Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pakt senacki opozycji. Henryk Siedlaczek i Piotr Masłowski kandydatami do senatu

Krajowe ugrupowania opozycyjne ogłosiły przyjęcie tzw. Paktu senackiego. Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia, co do okręgów 72 oraz 73. 

Pakt senacki opozycji. Henryk Siedlaczek i Piotr Masłowski kandydatami do senatu
Piotr Masłowski i Henryk Siedlaczek kandydatami opozycji w wyborach do senatu.

Pakt senacki opozycji. Henryk Siedlaczek i Piotr Masłowski kandydatami do senatu

W ramach paktu senackiego porozumiały się ugrupowania opozycyjne: PO, PSL, Polska 2050 i Lewica.

Wyjaśnijmy, że powiat wodzisławski, raciborski oraz miasta Jastrzębie-Zdrój i Żory wchodzą w skład okręgu wyborczego 72. Z kolei powiat rybnicki, powiat mikołowski oraz miasto na prawach powiatu Rybnik wchodzą w skład okręgu nr 73 w wyborach do senatu. Oba te okręgi senackie tworzą okręg wyborczy nr 30 w wyborach do sejmu. 

Sprawdzony kandydat PO

W wyniku ogłoszonego paktu senackiego opozycji, w okręgu 72 kandydatem z ramienia PO będzie były poseł Henryk Siedlaczek, pełniący obecnie mandat radnego sejmiku śląskiego oraz funkcję sekretarza gminy Marklowice (H.Siedlaczek pochodzi z Marklowic, urodził się w Wodzisławiu Śląskim i tam też ukończył liceum, a związany rodzinnie i zawodowo jest także z powiatem raciborskim, gdzie pełnił funkcję starosty). Start Siedlaczka w wyborach już wcześniej zakładali niektórzy komentatorzy, a także palamentarzyści opozycji między słowami w swoich wypowiedziach medialnych. 

Henryka Siedlaczka poprosiliśmy o komentarz, a także odpowiedź na pytanie, czy w okręgu 72 oddech konkurencji będzie odczuwalny. 

- Jest to dla mnie duże wyróżnienie, tak to postrzegam. Uważam, że każde wybory rządzą się swoimi prawami, a w odniesieniu do konkurencji - każdy organizuje swoją kampanię na miarę swoich sił, kompetencji i doświadczenia, a także wiana, które wnosi do tych wyborów. W wyborach do senatu startują osoby, które mają doświadczenie i dorobek, zarówno życiowy, jak i polityczny. Nie ukrywam, że nawet nie przypuszczałem, że zostanę tak doceniony przez pakt senacki, choć moje nazwisko zawsze pojawiało się w spekulacjach. Pomimo wszystkich lat różnych - mniej lub bardziej pozytywnych oraz skrajnych opinii, mój dorobek, szczególnie samorządowy, oświatowy i parlamentarny został doceniony i w tych kategoriach do tego podchodzę. Czuję się z tym dobrze, bez względu na wynik wyborów - mówi nam Henryk Siedlaczek, stwierdzając, że nie spodziewa się brutalnej i ostrej kampanii wyborczej.

- Nigdy w naszym okręgu, przynajmniej kiedy byłem liderem listy do sejmu, nie było brutalnej kampanii i też nie leży to w mojej naturze. Tak, jak powiedziałem, kampania do senatu jest dla ludzi, którzy mają coś do zaoferowania i każdy ten swój bagaż wnosi - podkreśla Henryk Siedlaczek. 

Rybnik z kandydatem Polski 2050

Z kolei w okręgu 73 nie będzie kandydata PO, a Polski 2050 - ugrupowania Szymona Hołowni. Kandydatem tej frakcji będzie Piotr Masłowski, obecnie wiceprezydent Rybnika. Tutaj nie ma niespodzianki, choć zaskakiwać może brak kandydata PO. 

Jak informacje o pakcie senackim komentuje Piotr Masłowski?

