia tak znacznej ilości pochodzących z przemytu papierosów wynikał z pracy operacyjnej detektywów wydziału kryminalnego gliwickiej komendy. Po odpowiednim rozpoznaniu przystąpili do przeszukania lokalu, a następnie zatrzymania przebywającej w mieszkaniu 46-latki. Jak obliczyli śledczy prowadzący postępowanie, Skarb Państwa mógł stracić około 45 tysięcy złotych. Po usłyszeniu zarzutów zatrzymana złoży wyjaśnienia w tej sprawie. Jak przekazują funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, papierosy były oryginalnie zapakowane, nie posiadały polskich znaków akcyzy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi jej więzienie oraz wysoka grzywna.

Kłobuck - Groźny wypadek w Iwanowicach Dużych

fot. Policja

fot. Policja

W czwartek kilka minut po 16:00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Iwanowice Duże. Na miejsce skierowano policjantów z drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem 19-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, jadąc w kierunku miejscowości Krzepice, wyjeżdżając z łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni na prawe pobocze drogi, a następnie uderzył w przydrożne drzewo i doprowadził do wywrócenia pojazdu.

Z mężczyzną podróżowała jedna osoba, 18-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. Na skutek zdarzenia ranni zostali zarówno kierowca, jak i pasażer. Obaj trafili do szpitala. Od kierowcy została pobrana krew do badań w celu ustalenia stanu trzeźwości oraz innych substancji niedozwolonych.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki. Na czas oględzin droga była zablokowana. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].