Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie-Zdrój: Kierowca motocykla i jego pasażerka ranni w wypadku [ZDJĘCIA]

Policjanci z jastrzębskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem motocyklisty, do którego doszło w ubiegłym tygodniu (5.09.) na al. Józefa Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Do szpitala trafiły dwie osoby.

Jastrzębie-Zdrój: Kierowca motocykla i jego pasażerka ranni w wypadku [ZDJĘCIA]KMP Jastrzębie-Zdrój
Motocyklista, chcąc uniknąć zderzenia, zjechał na pas zieleni, po czym uderzył w latarnię.

Do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty doszło w ubiegły wtorek (5.09.) około 11:50 na al. Józefa Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem citroen, zmieniając pas ruchu z prawego na lewy, zajechała drogę 38-letniemu motocykliście oraz jego pasażerce. Motocyklista, chcąc uniknąć zderzenia, zjechał na pas zieleni, po czym uderzył w latarnię. Ranni podróżujący jednośladem zostali przewiezieni do szpitala.

Policjanci przypominają:

Motocyklisto:

 • respektuj przepisy obowiązujące na drodze,
 • zawsze korzystaj z kasku i odpowiedniej odzieży,
 • zadbaj o prawidłowe oświetlenie swojego jednośladu i jego stan techniczny
 • nie wjeżdżaj na skrzyżowanie, gdy sygnalizator nadaje sygnał czerwony,
 • nie wjeżdżaj między pojazdy,
 • nie przeceniaj swoich umiejętności,
 • zadbaj o widoczność na drodze - używaj elementów odblaskowych na odzieży,
 • nie wymuszaj pierwszeństwa,
 • nie przekraczaj dopuszczalnej prędkości,
 • nie wyprzedzaj "na trzeciego".
 • pamiętaj, że drogi publiczne to nie tory wyścigowe,
 • zawsze stosuj zasadę ograniczonego zaufania i ostrożności,

Kierowco:

 • przed zmianą pasa ruchu – zawsze spójrz w lusterka, a także oglądnij się. Pamiętaj o polu martwym!
 • unikaj gwałtownych zmian kierunków jazdy, czy też manewrów;
 • wyprzedzając jednoślad zachowaj odstęp 1,5 metra;
 • stojąc w korku, pamiętaj o zasadzie jazdy przy prawej krawędzi jezdni- zrób miejsce motocykliście;
 • w razie wypadku korytarzem życia szybciej przejedzie motocyklista niż samochód. Ułatw mu dojazd- większość z nich ma przeszkolenie z pierwszej pomocy i mają na wyposażeniu apteczkę;
 • dla większości motocyklistów, jazda na motocyklu to pasja. Im też zależy na życiu;
 • Ciebie chroni karoseria, a motocyklistę tylko kask;

Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. - Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma mniejsze szanse na wyjścia z wypadku bez szwanku - dodają funkcjonariusze.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ffdxvv (46.204. * .248) 12.09.2023 13:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Z tego co się orientuję jedna osoba nie żyje.

~amen (89.70. * .68) 12.09.2023 11:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czy jednoślady obowiązują przepisy o ruchu drogowym? Bo jeżdżąc samochodem mam spore wątpliwości co do prędkości omijania wyprzedzania itp.