- Cieszę się, że udało nam się dogadać, jako partiom opozycyjnym i w okręgu 73. tym razem to nie kandydat KO będzie reprezentować opozycję. Dogadaliśmy się także z Lewicą, co pokazuje, że istnieje możliwość dialogu, a jednocześnie jest to jaskółką, że z urzędującym senatorem Prawa i Sprawiedliwości da się wygrać. Wszystko będzie zależało od tego, ilu będzie jeszcze innych kontrkandydatów - komentuje nam na gorąco Piotr Masłowski, zapraszając na konferencję prasową w piątek 18 sierpnia, na której planuje przedstawić założenia programowe. - Dla mnie polityka ma sens, kiedy nie kończy się na bilbordach. Dlatego od razu trzeba mówić wprost o programie i merytorycznych założeniach - dodaje Masłowski. 

Okręgi jednomandatowe

Przypomnijmy, że okręgi senackie są jednomandatowe, a więc senatorem zostaje osoba z największą liczbą głosów ważnych. Łącznie w Polsce mamy więc 100 okręgów, w których wybiera się 100 senatorów. W okręgu 72 mandat senatora pełni Ewa Gawęda (PiS), a w okręgu 73 Wojciech Piecha (PiS). 


Ludzie

Ewa Gawęda

Była senator.

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, radny sejmiku śląskiego, senator XI kadencji

Wojciech Piecha

Były senator

164 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~8gwiazdek (51.159. * .197) 19.08.2023 21:45
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

co to za lider partii który boi się debaty???
na takich ludzi chcecie głosować????
żal mi tego biednego kraju

~tezhmm (85.202. * .83) 19.08.2023 21:39

Biorą jak by sami wypracowali, rozdają jak swoje , trwonią bo nie Ich , kradną inflacją oszczędności spracowanych, sprowadzają naprawdę biednych którzy całe życie w znoju zasuwali z powrotem do biedy tyłko dlatego ze Oni praca cale zycie czegos sie dorobili a te cwaniaki maja potrzeby kupowania glosow.

~hmm (85.202. * .83) 19.08.2023 21:37
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Sluszne tez bylo wyrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn ,błędem ze nie tak jak na Słowacji emerytura lub 40l pracy. Gdyby nie to w tym temacie popieral bym Tuska. ..

MichalGR 19.08.2023 21:30
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jak czytam ten belkot o tym, ze podniesienie wieku emerytalnego bylo sluszne to mi sie noz w kieszeni otwiera. Jesli ktos zaczal prace w wieku lat 25 i byl wowczas wiek emerytalny 65 to powienien w takim wieku przejsc na emeryture (miec mozliwosc). Ci ktorzy tym ludziom te prawo zabrali powinni juz dawno wisiec na szubienicach. Tak jak ten, ktory pozamykal ludzi w domach. Ale Niedzielski juz dawno jest w pampersach ze strachu. Zwlaszcza teraz, bez immunitetu.

~takpytam (46.204. * .18) 19.08.2023 21:29
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@~SPRAWDZONEna100porcent napisz jeszcze ile wynosiła srednia płaca w 2015 a ile teraz. Tak na 100% sprawdź.

~CalyPISinflacja (85.202. * .83) 19.08.2023 21:23
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Biorą jak by sami wypracowali, rozdają jak swoje , trwonią bo nie Ich , kradną inflacją oszczędności spracowanych, sprowadzają naprawdę biednych którzy całe życie w znoju zasuwali z powrotem do biedy.

~CalyPISInflacja (85.202. * .83) 19.08.2023 21:21
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Biora jak by sami wypracowali, rozraja jak swoje ,trwinia bo nie Ich ,kradna oszczednosi spracowanych sprowadzaja naprawde biednych ktorzy cale zycie w znoju zasuwali spiwrotek do biedy.

~SPRAWDZONEna100porcent (185.78. * .182) 19.08.2023 19:19
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

chcecie pisać o emeryturze, proszę bardzo............
gdy PO zaczynało rządzić średnia emerytura wynosiła 53% średniej pensji jak kończyła było już 58%
obecnie dzięki pis ta średnia wynosi 51%
ale w tvpis mówią inaczej i "dziadki" wierzą we wszystkie te pisowskie bzdety

~w_tvpis_nie_usłyszycie (182.54. * .190) 19.08.2023 19:13
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Cieszę się, że żaden rząd w historii nie miał tak złych notowań jak ten obecnie
za dużo złego narobili aby im darować
koniec pisu blisko

