Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podróż na Ibizę szybko się skończyła. Pijana mieszkanka Pszczyny usunięta z pokładu samolotu

Nietrzeźwa pasażerka musiała opuścić pokład samolotu, pomogli jej w tym funkcjonariusze Straży Granicznej. Kobieta, jak się okazało, była kompletnie pijana. Została ukarana grzywną. Samolot wystartował z niewielkim opóźnieniem.

Podróż na Ibizę szybko się skończyła. Pijana mieszkanka Pszczyny usunięta z pokładu samolotuStraż Graniczna
Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach–Pyrzowicach pomogli niesfornej pasażerce opuścić pokład samolotu.

W ostatni piątek (18.08.) służba dyżurna Placówki Straży Granicznej w Katowicach–Pyrzowicach otrzymała informację o podróżnej zakłócającej porządek na pokładzie samolotu, który miał wylecieć na Ibizę (Hiszpania).

- Kobieta, mieszkanka Pszczyny, nie reagowała na polecenia wydawane przez załogę, wyraźnie też dało się wyczuć od niej woń alkoholu. Po przybyciu na pokład samolotu funkcjonariuszy ZIS 34-latka się nieco uspokoiła i zaczęła stosować się do wydawanych poleceń - przekazuje biuro prasowe straży granicznej.

Kobieta została przeprowadzona do pomieszczeń służbowych SG, gdzie ze względu na jej stan psychofizyczny oraz utrudniony z nią kontakt została poddana badaniu alkomatem, który wykazał ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

O 23:30 po nietrzeźwą córkę przyjechał ojciec, który pisemnie zobowiązał się do odwiezienia jej do miejsca zamieszkania. W związku z naruszeniem przepisu art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze, pasażerce wystawiono wezwanie do osobistego stawiennictwa w siedzibie PSG w Katowicach-Pyrzowicach w celu nałożenia na nią kary grzywny.

Zaistniała sytuacja spowodowała 20-minutowe opóźnienie odlotu samolotu.

Straż Graniczna przypomina, że w takich sytuacjach jak opisana, gdy z powodu niewłaściwego zachowania się pasażerów nastąpi opóźnienie lotu, osobom tym ze strony linii lotniczych grożą dodatkowo sankcje cywilne związane z żądaniem odszkodowania za wynikłe opóźnienia, a także z kosztami akcji podejmowanych przez służby.

Osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających stwarzają niebezpieczeństwo dla pozostałych podróżnych. Dlatego praktycznie każda linia lotnicza ma w swoim regulaminie zapis, zgodnie z którym może odmówić przewozu nietrzeźwemu pasażerowi. Załoga, gdy poczuje od podróżnego woń alkoholu, ma prawo odmówić mu wejścia na pokład.

źr. Straż Graniczna

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zyga71 (31.0. * .94) 24.08.2023 20:42

Ale obciach!!!

~Hardy@12 (89.64. * .29) 24.08.2023 09:59

Jechać na Ibize tylko po to by cały dzień siedzieć przy bufecie?a może stres przed lotem to do Kamienia kRybnika niech się wybierze i popije i nie leci chyba że z hotelu wyleci