Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nadchodzi wyraźna zmiana pogody na niebezpieczną

Pogoda w najbliższych dniach będzie dynamiczna i bardzo zmienna. W weekend czekają nas intensywne, a nawet chwilami ulewne opady deszczu. W efekcie organizatorzy różnych wydarzeń plenerowych przenoszą spotkania na inne terminy.

Nadchodzi wyraźna zmiana pogody na niebezpiecznąPixabay
Meteorolodzy prognozują, że czekają nas opady deszczu, burze, a nawet grad (zdjęcie poglądowe)

Wczoraj informowaliśmy, że szykuje się prawdopodobnie najzimniejszy weekendu tego lata. Kolejne zapowiedzi meteorologów nie pozostawiają złudzeń. - Już dziś w nocy koniec spokojnych warunków. Nadchodzi wyraźna zmiana pogody na niebezpieczną. Wystąpią silne opady deszczu do 35 mm, burze z porywami wiatru do 80 km/h. Intensywność opadów będzie wzrastać z biegiem nocy. Lokalnie możliwe ryzyko trąb powietrznych - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze.

Dla naszego regionu: powiatów raciborskiego, wodzisławskiego, rybnickiego, Rybnika, Żor i Jastrzębia-Zdroju wydano już ostrzeżenie, które rozesłane zostanie także SMS-em przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Meteorolodzy prognozują opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm, którym towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy grad. To komunikat, który obowiązuje od jutra, tj. 5 sierpnia, od godziny 6.00 do 18.00. Choć dodano, że z uwagi na dynamiczną sytuację ostrzeżenia mogą się zmienić. Na bieżąco sytuację można śledzić TUTAJ.

IMGW informuje, że pogoda w nadchodzących dniach będzie dynamiczna i bardzo zmienna. W piątek jeszcze spokojnie, w weekend czekają nas intensywne, a nawet chwilami ulewne opady deszczu i burze. Dodatkowo wystąpi duża różnica temperatury pomiędzy wschodem Polski – tam maksymalnie około 30°C, a centrum i zachodem, gdzie temperatura w dzień podczas opadów deszczu spadnie do 15-17°C.

Zmiana pogody odbija się na spotkaniach kulturalnych. Jeśli więc gdzieś się wybieracie, sprawdźcie, czy przedsięwzięcie na pewno się odbędzie. Wydarzenia na inne terminy przeniesiono m.in. już w Kuźni Raciborskiej, gdzie na Placu Zwycięstwa miała odbyć się wyprzedaż garażowa, w Wodzisławiu Śląskim zrezygnowano z imprezy pn. "W klimacie PRL", zaś w Jastrzębiu-Zdroju odwołano zjazd jastrzębian.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Debilizm (185.120. * .23) 05.08.2023 22:45
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu