Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Groźne zdarzenie na obwodnicy Jastrzębia [ZDJĘCIA]

Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, ostatecznie zakwalifikano je jako kolizję. Po raz kolejny przyczyną niebezpiecznej sytuacji było nieustąpienie pierwszeństwa.

Groźne zdarzenie na obwodnicy Jastrzębia [ZDJĘCIA]KMP Jastrzębie-Zdrój
Zebrane przez policjantów statystyki pokazują, że jedną z najczęstszych przyczyn kolizji drogowych jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. T

Do zdarzenia doszło w środę (30.08.) kilka minut przed 8:00 na skrzyżowaniu Drogi Głównej Południowej z ulicą Połomską. Jak ustalili mundurowi, jadący Drogą Główną Południową w kierunku Mszany 52-letni kierowca kii, podczas skrętu w lewo w ul. Połomską, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w kierunku Pawłowic 42-latkowi. Kierowca fiata, decyzją zespołu pogotowia ratunkowego został zabrany do szpitala. Po badaniach okazało się, iż mężczyzna nie odniósł obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich uszkodzenia. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Zebrane przez policjantów statystyki pokazują, że jedną z najczęstszych przyczyn kolizji drogowych jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. To niestety powszechne zjawisko i znaczny błąd kierowców, który może mieć poważne konsekwencje.

- Przypominamy, że na drodze najpoważniejsze konsekwencje niosą pomyłki w ocenie sytuacji. Jeśli dołożymy do tego roztargnienie albo zniecierpliwienie, to łatwo o niebezpieczną sytuację. Apelujemy o rozwagę! Szczególnie teraz, kiedy panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych - dodaje jastrzębska policja.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, oprac. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].