Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bolesław Piecha nie wyklucza koalicji PiS z Konfederacją. Za to Konfederacja wyklucza koalicję z PiS

Działacze Konfederacji z naszego regionu nie zostawią suchej nitki na koncepcji koalicji PiS i Konfederacji. Taką współpracę wyobraża sobie z kolei poseł Bolesław Piecha z PiS (pisaliśmy o tym tutaj: Bolesław Piecha nie wyklucza koalicji z Konfederacją).

Bolesław Piecha nie wyklucza koalicji PiS z Konfederacją. Za to Konfederacja wyklucza koalicję z PiS
Działacze Konfederacji z naszego regionu Tomasz Maron z Jastrzębia-Zdroju oraz Hanna Boczek i Roman Fritz z Rybnika. Fot. Facebook, arch. Nowiny.pl

W tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz

- Pan poseł ma problem z tym, że to nie od niego zależy. On może sobie opowiadać o koalicji. W tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz - mówi Nowinom Roman Fritz z Konfederacji Korony Polskiej, a więc ugrupowania wchodzącego w skład Konfederacji.

R. Fritz zaznacza, że podczas sobotniej konwencji programowej Konfederacji widoczna była niechęć wszystkich uczestników wydarzenia do wchodzenia w koalicję nie tylko z Prawem i Sprawiedliwością, ale również z innymi ugrupowaniami o okrągłostołowej proweniencji.

Co dzieli Konfederację i PiS?

- To są dwie grupy problemów. Pierwsza grupa dotyczy niszczenia państwa - długu publicznego, kreacji pustego pieniądza, wydatków socjalnych, komplikowania życia przedsiębiorcom i rolnikom. Ważne jest też pole unijne, na którym jako Polska oddajemy suwerenność, godząc się na Zielony Ład, likwidację górnictwa w Polsce, pakiet Fit for 55, limity CO@ oraz inne absurdy, których Konfederacja absolutnie nie akceptuje - podkreśla Roman Fritz.

Druga grupa problemów, na którą wskazuje Roman Fritz, dotyczy działań podejmowanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy w okresie pandemii oraz pozycjonowanie Polski w stosunku do wojny na Ukrainie.

- Trudno puścić płazem doprowadzenie do 200 tys. nadmiarowych zgonów Polaków poprzez zamknięcie służby zdrowia, co personalnie firmował poseł Bolesław Piecha - twierdzi Roman Fritz.

Działacz Konfederacji z Rybnika wskazuje również na ustawy, których ostatecznie nie udało się przyjąć, a które jego zdaniem fatalnie świadczą o PiS, m.in. tzw. bezkarność+ (ochrona osób, podejmujących działania w pandemii), a także ustawę "dopuszczającej segregację sanitarną i dyskryminację ludzi w Polsce ze względu na zaszczepienie się na COVID, której ciężar miał być przerzucony na pracodawców".

Prędzej PiS dogada się z PO lub Lewicą niż z Konfederacją

- Piecha nie wyklucza koalicji, za to my ja wykluczamy! Btw. wyobrażacie sobie, żeby PiS zgodził się na niezależne stanowisko jako ministra finansów dla Mentzena, na likwidację 15 podatków, zlikwidowanie monopolu NFZ i wprowadzenie bonu edukacyjnego i zdrowotnego? Bo ja nie. Prędzej PiS z PO lub Lewicą się dogadają - komentuje w mediach społecznościowych Hanna Boczek, prezes okręgu rybnickiego Nowej Nadziei, ugrupowania wchodzącego w skład Konfederacji.

PiS to nie prawica

- System, który jest jak ta hydra nienasycona, żerująca na państwowych spółkach, instytucjach i mediach, próbuje nas wcisnąć w koalicję z PiS czy PO, bo jesteśmy dla tego systemu zagrożeniem. My chcemy wywrócić układ, który rządzi polską sceną polityczną. Stąd próby sklejenia nas z partią taką jak PiS, która podejmuje działania przeciwko temu, co my jako prawdziwie prawicowa partia reprezentujemy - mówi Hanna Boczek w rozmowie z Nowinami.

