Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębianin poszukiwany przez prokuraturę wpadł podczas kontroli trzeźwości w Łaziskach Górnych

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali kierującego oplem po tym, jak kontrola stanu trzeźwości dała wynik pozytywny. Szybko okazało się, że 41-latek zmieścił się w dopuszczalnym limicie poniżej 0,2 promila alkoholu w organizmie, jednak ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i jest poszukiwany przez prokuraturę.

Jastrzębianin poszukiwany przez prokuraturę wpadł podczas kontroli trzeźwości w Łaziskach GórnychPolicja Mikołów
Za prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Poszukiwany mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju wpadł w Łaziskach Górnych na ulicy Kopalnianej podczas prowadzonej tam przez policjantów drogówki kontroli trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało wynik dodatni, jednak 41-latek zmieścił się w dopuszczalnym przez prawo limicie, tj. poniżej 0,2 promila alkoholu w organizmie.

Legitymowany został sprawdzony w policyjnych systemach. Okazało się, że ma cofnięte przez sąd uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi i w dodatku jest poszukiwany przez jastrzębską prokuraturę.

Nieco zaskoczony sytuacją 41-latek najbliższe tygodnie spędzi w areszcie. W dodatku ponownie stanie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

źr. Policja Mikołów

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kuństytucja (188.137. * .178) 13.09.2023 15:05

Znasz trzech kolesi? § 1. Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepisy art. 148a

~TOTOMI (81.200. * .161) 13.09.2023 08:58

Jak podają statystki naszej policji to tylko w okresie wakacyjnym na terenie całej polski zatrzymano ponad 21 tyś. pijanych kierowców. Podejrzewam, że drugie tyle nie zostało zatrzymanych. Dodatkowo po naszych drogach jeździ kupa obywateli którzy nie mają uprawnień do kierowania lub te uprawniania zostały im zatrzymane z różnych przyczyn. Sam znam przynajmniej 3 kolesi którzy nie mają prawka i mają to w d..ie, bo i tak nie ma odpowiednich kar, aby odstraszały ich skutecznie.
Jak ktoś uczył się w szkole rachunku prawdopodobieństwa to w prosty sposób może sobie obliczyć jakie jest prawdopodobieństwo, że policja go złapie po pijaku lub bez prawka. Praktycznie nie ma szans na złapanie tylko ma się pecha :)

~AAaaAa (89.64. * .93) 12.09.2023 20:23

Wesoły Romek