~w_tvpis_nie_usłyszycie (178.218. * .117) 19.08.2023 18:55
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Nigdy nie zagłosuję na pis bo: ( i tu przytoczę bardzo mądre słowa pana Cezarego Michalskiego)

"Zamiast mniej i bardziej udanych wolnorynkowych reform szukających realnego właściciela dla państwowych molochów, "Nie!" - czyli oddanie jak największej liczby polskich firm pod kontrolę najbardziej niekompetentnych, najbardziej posłusznych działaczy partii rządzącej, albo w ręce ich krewnych czy politycznych klientów. Żeby wielomilionowe sumy z budżetów "upaństwowionych" (czyli upartyjnionych) przedsiębiorstw płynęły do kieszeni działaczy PiS albo zasilały media Rydzyka, Obajtka i braci Karnowskich. A w przypadku koalicji z Konfederacją, żeby część tego strumienia budżetowej kasy popłynęła do "prawicowych chłopców", żeby ich najpierw kupić, później szantażować"

"zamiast własnego pomysłu na sądy (bo hejterzy Ziobry w sądach powszechnych i neo-KRS czy trzeciorzędni oportuniści w trybunale Przyłębskiej to nie żadna reforma), niszczenie całego wysiłku włożonego po 1989 roku w odbudowanie w Polsce niezawisłych sądów, gdzie sędziowie nie czekaliby na telefon z KC PZPR czy z Nowogrodzkiej. Niszczenie wysiłku ludzi tak różnych - ideowo, genealogicznie - jak Adam Strzembosz, Andrzej Zoll, Marek Safjan, Andrzej Rzepliński... Jedni z nich byli konserwatystami, inni liberałami, ale wszyscy byli WYBITNYMI polskimi prawnikami z naprawdę najwyższej półki. Czego o Przyłębskiej, Piotrowiczu, Piebiaku... nie można powiedzieć"

~fuj (193.169. * .48) 19.08.2023 18:41
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

puchacz
tu wielce ryczysz o podniesieniu wieku emerytalnego
a sam przepracowałeś 25 lat
i pierdzisz teraz na emeryturze

~Hmm (46.204. * .105) 19.08.2023 18:12
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do Obiektywny po dziesiate ..To jest nieprawda ze zaprzepuscimy dorobek pokolen.Wlasnie te bardzo bogate pokolenia ktore mają nieraz straszne majatki ,setki ,tysiace hektarów dostają na dzieci i inne a zatraceniu ulegają starzy ,wyeksploatowani emeryci ktorych emerytury po 50 latach pracy znizaja sie przez rozdawnictwo PISu do najniższych krajowych plac .

~Kubassss (85.202. * .83) 19.08.2023 18:10
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

do puchacz...No i podwyższenie wieku emerytalnego bylo sluszne .Ludzie pracuja obecnie od 25r zycia bo gremialnie o nczyli studia no to co maja pracowac po 35l ?.Ja tepy Janek uczylem sie przez prace od 14r zycia i od tego wieku mam umowe o prace Sluszne tez bylo wyrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn ,błędem ze nie tak jak na Słowacji emerytura lub 40l pracy. Gdyby nie to w tym temacie popieral bym Tuska.

puchacz 19.08.2023 17:39
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Siedlaczek już był i bezkrytycznie zagłosował za podwyższeniem wieku emerytalnego... liczy się fanaberia Tuska a nie Ty wyborco ,który na niego oddałeś głos. Zdradził cię raz , zdradzi drugi... pamiętaj. Startujący z list "błogosławionych" przez PO mają kręgosłup moralny i ideologiczny z plasteliny.

