Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: Śmiertelne potrącenie pieszego

Tymczasowy areszt dla mężczyzny, który terroryzował sąsiadów. Po tym, jak groził im nożem, został zatrzymany. W dzisiejszym śląskim patrolu piszemy również o poszukiwanym od 20 lat, który wpadł na lotnisku oraz o szczegółach tragicznego wypadku z udziałem pieszego.

Śląski patrol: Śmiertelne potrącenie pieszego
Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 53-letni pieszy został potrącony przez furgonetkę. / fot. Policja

Bytom - 56-latka potrącona na przejściu

Do zdarzenia doszło około 13.00 na ulicy Konstytucji. Jak wynika ze wstępnych ustaleń drogówki, 35-letni kierowca lexusa, potrącił przechodzącą przez jezdnię w wyznaczonym miejscu 56-letnią mieszkankę Bytomia. Kobieta w wyniku odniesionych obrażeń trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Okoliczności tego wypadku badają śledczy z komendy.

Kierujący pojazdem natomiast zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest zobowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność;
  • zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego;
  • ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu albo wchodzącemu na to przejście;

Mikołów - Poszukiwany od 20 lat wpadł na lotnisku

Policjanci wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą mikołowskiej komendy zakończyli sprawę pochodzącego z Wyr 51-latka. Poszukiwany listem gończym mężczyzna był podejrzewany o szereg oszustw na terenie powiatu mikołowskiego, a firma której był wtedy przedstawicielem, poniosła straty w wysokości ponad 100 tysięcy złotych. Ukrywający się od ponad dwóch dekad za granicą mężczyzna wpadł, gdy przyleciał z Włoch na podkrakowskie lotnisko.

Sprawa ciągnęła się od 2003 roku, kiedy to została zawieszona z uwagi na fakt, że mieszkaniec Wyr wyjechał za granicę. Pomimo tego, że przez ponad 20 lat ukrywał się przed organami ścigania, przekonał się o nieuchronności kary. 51-latek wpadł na lotnisku w podkrakowskich Balicach, na które przyleciał z Włoch. Zatrzymany przez małopolskich policjantów, jeszcze tego samego dnia został tymczasowo aresztowany. Pod koniec ubiegłego miesiąca w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie usłyszał zarzut oszustwa na łączną kwotę prawie 111 tysięcy złotych. Jako ówczesny przedstawiciel firmy udzielającej pożyczek, w 2003 roku zawarł z 37 klientami umowy na zadeklarowaną przez nich kwotę, jednak dodatkowo dał im do podpisu kolejne umowy, a pieniądze z udzielonych na tej podstawie pożyczek przywłaszczył sobie. Za oszustwo takie kodeks karny przewiduje karę do 8 lat więzienia.

Mikołów - Tymczasowo aresztowany za nękanie i groźby wobec kobiet

Prześladowania mieszkanek Łazisk Górnych trwały od stycznia 2020 roku. 60-letni dziś mężczyzna usłyszał zarzuty uporczywego nękania, kierowania gróźb karalnych oraz wywierania wpływu na świadków postępowania karnego. Agresor rościł sobie pretensje o prawo własności do budynków, w których mieszkają pokrzywdzone kobiety. Kilkakrotnie w ciągu tygodnia nachodził je w różnych miejscach i o różnych porach, także w nocy. Śledził, obserwował, publicznie, wulgarnie wyzywał, groził śmiercią oraz zabiciem psa jednej z nich. Przez swoje zachowanie, mężczyzna był dobrze znany lokalnej społeczności, wśród której wzbudzał poczucie zagrożenia.

W zebranym przez policjantów łaziskiej jednostki materiale dowodowym, znajdują się adnotacje o licznych interwencjach oraz obszerne zeznania świadków. Na podstawie tych akt, Prokurator Rejonowy w Mikołowie przedstawił mężczyźnie aż 10 zarzutów karnych. Na wniosek śledczych podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz kara nawet do 8 lat więzienia.

Ruda Śląska - Groził sąsiadom nożem, trafił do aresztu

Na dwa miesiące trafił do aresztu 40-latek podejrzany o groźby karalne kierowane pod adresem swoich sąsiadów. To nie jego pierwszy raz, gdy terroryzował sąsiadów, rok wcześniej został zatrzymany za takie samo działanie, ale sąd zastosował wówczas mediacje. To jednak nie powstrzymało rudzianina od dalszego łamania prawa i po roku znów zaczął grozić.

- Policjanci z rudzkiej jedynki otrzymali zgłoszenie o tym, że mężczyzna ma grozić nożem swoim sąsiadom. Patrol, który pojechał na miejsce ustalił, że 40-latek wielokrotnie groził sąsiadom i wykrzykiwał, że ich zabije wymachując przy tym trzymanym w ręku nożem. Pokrzywdzeni bali się, iż groźby zostaną spełnione - przekazuje policja.

Mundurowi zatrzymali rudzianina i prosto z interwencji trafił do policyjnej celi. Śledczy ustalili, że podobne sytuacje powtarzały się od paru dni. Podejrzany był agresywny i nie kontrolował swojego zachowania, które uległo pogorszeniu po zakończeniu mediacji. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Lubliniec - Śmiertelne potrącenie pieszego

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek o 9:45 na ulicy Woźnickiej w Woźnikach. Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 53-letni pieszy został potrącony przez furgonetkę. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, mężczyzna zmarł. Na miejscu zdarzenia był obecny prokurator z Prokuratury Rejonowej w Lublińcu. Czynności procesowe przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. 40-letni kierujący furgonem został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że był trzeźwy. W miejscu zdarzenia zorganizowano objazdy. Policjanci, pod nadzorem prokuratura, wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

fot. Policja

fot. Policja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kurna (92.223. * .210) 22.07.2023 10:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Policjanci tylko apelują, kiedy w końcu zaczną pracować?