Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy walczyli w zawodach w ratownictwie technicznym w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zawodnicy - zawodowi strażacy z komend PSP z całej Polski wzięli udział w widowiskowej rywalizacji w Jastrzębiu-Zdroju. Były to II Ogólnopolskie Zawody Ratownictwa Technicznego.

Strażacy walczyli w zawodach w ratownictwie technicznym w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]Szymon Kamczyk
Strażacy z JRG Rydułtowy podczas zadania bojowego.

Strażacy walczyli w zawodach w ratownictwie technicznym w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]

Było to widowisko herosów pożarnictwa, walczących o życie i zdrowie osób, które uległy wypadkom. To właśnie strażacy są na pierwszej linii ognia, w akcjach, w których niejednokrotnie trzeba użyć chirurgicznej precyzji, by wydobyć osobę poszkodowaną zakleszczoną w pojeździe. To oni stoją na straży bezpieczeństwa naszego życia i zdrowia!

Do Jastrzębia-Zdroju przybyli najlepsi reprezentanci województw oraz strażacy ze szkół pożarniczych, w których uczą się sztuki i rzemiosła pożarniczego.

Wśród drużyn podczas zawodów znalazly się jednostki z subregionu zachodniego: KM PSP Żory, KP PSP Wodzislaw Śląski (reprezentowana przez JRG nr 2 Rydułtowy z samochodem scania) oraz KP PSP Racibórz, KM PSP Rybnik i gospodarze z KM PSP Jastrzębie-Zdrój.

Drużyna z KP PSP w Raciborzu podczas wykonywania zadania

ZOBACZ RYWALIZACJĘ STRAŻAKÓW Z RACIBORZA I JRG RYDUŁTOWY:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Fojermen (46.204. * .14) 02.09.2023 09:27

Byli też strażacy z Czech, których nie wymieniono.