~Komunikatdlaczego (85.202. * .83) 19.08.2023 17:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W sklepach wzrosla ilosc kradzieży

~Kubass (85.202. * .83) 19.08.2023 17:10
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

? @ Co Będzie!!!!!.. Pozdrawiam. ...jak to co będzie...nierobstwo bedzie sie szerzyc ,obiboki beda sie cieszyc ,pracujacy beda mieli to w dupie ,za nie dlugo strajki o pelne półki jak za komuny i godne place w obec tej zarabistej hiperinflacji,tylko ten co bedzie placil dolarami bedzie Oanem a reszta ,czoz reszta ,niech pali w piecu drukowanymi zlotowkami i sie ogrzewa.Tak wiec radosnie drukujmy i rozdawajmy dalej a potem idźmy głosować na rzad ktory na wszystko ma i wszystkim daje.... Morawiecki;” to dobrze ze ceny rosną bo wowczas wiecej z Vatu do budzetu wpada ..Ot takie myslenie. Teraz juz wszystkie partie będą drukować… a co Sprawiedliwym tylko wolno bylo? ...

~hmm (46.204. * .52) 19.08.2023 17:02
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

ale tez mozna dodać wiecej.Inflacja spowodowala ze ceny tak bardzo poszly w gore iz wkur...ni ludzie zostali z reka w nocniku ,wiec znow podla polityke przekuł PIS w zwyciestwo.Otoz "podnosi wspanialomyslnie najnizsza place",zeby Ci biedni nie zdechli lub co gorzej nie pojazali pisowi dupy. Dzieki. tej szlachetnisci kolejne srednie emerytury zblizyly sie znow wysokoscia do najnizszej nowej krajowej placy a wiec emeryci znow zostali wyciukani.
Czy wyobraźcie sobie jak duża będzie znowu inflacja gdy Rzad zacznie płacić 800+ i gdy rzad uwolni ceny wprowadzając na nowo zawieszony VAT na żywność. Ile Waszych emerytur stopnieje i oszczednosci ..

~hmm (46.204. * .52) 19.08.2023 16:56
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

W Chinach znane jest powiedzenie.:Jeżeli inteligencja jednostki nie dorównuje posiadanym przez nią zasobom to państwo te zasoby jednostce zabierze. Widać,w Polsce inflacją oszczędności jednostek … PIS postanowił tez sie zaopiekwac wic wszyscy kupuja walute lub wszystko inne byle by wyrzucic zlotowki.I znow PIS ma sukces .Obroty wzrosly stukrotnie.

~hmm (46.204. * .52) 19.08.2023 16:52
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Rostowski kiedys powiedział.."pieniedzy nie ma i nie będzie" chyba (w domyśle) - chyba , ze je naprodukujecie" i naprodukowali.
Za Komuny mawiano :" czy sie stoi ,czy sie leży 500zl sie nalezy "no i po 30 latach spełniło sie za PISu to marzenie. Tyle ze wowczas trzeba bylo byc zatrudnionym a teraz mozna wogole leżeć ,czyz to nie lepiej?!
Rabin szczerze do Rolnika "potrzeby i pomysły, "jak słusznie rozdawac Twoje pieniądze" ..to ja zawsze będę miał ale czy Ty będziesz mial drogi Sumelu wówczas jeszcze jakies pieniadze.?

~hmm (46.204. * .52) 19.08.2023 16:44
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Kubassss (85.202. * .83) 19.08.2023 16:30
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do Oboektywny ,po siódme,-mowisz ,"Pamiętam jak się cieszyłem kiedy nastała waloryzacja rent i emerytur ,stało się to za czasów pana co miał w d...."otoz jak bys mua leb na karku to oto wowczas Tusk dal Ci wieksza gdyz ta zerowa przy ujemnych cenach czyli malejacych była znacznie wieksza niz obecnie dawana waloryzacja w ktorej ceny rosną znacznie szybciej.Gierek:nie cieszcie sie Osly ze place wzrosly ,ja ceny podwoje i tak wyjde na swoje-+-dlatego jestes matol

~Kubasssss (85.202. * .83) 19.08.2023 16:24
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do Obiektywny,po piąte:
Nigdy nie zagłosuje na złodziei ktorzy celowo po to aby nas okraść z realu wypracowanych środków finansowych czynią tak straszna inflacje rozdając puste pieniądze i to w całkowitej przesadzie czesto kosztem najsłabszych, gdyz całe zycie pracujacych- rozdają rodzinom nieraz bajecznie bogatym wysokie sumy na nawet dwuletnie dzieci tylko po to aby wygrac wybory . Sprowadzaja powoli nasze emerytury i place do najniższej juz krajowej placy ,- ucząc zarazem obibokow ze to cwaniactwo ,kombinatorstwo , unikanie płacenia skladek ZUS dla rozdawnictwa popłaca a nie rzetelna praca. Niszczą tym samym wiarę w uczciwość i sprawiedliwość o ktorej tyle sami mówią.

