Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Minister Zdrowia określił stawki wynagrodzeń dla lekarzy rezydentów. Ilu pracuje ich w naszych szpitalach?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, które weszło w życie 8 sierpnia, lekarze rezydenci, którzy odbywają specjalizacje w szpitalach mogą liczyć na wynagrodzenie nie mniejsze niż 8308 zł w pierwszych dwóch latach. Po tym okresie minimalna pensja wyniesie 9063 zł, z zaznaczeniem, że lekarz będzie specjalizować się w określonych dziedzinach. Sprawdziliśmy, ilu lekarzy rezydentów zatrudniają szpitala w subregionie zachodnim. 

Minister Zdrowia określił stawki wynagrodzeń dla lekarzy rezydentów. Ilu pracuje ich w naszych szpitalach?WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju
Piotr Kamczyk i Agnieszka Głombica zostali laureatami V edycji Programu Nagród Stypendialnych w WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, skierowanego dla lekarzy-rezydentów.

Minister Zdrowia określił stawki wynagrodzeń dla lekarzy rezydentów. Ilu pracuje ich w naszych szpitalach?

Ministerstwo Zdrowia określiło, że wysokość zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarza i lekarza dentysty odbywającego daną specjalizację w ramach rezydentury w określonych dziedzinach, w pierwszych dwóch latach zatrudnienia w trybie rezydentury wynosi 8308 zł, a po dwóch latach zatrudnienia w tym trybie – 9063 zł.

- Wysokość zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarza i lekarza dentysty odbywającego daną specjalizację w ramach rezydentury w dziedzinach medycyny innych niż wymienione w § 1 w pierwszych dwóch latach zatrudnienia w trybie rezydentury wynosi 7552 zł, a po dwóch latach zatrudnienia w tym trybie – 7779 zł - czytamy w rozporządzeniu podpisanym przez ministra Adama Niedzielskiego. 

Jakie specjalizacje zostały wyszczególnione w dokumencie? To m.in. anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia dziecięca, chirurgia ogólna, chirurgia onkologiczna, choroby wewnętrzne, choroby zakaźne, geriatria, hematologia, kardiologia dziecięca, medycyna paliatywna, ale także pediatria, psychiatria, psychiatria dzieci i młodzieży, radioterapia onkologiczna, stomatologia dziecięca. Łącznie wskazano 24 specjalizacje (źródło - DZ.U.)

Ilu mamy rezydentów w lecznicach?

Najwięcej, bo aż 51 lekarzy rezydentów pracuje obecnie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznych nr 3 w Rybniku. Nieco mniej, bo 48 rezydentów zatrudnia Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

- Nasz szpital organizuje Program Nagród Stypendialnych dla lekarzy w trakcie szkolenia specjalizacyjnego, których jednostką szkolącą jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, za nami już 5 edycja tegoż to konkursu. Celem programu jest wyróżnienie młodych, ambitnych lekarzy, którzy wybrali nasz szpital jako miejsce realizacji szkolenia specjalizacyjnego - informuje Małgorzata Fojcik, rzecznik prasowa WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 

Laureatami V edycji wspomnianego programu zostali Agnieszka Głombica lekarz oddziału Neurologii zarządzanym przez lek. Marię Krentorz-Paszkowską – specjalistę w dziedzinie neurologii oraz Piotr Kamczyk lekarz oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej zarządzanym przez lek. Andrzeja Tomczaka– specjalistę w dziedzinie ortopedii i traumatologii.

Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach sp. z o.o., czyli wchodząca w skład żorskich zakładów lecznica miejska zatrudnia obecnie 22 lekarzy-rezydentów, a w Rybniku, w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, jest ich obecnie 16.

Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach z końcem czerwca zatrudniał 9 lekarzy-rezydentów. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].