Działaczka Konfederacji z Rybnika podkreśla, że prawdziwa prawica to konserwatywny liberalizm, czyli zestawienie konserwatywnych wartości z zapewnieniem obywatelom podstawowego prawa jakim jest wolność. Zauważa, że działania PiS godzą w wolność obywateli, a partia ta de factwo tworzy fałszywy obraz prawicy i patriotyzmu.

- PiS tylko mówi o postulatach prawicy, ale tak naprawdę ich nie realizuje. Przykładem może być kwestia imigrantów. W zeszłym roku przyjęto ich do Polski 130 tys., również z krajów muzułmańskich. A teraz PiS kreuje się na partię antyimigrancką. Co innego mówią, co innego robią - dodaje Hanna Boczek.

Doświadczenie Ligi Polski Rodzin pokazuje, że to nie prowadzi do niczego dobrego

- Nie widzę szansy na koalicję rządową Konfederacji z Prawem i Sprawiedliwością. Z kilku powodów. PiS przedstawia zupełnie inną filozofię rządzenia państwem, tego jaką rolę ma pełnić obywatel w tym państwie. Oni są nastawieni na rozdawnictwo i pełną kontrolę, a my chcemy oddać wolność wyborów obywatelom - tego jak chcą żyć, na co chcą wydawać pieniądze. Drugim powodem jest to, że jak pokazują liczne głosowania, np. w czasie pandemii czy w kwestiach rozdawnictwa, PiS bliżej do wszystkich innych partii, które popierały takie rozwiązania niż do Konfederacji. Dlatego Konfederacja jest raczej na ostatnim miejscu jako potencjalny koalicjant PiS. My chcemy realizować swój program i będziemy do tego dążyć. Zwłaszcza, jeżeli będziemy mieć tylu posłów, że będziemy przysłowiowym języczkiem u wagi. Natomiast w koalicje nie będziemy wchodzić, bo znane jest doświadczenie Ligii Polskich Rodzin, że to nie prowadzi do niczego dobrego - mówi nam Tomasz Maron, działacz Konfederacji z Jastrzębia-Zdroju.

Ludzie

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Hanna Boczek

Prezes okręgu rybnickiego Nowej Nadziei (ugrupowania wchodzącego w skład Konfederacji)

Roman Fritz

Poseł na Sejm RP

Tomasz Maron

Działacz Konfederacji z Jastrzębia-Zdroju.

22 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~J104 (84.234. * .128) 02.07.2023 11:35

konserwatywny-liberalizm?pękam ze smiechu .Ten Maron z Jastrzebie to SKONCZONY idiota. Jest liderem konfederacji w SJZ?pękam ze smiechu .Jak widze rybnicką konfederacje to pękam ze smiechu .Korwin przejrzyj na oczy i zdelegalizuj struktury rybnickie bo nadal będę uważał ciebie za nieudacznika .Byłem zwolennikiem UPR .

~Raperkaklasztorna (89.64. * .27) 01.07.2023 14:16
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

ci co innych nazywają lewakami sami są największymi lewakami (patrz pis)

Astronom 01.07.2023 13:33
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Piechy to się słuchać nie da w programach tv.

~To_sem_ja (31.0. * .237) 01.07.2023 11:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No nie musisz przypominać, że myślenie to nie jest mocna strona lewactwa...

~Raperkaklasztorna (89.64. * .27) 01.07.2023 07:33
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A, faktycznie, zapomniałam, konfa to nie tylko podnóżki dla proboszczów, ale i ruskie onuce, dzięki za przypomnienie!

TomaszMaron 01.07.2023 02:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do Pył

I to jest szczyt możliwości, napisać ruSSkich.