~Kubassss (85.202. * .83) 19.08.2023 16:20
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do Obiektywny,,po czwarte,: juz niedlugo wyjefziesz znow bo te Twoje pieniądze "beda gow..o warte"jak sa Tych co do niedawna jeszcze oszczedzali w zlotowkach a teraz kazdy wymienia na co sie da gdyz wie ze w piecu podpalke sobie z nich zrobi.

~Kubass (85.202. * .83) 19.08.2023 16:16
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do Obiektywny,po trzecie :Nie wierzysz?! pogadaj z posłem Matusiakiem , niech Ci opowie o czasach inflacji Balcerowicza ,swojej książeczce mieszkaniowej i swoim kredycie na mieszkanie za Balcerowicza Tak wiec radosnie drukujmy i rozdawajmy dalej a potem idźmy głosować na rzad ktory na wszystko ma i wszystkim daje.... Morawiecki;” to dobrze ze ceny rosną bo wowczas wiecej z Vatu do budzetu wpada ..Ot takie myslenie.Teraz juz wszystkie partie będą drukować… a co Sprawiedliwym tylko wolno bylo? Malowanym papierkiem płacimy Ci za prace -kolego . Dzisiaj kupisz jeszcze za niego chleb a jutro dzieki naszej inflacji możliwe że juz tylko g....o będziesz mia z niego ..Inflacja Premiera...a nie chcieliście Ojro!,...wiec pozwoliliście rzadowi drukowac.Malowanym papierkiem płacimy Ci za prace

~Kubasssss (85.202. * .83) 19.08.2023 16:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do obiektywny po drugie:Kiedy znów dadzą jakis zasilek powiesz (przeciez ja tez dostane) -bez skrupułów wielu będzie brało 800+ nawet jako darmoche dla dwulatków , ujmując tym samym takim co naprawde ciężka na to pracowali lub starym dlugoletnio zatrudnianym w przeszłości emerytom albo inflacją kradnącej Ich oszczednosci. Okradali nas inflacją komuniści, Balcerowicz a teraz Ci obecnie panujacy., Twierdzą ze to przez Covid a nie przez rozdawnictwo..jedni gorsi od pozostalych. Zaufanie do rzadu jest jak zaufanie do drugiego człowieka ,nie ważne ile mi finansowo daje ale ważne czy powierzył bym mu na przechowanie swoje o wiele większe ciezko uzyskane oszczędności.

~Kubassss (85.202. * .83) 19.08.2023 16:12
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Objektywny 19.08.2023 15:50
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@Kubaaass..... Ty na pewno masz więcej lat jak 8 ,albo może do Polski przyjeżdżasz co 8 lat .bo inaczej byś wiedział kiedy w górnictwie nastały emerytury po wypracowaniu 25 lat pracy dołu , że za rządów PiSu mieliśmy pandemię , pandemia też była powodem prawie na całym świecie inflacji .Że świat idzie do przodu i zmienia ludzi ,już nie chcą mieć króla nad sobą ,chcą być wolni ,za pracę chcą godziwej zapłaty a pracodawcy chcą na swoich zakładach się dorobić .Za poprzedników często nie tylko pracodawcy zostawali z niczym , ale i pracownicy pozbawiani byli pracy , musieli jej szukać za granicą .Pamiętam jak się cieszyłem kiedy nastała waloryzacja rent i emerytur ,stało się to za czasów pana co miał w d....
po ile będzie benzyna ,pierwsza moja waloryzację 3 zł nawet nie pamiętam, ale coś mi ją połknęło . Psuli wszystko w biegu wysokie stopy procentowe ,wysoki wiek do emerytury , o wysokich kosztach żywności w porównaniu z zarobkami już nie wspomnę .Kiedy dzisiaj czytam niektóre komentarze zastanawiam się czy tylko ja sam żyłem za komuny ,Gomułki, Gierka ,Jaruzelskiego
Wałęsy ,Kwaśniewskiego
Tuska i obecnie????? Bo niektóre komentarze czytam jakbym żył w innej Polsce niż ci co je piszą .Zastanawiam się czy walki i poświęcenie swojego życia dla nas przez naszych przodków miało sens, skoro my mamy w du... Co Będzie!!!!!.. Pozdrawiam. ...

