Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

#RowerON2023: Znamy nagrodzonych w Challenge "20 km"!

Rekordowe 107 osób wzięło udział w Challenge "20 km" w ramach eventu RowerON 2023. Przypomnijmy, że uczestnicy musieli przejechać w dniach 8-9 lipca minimum 20 km na rowerze oraz zamieścić opis do swojej trasy na Facebooku na grupie RowerON (więcej tutaj). Gratulujemy wszystkim udziału. Mamy nadzieję, że świetnie spędziliście czas podczas realizacji wyzwania. 

#RowerON2023: Znamy nagrodzonych w Challenge "20 km"!
Zwycięzcy nagród w Challenge "20 km" w ramach RowerON 2023. Od lewej Michał Krakowski, Agata Skupień, Klaudia Stabik-Skorupa oraz Piotr Buchalik.

Ekipa RowerON po burzliwych obradach wybrała najlepsze opisy tras spośród wszystkich nadesłanych poprawnych zgłoszeń.

W kategorii kobiet nagrody otrzymują:

Agata Skupień  - Kubek termiczny Contigo Pinnacle 300 ml

Klaudia Stabik-Skorupa - Licznik rowerowy Sigma 500

W kategorii mężczyzn nagrody otrzymują:

Michał Krakowski  - Kubek termiczny Contigo Pinnacle 300 ml

Piotr Buchalik - Licznik rowerowy Sigma 500

Sponsorami nagród są firma CAMPBOX i portal Nowiny.pl.

Poniżej zwycięskie opisy tras.

Agata Skupień

Piykno rano była sobota ! Do jechanio na kole mie wziyna ogromno ochota . Jeszcze dodatkowe kilometry przejechać kozali , to jo hop na koło i smigom od chałupy jak najdali. Jada bez miasta , wsie , pola , lasy - te widoki z rana to do oczy same rarytasy . 22 kilometry żech przejechała , aplikacja z telefonu pobrała i do rady roweronu żech to wysłała . Żeby mi oni uwierzyli i tam na tej liscie to odchoczyli . Jo łogromnie rada jeżdża na kole ale sama , a nie w zespole . Czuja sie wolno jak ptok na polu , jak się naucza śpiywac i zmierznie mi sie koło to wystapia w Opolu! Do zobaczenia na trasie!

Klaudia Stabik-Skorupa

Niełatwa to trasa, gdy się karmi małego bobasa. Lecz gdy mąż dziecko dowozi to każdy challenge wychodzi. 42 kilometry zaliczone i dziecko po drodze wykarmione. Cała rodzinka mamę wspiera, gdy nowe trasy do pokonania wybiera. I bardzo mocno kibicuje gdy te trasy pokonuje. 

Michał Krakowski

Ja tam tak patrzę sobie jest niedziela popołudniu,
Myślę sobie biorę rower i pojadę na wycieczkę.
Tylko gdzie hmmm, gdzieś daleko?
Eee przecież, cudze chwalicie a swego nie znacie...więc nie gdzieś tam daleko.
Ja wiedziałem, że tak będzie
Swego nie znacie.
Ja wiedziałem.
Jadę i jadę na tą wycieczkę, a tu nagle kolega tam z zakrętu macha.
Miałem jechać sam a on na to nie ma mowy,
No ale po dwóch słowach, że on jedzie w drugą stronę...
Ja wiedziałem, że tak będzie
Znów jadę w druga stronę.
Ja wiedziałem.
A na końcu mówię, to podjadę sobie na pumtrak, taki nowy jest w Gliwicach.
Tam młodzi, tak skaczą, i jeżdżą w kółko bardzo szybko.
I jeden mówi ale ma pan fajny rower, ja mu mówię, że no weź, ja tylko w Roweronie, a on na to niech pan skoczy
I ... ja wiedziałem że tak będzie,
Nie umiałem skakać
Ja wiedziałem.

Piotr Buchalik

Wsiadłem na koło sprawdzić, czy w taki upał też będzie wesoło. Okazuje się, że z upałem jest jak z komarami... Póki jedziesz nie jest straszny.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom nagród i wszystkim, którzy podjęli się wyzwania. Już dziś zapraszamy do udziału w drugim tegorocznym Challenge "40 km" w dniach 5-6 sierpnia. Szczegóły wkrótce. Kolejne nagrody czekają!

Trzymamy tez kciuki za realizację podstawowego wyzwania RowerON jakim jest przejechanie do 21 października min. 5 tras w celu zdobycia medalu lub wszystkich 16 tras by zostać Mistrzem RowerON-u 2023.

W trakcie trwania RowerON-u odbędą się jeszcze 2 wyzwania z super nagrodami:

  • 5-6 sierpnia CHALLENGE "40 km" na przejechanie minimum 40 km na rowerze w dwa dni
  • 9-10 września CHALLENGE "60 km" na przejechanie minimum 60 km na rowerze w dwa dni

Dołącz też do grupy @RowerON na Facebooku i bądź na bieżąco.

Powodzenia. Wsiadajcie na koło, będzie wesoło!

Zobaczcie CLIP z otwarcia RowerON 2023!


RAMOWY HARMONOGRAM RowerON2023:

17 – 30 kwietnia – rejestracja uczestników – ZAKOŃCZONA!

22 maja – 9 czerwca – odbiór bezpłatnych i płatnych pakietów startowych przez uczestników w wybranych podczas rejestracji punktach odbioru – ZAKOŃCZONE!

10 – 30 maja – prezentacja 16 tras RowerON 2023 (www.roweron.pl i FB RowerON) – ZAKOŃCZONA!

3 czerwca  – oficjalny start RowerON 2023 – event - Racibórz, Park Roth, godz.11.00-13.30 – ZAKOŃCZONA

3 czerwca – 21 października – realizacja wyzwania przez uczestników – przejechanie minimum 5 z 16 tras zaproponowanych przez Organizatora (w trakcie trwania projektu dodatkowo trzy specjalne czelendże, "konkurs koszulkowy"oraz dodatkowe eventy z nagrodami od sponsorów) - W TRAKCIE!

22 – 25 października – wysyłanie do Organizatora podsumowania wyzwania (tj. zdjęć z tras) przez uczestników celem przyznania unikatowych medali, oraz zgłoszeń w „konkursie koszulkowym”

3 listopada  – relacja LIVE z zakończenia RowerON 2023 i wytypowanie zwycięzców nagród w „konkursie koszulkowym” i wśród Mistrzów RowerON-u

29 listopada - 31 grudnia – odbiór medali w punktach odbioru

Szczegółowy regulamin akcji publikujemy na stronie www.roweron.pl. Możesz go również zobaczyć poniżej.

Regulamin projektu_RowerON_2023.pdf

Bądź na bieżąco!

Koniecznie dołącz do grupy @RowerON na Facebooku, gdzie znajdziesz bieżące informacje o przebiegu wyzwania, dużo inspiracji i całe mnóstwo pozytywnej energii.

Zobacz również poniżej listę naszych sponsorów i partnerów tegorocznej edycji 2023. Lista wspierających nas firm i instytucji ciągle rośnie i jest aktualizowana. A jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie napisz do nas na roweron@nowiny.pl. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2022 tutaj


Chcemy się też pochwalić, że RowerON 2021 i 2022, dostał nominację w prestiżowym konkursie SGL LOCAL PRESS  do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce!

Organizatorem III edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie, regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), portal JastrzebieOnline.pl, Agronowiny.pl, serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].