Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W piątek widowisko herosów pożarnictwa w Jastrzębiu-Zdroju. Nie przegap tego wydarzenia

1 września 2023 roku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju obędą się II Ogólnopolskie Zawody Strażaków w Ratownictwie Technicznym oraz VI Zawody Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

W piątek widowisko herosów pożarnictwa w Jastrzębiu-Zdroju. Nie przegap tego wydarzeniafot. Michał Piątek, OSP Jastrzębie-Zdrój
Wstęp na zawody jest wolny. Organizatorzy zapraszają zarówno dużych jak i małych miłośników Straży Pożarnej i innych służb.

W zawodach wojewódzkich startuje 10 drużyn z terenu woj. śląskiego. Z kolei w zawodach ogólnopolskich - 9 drużyn z kraju oraz jedna drużyna z Czech.

Będzie to widowisko herosów pożarnictwa walczących o życie i zdrowie osób, które uległy wypadkom.

Strażacy są na pierwszej linii ognia, w akcjach, w których niejednokrotnie trzeba użyć chirurgicznej precyzji, by wydobyć osobę poszkodowaną zakleszczoną w pojeździe. To oni stoją na STRAŻY bezpieczeństwa naszego życia i zdrowia!

1 września 2023 roku będzie możliwość zobaczenia na żywo ich kunsztu i to podczas zawodów!

Do Jastrzębia-Zdroju przybędą najlepsi reprezentanci województw oraz strażacy ze szkół pożarniczych, w których uczą się sztuki i rzemiosła pożarniczego!

Celem organizacji zawodów ratownictwa technicznego jest:

  • mobilizacja do intensywnego szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego, zmierzająca do podnoszenia skuteczności działań ratowniczych podczas prawdziwych zdarzeń,
  • wymiana dobrych doświadczeń, metod i taktyk postępowania stosowanych podczas działań z zakresu ratownictwa technicznego,
  • ocena stanu wyszkolenia strażaków,
  • zapoznanie z nowościami sprzętowymi i wyposażeniem stosowanym w ratownictwie technicznym,
  • umożliwienie współzawodnictwa drużyn reprezentujących Komendy Wojewódzkie PSP, Szkołę Główną Służby Pożarniczej, Szkoły Aspirantów PSP i Centralną Szkołę PSP,
  • wyłonienie najlepszej drużyny,
  • popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień związanych z bezpieczeństwem na drogach.

Wstęp na zawody jest wolny. Organizatorzy zapraszają zarówno dużych jak i małych miłośników Straży Pożarnej i innych służb. Czeka mnóstwo interesujących niespodzianek, stoisk, prezentacji i pokazów sprzętu i wozów. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć fizycznie w wydarzeniu, mogą podglądać ją w transmisji „na żywo” przez portal Facebook – więcej na stronie wydarzenia na Facebooku - TUTAJ.

W czasie Zawodów odbędzie się zbiórka krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi działających przy Zakładzie Karnym w Jastrzębie-Zdrój, Oddział Rejonowy PCK w Jastrzębiu-Zdroju i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

fot. Michał Piątek, OSP Jastrzębie-Zdrój

fot. Michał Piątek, OSP Jastrzębie-Zdrój

fot. Michał Piątek, OSP Jastrzębie-Zdrój

źr. PSP Jastrzębie-Zdrój

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, oprac. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].