Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mały Woodstock w Lyskach. Rekordowa edycja Lyski Rock Festiwal [ZDJĘCIA z POGO]

Pogo, czyli charakterystyczne skakanie i szarpanie się pod sceną, stało się praktycznie narodowym tańcem na festiwalach rockowych. Na Lyski Rock Festival nie było inaczej. Nie zabrakło tam również naszych fotografów, którzy starali się uchwycić te niezapomniane chwile. Ty również mogłeś znaleźć się na jednym z tych zdjęć, bo byliśmy tam gotowi rejestrować każdą emocję i ruch. Jeśli chcesz, możesz sprawdzić nasze zdjęcia w galerii i zobaczyć, czy udało się nam uchwycić Twój entuzjazm i radość z muzyki.

Mały Woodstock w Lyskach. Rekordowa edycja Lyski Rock Festiwal [ZDJĘCIA z POGO]OQL
Lyski Rock Festival jest kontynuacją Magii Rocka. W tym roku zagrali: Farben Lehre, Hunter, Strachy Na Lachy oraz gwiazda wieczoru Kult

W gorący ostatni piątek wakacji miłośnicy muzyki rockowej zjechali się do Lysek, by wziąć udział w jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych roku – Lyski Rock Festival. Tegoroczna 19. edycja festiwalu była prawdziwym smakowitym kąskiem dla fanów różnych odmian rocka.

Na każdym rockowym festiwalu istnieją pewne niezmiennie kultowe elementy, które nadają im niepowtarzalny charakter. Jednym z nich jest nieodłączne pogo i powstające wokół niego ściany

Na scenie pojawiły się legendy polskiej sceny rockowej, które nie zawiodły oczekiwań publiczności. Wieczór otworzył zespół Farben Lehre, niosąc ze sobą energię i charakterystyczne teksty, które publiczność śpiewała razem z nimi.

Strachy Na Lachy z Grabażem na czele

Atmosfera jeszcze bardziej się podgrzała, gdy na scenie pojawił się zespół Strachy Na Lachy. Ich szalony i niekonwencjonalny styl w połączeniu z tekstami Grabaża pełnymi ironicznego humoru wywołał eksplozję śmiechu i tańca. Piosenki takie jak "Dzien dobry, kocham cię" czy "Piła tango" stały się nieodłączną częścią tego wieczoru.

Gwiazda wieczoru - zespół Kult dał fenomenalny koncert

Gwiazdą wieczoru był oczywiście zespół Kult. Ich energia i charyzma Kazika wypełniły przestrzeń, a wraz z pierwszymi dźwiękami utworu "Rząd oficjalny (Generał Ferreira)" tłum eksplodował. Klasyki takie jak "Arahja", "Gdy nie ma dzieci" czy "Polska" śpiewane były przez zgromadzonych fanów wniebogłosy.

Występ Huntera to nie tylko muzyka ale zapierające dech w piersiach sceny

Jako ostani na scenie pojawił się Hunter, którego potężne brzmienie wstrząsnęło zgromadzonymi. Ich charakterystyczne riffy sprawiły, że tłum nieustannie podskakiwał w rytm muzyki.

Portal Nowiny.pl od wielu lat jest patronem medialnym imprezy

Lyski Rock Festiwal - dla dużych i małych

Lyska Rock Festival był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich miłośników rocka

- Cześć ale was dużo. Chciałam usłyszeć i zawsze powiedzieć to ze sceny: Zróbcie Hałas! - tak przed koncertem zespołu Kult organizatorka festwialu Sylwia Stępniak powitała uczestników imprezy. - Zanim podziękuję wójtowi Grzegorzowi Grytowi, dzięki któremu tutaj się bawimy - chciałam podziękować wam i powiedzieć że to jest rekordowa XIX edycja Lyski Rock Festiwal. Jeszcze nigdy nie sprzedaliśmy tak dużo biletów. Bardzo Wam dziękujemy za to. Podobno ten festwial nazywa się na Śląsku małym Woodstockiem, a mam nadzieję że w przyszłym roku zrobimy z tego duży Woodstock. Z tego miejsca już was serdecznie zapraszam na XX edycję - oczywiście w ostatni piątek wakacji - dodała.


Zobacz także:

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Raperkaklasztorna (89.64. * .125) 01.09.2023 06:39

Przyszłam tu dla komentarzy :D

~markiz1 (188.137. * .95) 31.08.2023 14:25

donizej - leżenia krzyżem pod drzewem

~donizej (46.204. * .37) 31.08.2023 12:52

A jaki jest twój poziom ? Kulania się w błocie z wywalonym jęzorem?

~markiz1 (188.137. * .95) 31.08.2023 09:06

Ehh wszyscy od szatana. Idźcie sobie gdzieś tam komentować w postach o cudzie w parczewie. to jest chyba właściwy poziom dla was

~Statysta (91.192. * .96) 30.08.2023 22:39

Uderz w stół a Piotery666 się uruchomią...czekamy na Karyny i Dżejsiki...

~Cicatrix (188.137. * .214) 30.08.2023 19:03

Czy ktoś wie ile biletów sprzedano?

~Pioter666 (147.161. * .110) 30.08.2023 17:20

Robisz gościu problem z jednego gestu, który jest nieodzownym symbolem rocka, natomiast na pielgrzymkach rączki złożone taki symbol a później przygodny sex , narkotyki i alkohol. To ma tyle wspólnego z bogiem co ten symbol z satanizmem

~obiektywnie (89.64. * .22) 30.08.2023 17:15

To nie był również koncert kapel oddających kult szatanowi. Więc co do tu przyznaję rację poniżej komentującym.

~do_niżej (193.169. * .48) 30.08.2023 14:47

To Rock Festiwal
a nie filharmonia
czy msza
więc nie oczekujcie księdza

~To_sem_ja (37.248. * .22) 30.08.2023 13:56
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Można zrobić foty bez promocji saranizmu...
Sam festiwal, ok. Coś się dzieje. Koncertów z mocną gitarową muzyków jest mało.
Tylko nie promujcie satanizmu, proszę...

~Ochyda (46.204. * .144) 30.08.2023 13:41
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wywalone języki i rogi szatana. I to jest normalne?