~hmm (85.202. * .83) 19.08.2023 15:32
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ci ze szklanego ekranu i Ci tutaj: bezczelnie będą wmawiać Tobie : idz na wybory" nawet gdy nie ma nikogo godnego tam do wybrania -nie iść wg nich to prawie zdrada panstwa , taki przeciez Oni mają interes. ..

~Kubaaassss (85.202. * .83) 19.08.2023 15:01
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

tak,tak pojechales do Goczałkowic ,stac Ciebie bylo tam na sanatorium bo juz 7r czekales...Natomiast waloryzacja emerytur jest oczywiście niższa niż wzrost płacy minimalnej. Emerytury są zwiększane o inflację z ubiegłego roku z opóźnieniem.! Ceny rosną juz teraz,!!… ale waloryzacja dopiero w marcu przyszłego roku.!dociera?..np.. Dodatek pielęgnacyjny dla osób 75+ wynosi 294,39 złotych i od 2022 r. wzrósł o 87,63 złote. To 42,38%. W tym czasie pampersy dla dorosłych zdrożały o 100%.!! .. Na tym to polega. Podobnie ma się sprawa z emeryturami. Emerytury, wzrosły w czasie rządów PiS może nawet aż o 60%, ale kwotowo to zaledwie 700 złotych dla wielu. Tyle wzrosły płace minimalne w ciągu tylko jednego roku a przeciez emerytury byly wypracowywane przez wielu po 40lat czyli powinny dla takich wzrosnąć wg stawek średniej krajowej placy
To dlatego emerytom jest coraz trudniej i biednieją wykupując zdrowsze czerstwe pieczywo po obniżonych cenach. To dlatego emeryci z 40letnim i większym, stażem pracy ktorzy przed inflacja mieli jeszcze godne emerytury juz czesto zaglądają do koszy z darmową żywnością w marketach..tak wiec czyż to nie jest prawda. Ale bardzo bogaci ludzie co maja takie majątki nieraz setki hektarów, obecnie na dzieci dostają dużo wiecej niz podniesiono spracowanym emerytom.

~Wybory (5.173. * .99) 19.08.2023 14:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Sprawdzałem jaka najniższa krajowa była za Tuska 900 zł (niewolnictwo) teraz jest prawie 3000 zł teraz jadę na wczasy za Tuska mnie nie było stać

~Boli (46.204. * .105) 19.08.2023 14:31
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Sprawdziłem, jak zmieniały się ceny produktów spożywczych na przestrzeni lat. Takiej różnicy się nie spodziewałem. Kiedyś to było, dzisiaj to nie ma" - parodiują nostalgiczne sentencje internetowe chochliki. Cóż, ja się z tym nie zgadzam. Dzisiaj TO NADAL JEST, tylko strasznie drogo. Świadczą o tym stare gazetki różnych dyskontów, które przejrzałem. To bolało. Bolało jak diabli...

~PeOwiec (155.133. * .231) 19.08.2023 14:21
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Przecież nie od wiadomo że lewaki pracują na rzecz Niemca dlatego u nas za ich rządów nie będzie dobrze dla normalnego Polaka tylko dla swoich lewakow

~PeOwiec (155.133. * .231) 19.08.2023 14:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do tych lewaków ekonomistów vel Rostowski nacovidzie zarobiłem duuuuzo kasy od państwa jak i swojej firmy pracowałem bardzo dużo wtedy było fajnie puste drogi mało ludzi a inflacja jest tylko wymysłem lewaków z Brukseli bojuz im na wypłaty brakuje ja tego nie odczułem bo w mojej kieszeni jest więcej kasy niż przed covidem ostatnio nawet po inwestycji 3 miechy temu okazało się za zarobiłem dużo kasy jakieś 300 procent