~To_sem_ja (31.0. * .227) 01.07.2023 01:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie można otwarcie pisać o tym, co się dzieje na wschodzie. W mediach głównego nurtu (czyt. ścieku) mamy tylko proupa... proukraińską propagandę.
Jak ktoś wierzy w te bujdy na resorach (i sam nie szuka informacji), to równie dobrze niech założy sobie maseczkę i biegnie po piątą dawkę terapii genetycznej...
Gdyby Rosjanie i Ukraińcy zdezerterowali, nie mieli by kim walczyć dranie z Moskwy i Kijowa (Waszyngtonu).
Dlatego nie nakręcajcie się na Rosjan, wbrew propagandzie.
"Twoja jest krew, a ich jest nafta", "coś im w bankach nie sztymuje".
Myślcie ludzie...

~Pył (89.25. * .86) 29.06.2023 13:06
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do Tomasz Maron

nie, odkryłem to już dawno temu ale miło, że się przyznajesz i sugerujesz, że wielu zauważyło to dopiero po napaści ruSSkich na ukrainę. Argumentami sypać nie będę bo jak tak czasami odpalę sobie te twoje "wyrzygi" w samochodziku na parkingu to stwierdzam, że i tak nic nie dotrze.

TomaszMaron 29.06.2023 12:27
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Do Pył
Odkryłes do w tym roku pewnie co? Może jakieś sensowne argumenty i odniesienia?

~To_sem_ja (31.0. * .4) 29.06.2023 11:00
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Koniec Polski dzieje się na naszych oczach. Kto popiera nasze przebywanie w ojrokołchozie, jest (świadomym bądź nie) wrogiem Polski i Polaków.
Konfa to namiastka zdrowego rozsądku w tym medialno-cwelebryckim szambie...

~Wefa______ (185.126. * .213) 29.06.2023 09:29
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

pis+konfa =koniec polski

~Raperkaklasztorna (89.64. * .205) 29.06.2023 07:54
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Odezwał się logicznie myślący i w boga wierzący :)

~Pył (89.25. * .86) 29.06.2023 07:27
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do Tomasz Maron
Konfa (tfu) stoi na straży bezpieczeństwa Polaków tak samo jak roSSja na straży bezpieczeństwa Ukraińców

~To_sem_ja (31.0. * .26) 28.06.2023 23:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Osobnik poniżej to w czystej postaci lewactwo. Logika jest im/mu obca.
Konfederacja to najmniejsze zło z opcji powyżej 5% progu...

~Raperkaklasztorna (89.64. * .167) 28.06.2023 21:06
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

do op- nie jestem lewakiem - od dziecka piszę prawą ręką i inne rzeczy też robię prawą ręką.

~op (91.192. * .86) 28.06.2023 19:28
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Raperka- tak ,,ciemnota '' was lewaków niedlugo rozliczy Będziecie się kryć jak szczury po kątach

~Raperkaklasztorna (89.64. * .167) 28.06.2023 18:58
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

konfederacja to taka sama ciemnota i zabobon jak pis, sprzedali by Polskę księżom

~Dorotazzapłota (185.126. * .211) 28.06.2023 18:22
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

pis do orbana niech się wyniesie tam potrzebują takich "miszczóf"

~AdamXYZ (95.41. * .34) 28.06.2023 16:00
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

TomaszMaron 28.06.2023 15:10
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pan Piecha może wygadywać różne rzeczy. My robimy swoje. Stoimi na straży bezpieczeństwa Polaków. A PiS niech szuka kolegów u tych, którzy z nim ręką w rękę wprowadzali zamordyzm i rozdawnictwo

~januar (79.187. * .53) 28.06.2023 14:03
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

z tym Mentzenem to przesadzacie ; facet który publikuje fejki o emeryturach dla Ukraińców miałby być "nizależnym " od rządu ministrem finansów ? a co ruskimi onucami w waszych szeregach ?

~ciekawy (188.137. * .95) 28.06.2023 13:49
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Jak im kaczka zaoferuje jakieś prezesowanie w gów... spółce skarbu państwa za 2,5 miliona rocznie to szybko pomyślą