Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zatrzymany w Pawłowicach Kenijczyk przekazany Straży Granicznej

Dzielnicowi z Pawłowic podczas interwencji w Centrum Przesiadkowym zatrzymali 24-letniego obywatela Kenii. Mężczyzna nielegalnie przebywał na terenie naszego kraju. Cudzoziemiec został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Zatrzymany w Pawłowicach Kenijczyk przekazany Straży GranicznejStraż Graniczna
Cudzoziemiec jest uprawniony do pobytu na terytorium Polski przez okres wskazany w wizie Schengen, lub w wizie długoterminowej lub zezwoleniu na pobyt wydanych przez polskie organy. W przypadku pobytów w Polsce w ruchu bezwizowym cudzoziemiec jest uprawniony do przebywania na tym terytorium przez okres 90 dni w okresie 180 dni (lub przez okres wynikający z umowy o zniesieniu wiz zawartej przez UE lub Polskę z krajem, którego są obywatelami).

Dzielnicowi z komisariatu w Pawłowicach otrzymali informację, z której wynikało, że w Centrum Przesiadkowym przy ulicy Zjednoczenia znajduje się mocno nietrzeźwy mężczyzna, który zaczepia innych podróżnych. Mundurowi pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali 24-letniego obywatela Kenii. Podczas sprawdzenia danych mężczyzny policjanci ustalili, że przebywa on w Polsce nielegalnie, ponieważ jego wiza straciła ważność. Cudzoziemiec został zatrzymany, a następnie przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy wykonali dalsze czynności.

Szczegółowe warunki wjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce można znaleźć TUTAJ

źr. KPP Pszczyna

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kuństytucja (188.137. * .178) 13.09.2023 15:07

Afryka w 1950 roku: 200 mln. ludności, obecnie ponad 1 200 mln z bardzo niską średnią wieku. W tym wypadku z liczbami się nie dyskutuje, a najazd na Europę czarnych dzieciorobów dopiero nastąpi. To jak potrafią gospodarować i rządzić to widać na przykładzie wszystkich państw Afryki na czele z RPA, więc Ochojska swoje złote myśli może zachować dla siebie

~UlitujcieSię (46.204. * .23) 13.09.2023 05:52

POwcy weźcie go do swojego domu.
W waszuch do.ach jest jego miejsce.

~Bhgh (87.239. * .85) 12.09.2023 21:42

Jeszcze takich u nas nie było !

~Kibolek (80.49. * .65) 12.09.2023 21:19

Miał jaja żeby w Polsce zaczepiać ludzi :)

~Butelier (46.204. * .92) 12.09.2023 20:38

Pewnie to ten co kupił od pisowskiego ministra polska wizę. To ile tych wiz było 200 tys? Mają chłopcy rozmach. Ale ciemny lud i tak wszystko kupi, jak mawiał Kurski.

~AAaaAa (89.64. * .93) 12.09.2023 20:24

A co P. Holland na to??