~Wybory (5.173. * .99) 19.08.2023 14:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W niemieckiej prasie dzisiaj pisze że mają nadzieję że wybory wygra Tusk i zablokuje rozbudowę portu w Świnoujściu i teraz pytanie to kogo reprezentuje PO

~Wybory (5.173. * .99) 19.08.2023 14:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dodam że usuwane są komentarze na temat prawdy o PO

~tsemdaleja (46.204. * .105) 19.08.2023 14:07
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nie wierzysz?! pogadaj z posłem Matusiakiem niech Ci opowie o czasach inflacji Balcerowicza ,swojej książeczce mieszkaniowej i swoim kredycie na mieszkanie za Balcerowicza Tak wiec radosnie drukujemy i rozdawajmy dalej a potem idźmy głosować na rzad ktory na wszystko ma i wszystkim daje.... Morawiecki;” to dobrze ze ceny rosną bo wowczas wiecej z Vatu do budzetu wpada ..Ot takie myslenie.Teraz juz wszystkie partie będą drukować… a co Sprawiedliwym tylko wolno bylo?Malowanym papierkiem płacimy Ci za prace -kolego . Dzisiaj kupisz jeszcze za niego chleb a jutro dzieki naszej inflacji możliwe że juz tylko fige będziesz mua z niego ..Inflacja Premiera...

~Wybory (5.173. * .99) 19.08.2023 14:06
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Niestety nowiny znowu blokują komentarze czy tak ma wyglądać wolność słowa.

~Zyczzzzliwy (46.204. * .105) 19.08.2023 14:03

o wlasnie zarabiam ja komentarzach ,za 10 kasuje 10 dolarow a za 100 1gram zlota,dlaczego ?! nie malowane papierki ,no bo już bym musial biegnąć je wydać

~Kubaaass (85.202. * .83) 19.08.2023 13:57

Obiektywny ,problem w Tym ze w kulturze zachodnich krajow Niemcy, Francja,Szwajcaria tzw inflacja polegajaca na produkcji pieniadza jest bardzo zle przez spoleczenstwo pojmowana .Gdy u Nas jest 33% jak przy Covidzie , tam to bylo 7,5%,natomiast gdy u nas jest 7,5% to uwaza sie ze to juz nie inflacja.Kaczynski wpadl na pomysl ze nikt Go nie powstrzyma ,sam powiedzial w akcie usprawiedliwenia,gdy tak chcecie zaczne rozdawać abyscie ma PIS glosowali ale Wy to zaplacicie.
500+,teraz 800+na to trzeba miec gospodarke aby to sfinansowac jak Niemcy na dzieci finansuja. U nas niestety finansowanie tych rzeczy odbywa sie metodami komuny. Do tego wczesne urlopy gornicze itp inne rozdawnictwo i produkcja nibypieniedzy wzrasta a z tym inflacja . Dlatego zlotowka w obec innych walut szaleje po dnie. Za PISu nigdy nie dogonimy plac Europy gdyz nie ma produkcji i nie na rozdawnictwie zasikow pieniedzmi bez pokrycia doganianie polega.Panial?!Latwo sie rzadzi za ukradzione inflacja oszczednosci spracowanych ale Oni juz wiedza za to tylko malowane papierki i inwestuja w tematy których lapy rzadu nie dopadna npw pieniadza Boga

Objektywny 19.08.2023 13:22

@Życzliwyuuuu ..... To i mnie teraz tu zaciekawiłeś ? To z czego i na czym drukowana jest waluta innych państw np.euro nie na papierze , to na czym , ???? Tak samo nie wiedziałem że można unieważnić coś czego jeszcze nie było, co się nie odbyło ????? Zastanawiam się jeszcze czy za te komentarze masz płacone kolorowymi papierkami i czy warto się za nie tak ośmieszać a nie lepiej poczekać i przejść się na wybory , a po dowiesz się i ty i ja jaka przyszłość została dla nas wybrana i co nas czeka ???? Jak np.nie masz racji a ja mam ,to co mi zrobisz - a ja tobie gdy racja będzie po twojej stronie ????....Jak mogę jeszcze dopowiedzieć żeby niekiedy zrozumieć czyjąś wypowiedź potrzeba użyć tego w co wyposażona została nasza głowa ......... Pozdrawiam ....