Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: Śmiertelny wypadek na granicy Gliwic i Knurowa [ZDJĘCIA]

O potrąceniu 7-latka, który wybiegł zza samochodu i zatrzymaniu pirata drogowego czytaj w kolejnym śląskim patrolu. Piszemy także o tragicznym wypadku na granicy Gliwic i Knurowa.

Śląski patrol: Śmiertelny wypadek na granicy Gliwic i Knurowa [ZDJĘCIA]
Prowadząca pojazd marki Toyota z uwagi na obrażenia poniosła śmierć na miejscu, a jadący z nią pasażer został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. / fot. Policja

Tychy - Przekroczył prędkość o 72 km/h kierując pomimo orzeczonego zakazu

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy, wchodzący w skład grupy SPEED, zatrzymali kierującego fiatem, który na trasie S-1 przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Ponadto kierujący poruszał się cały czas lewym pasem ruchu, co stanowiło kolejne wykroczenie. Podczas kontroli okazało się, że samochód od ponad dwóch lat nie ma aktualnych badań technicznych. To jednak nie wszystko - policjanci ustalili też, że 35-letni mieszkaniec Jaworzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione wykroczenia mundurowi nałożyli na nieodpowiedzialnego kierowcę mandat na kwotę 2600 zł oraz 21 punktów karnych, zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu. Ponadto mężczyzna za złamanie sądowego zakazu odpowie przed sądem.

Tarnowskie Góry - Dwa volkswageny zderzyły się na skrzyżowaniu

fot. Policja

fot. Policja

Do sytuacji doszło w poniedziałek przed 22.00 na skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego ze Skrzypczyka w Tarnowskich Górach. Policjanci z drogówki wstępnie ustalili, że 19-latka z Nowego Chechła wyjeżdżała z ulicy Skrzypczyka i wtedy nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu drugiemu volkswagenowi, którym podróżowała 22-latka wraz z 58-letnim pasażerem. Na miejscu konieczna była interwencja ratowników, którzy zabrali 58-letniego tarnogórzanina do szpitala. Policjanci zajmą się teraz zbadaniem dokładnych okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Mikołów - Potrącenie 7-latka, który wybiegł zza samochodu

Do groźniej wyglądającej sytuacji doszło 17 lipca po 19.00 na ulicy Staszica w Łaziskach Górnych. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący samochodem marki hyundai potrącił chłopca, który wybiegł zza zaparkowanego na osiedlu auta. Dziecko trafiło do szpitala w Katowicach. Na szczęście skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach i zadrapaniach. 55-letni kierowca był trzeźwy.

Policjanci apelują, by uczulać swoje pociechy na różnego rodzaju zagrożenia, które mogą pojawić się na drodze i regularnie zwiększać ich świadomość jako uczestników ruchu drogowego! Chwila nieuwagi i brak ostrożności może zakończyć się tragedią, dlatego tak ważne stają się działania profilaktyczne. Dziecko staje się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego już po ukończeniu 7 lat. Nauczenie tak młodego człowieka, jak poruszać się poza domem, może nie być łatwym zadaniem. Zwłaszcza, że dzieci w tym wieku mają sporo niespożytej energii i zdarza im się nie zważać na to, co dzieje się dookoła.

Częstochowa - Suma mandatów przekroczyła 45 tysięcy złotych

fot. Policja

Piesi oraz rowerzyści to niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego, która w zderzeniu z pojazdem zazwyczaj odnosi poważne obrażenia. W szereg zadań realizowanych przez częstochowską "drogówkę" na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa wpisują się działania z wykorzystaniem specjalistycznego drona, który „obserwuje” zachowanie kierujących pojazdami w relacji z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze aż dwukrotnie przeprowadzili tego typu działania. W trakcie ich trwania ujawniono łącznie czterdzieści wykroczeń, a suma nałożonych mandatów przekroczyła 45 tysięcy złotych.

Gliwice - Śmiertelny wypadek na granicy miast Gliwic i Knurowa

Dzisiaj koło godziny 14:00 w Gliwicach przy ulicy Rybnickiej na wysokości starej wagi, jadąca pojazdem osobowym marki Toyota z Gliwic w stronę Knurowa próbowała wyminąć prawidłowo zatrzymany pojazd przed sobą, zjechała na pas przeciwległy, gdzie zderzyła się z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki volkswagen.

Prowadząca pojazd marki Toyota z uwagi na obrażenia poniosła śmierć na miejscu, a jadący z nią pasażer został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Na miejscu trwały czynności z udziałem prokuratora. Droga była zamknięta dla ruchu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].