Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Żył z kradzieży, odpowie też za rozbój. 21-latek z Jastrzębia-Zdroju w rękach policji

Jastrzębscy kryminalni zatrzymali 21-letniego włamywacza. Mężczyzna notorycznie kradł w sklepach regionu oraz włamywał się do piwnic na terenie osiedla Tysiąclecia. To jednak nie jedyne przestępstwa za które odpowie. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Jastrzębski Sąd na wniosek prokuratura i śledczych zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Żył z kradzieży, odpowie też za rozbój. 21-latek z Jastrzębia-Zdroju w rękach policjiKMP Jastrzębie-Zdrój
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowy areszt dla notorycznego złodzieja.

Sposób na życie

W poniedziałek (11.09.) Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju przychylił się do wniosku prokuratura oraz śledczych i zastosował wobec 21-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z jastrzębskiej komendy, którzy w toku prowadzonych postępowań dotyczących kradzieży i włamań na terenie miasta, ustalili ich sprawcę.

- Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju w ciągu ostatnich sześciu miesięcy dopuścił się czterech włamań do piwnic i kradzieży z niej różnych przedmiotów. Zatrzymany kilkanaście razy w okresie od marca do czerwca 2023 kradł w różnych sklepach samoobsługowych - wylicza oficer prasowa komendy, st. asp. Halina Semik.

W większości przypadków wartość skradzionego mienia nie przekraczała 500 złotych. W ten sposób mężczyzna miał złudną nadzieję na uniknięcie odpowiedzialności karnej. Jastrzębianin z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów.

Kradzież samochodu i rozbój

Zatrzymany dopuścił się także kradzieży pojazdu, który uszkodził, doprowadzając do zdarzenia drogowego. 1 września w wyniku rozboju skradł telefon komórkowy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowy areszt dla notorycznego złodzieja.

Sędzia Sądu Rejonowego przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, decydując o zastosowaniu tego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, oprac. sqx

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mario11@ (89.64. * .128) 15.09.2023 00:45

Pokażcie jego mordę Powinni być upublicznianie tacy zwyrodnialca by już zawsze na ulicy byli rozpoznawani

~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .103) 14.09.2023 01:23

Zagonić do pracy na swoje utrzymanie a nie hotel zwany więzieniam. Gdzie ma darmowe ogrzewanie (a ty kombinuj czy ustawić ogrzewanie w zimie na 12 czy 14 stopni), lokum (a mieszkaniec bloku ma kolejną podwyżkę czyszu), dobre jedzenie (o którym może pomarzyć pacjent szpitala), opiekę medyczną bez kolejek (a ty czekaj w kolejce do specjalisty 2 lata). Chce światło, TV - zrobić kierat, podłączyć do dynama i niech kręci... (przy okazji będzie mu ciepło).

~Hardy@12 (89.64. * .228) 13.09.2023 09:03

Tylko żeby to były więzienia, a nie sanatoria kuchnia do wyboru Vegę dla wyznawców Allaha itp spotkania intymne opieką stomatologiczna