Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Akcja w KWK Pniówek: Ratownicy odnaleźli kolejnego zaginionego górnika. W działaniach brał udział pies tropiący

Ratownicy przygotowują się do wytransportowania kolejnego zaginionego górnika, którego odnaleziono. W działaniach brał udział również pies tropiący, który wskazał miejsce poszukiwań.

Akcja w KWK Pniówek: Ratownicy odnaleźli kolejnego zaginionego górnika. W działaniach brał udział pies tropiącyDawid Lach, JSW
W nocy do ściany wpuszczono psa tropiącego, który wskazał, gdzie mogą znajdować się poszkodowani.

Odnaleziono szóstego zaginionego górnika

Ratownicy odnaleźli kolejnego, szóstego zaginionego górnika. Teraz trwają przygotowania do wytransportowania go na powierzchnię ze ściany N-6. Później ratownicy będą poszukiwać ostatniego z zaginionych.

Od wczoraj ratownicy spenetrowali dokładnie 168 metrów ściany przebierają po drodze liczne obwały (zasypane wyrobisko).

- W nocy do ściany wpuszczono psa tropiącego z Sudeckiej Grupy GOPR, który wskazał potencjalne miejsca, gdzie mogą znajdować się poszkodowani górnicy - przekazuje rzecznik JSW, Tomasz Siemieniec.

Do tej pory w akcji ratowniczej wzięło udział 110 zastępów ratowniczych.

Akcja ratownicza w trudnych warunkach

Po wielomiesięcznych przygotowaniach, w miniony piątek (9.09.) rozpoczął się kolejny etap akcji ratowniczej - Trwa akcja ratownicza w KWK Pniówek. Ratownicy szukają zaginionych górników [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (11.09.) o poranku rzecznik prasowy JSW, Tomasz Siemieniec przekazał, że odnaleziono pięciu zaginionych górników - JSW. Ratownicy odnaleźli ciała pięciu zaginionych górników z kopalni Pniówek

Tego samego dnia, późnym wieczorem przetransportowano ich na powierzchnię - JSW w sprawie akcji w KWK Pniówek: Odnalezieni górnicy już na powierzchni

Pies tropiący, który wziął udział w działaniach. / fot. Piotr Graboń JSW

Tragedia w KWK Pniówek

Do katastrofy w kopalni Pniówek doszło 20 kwietnia 2022 roku w ścianie N-6 pokł. 404/4+405/1, 1000 metrów pod ziemią, gdzie kwadrans po północy doszło do wybuchu metanu, a po 3:00 do kolejnego. Trzeci wybuch nastąpił dzień później. W zagrożonym rejonie pozostało siedmiu pracowników, w tym zastęp ratowniczy.

Kierownik akcji ratowniczej podjął decyzję o czasowym wyłączeniu rejonu ściany N-6 pokł. 404/4+405/1 przy pomocy tam izolacyjnych. Akcja została przerwana 2 maja.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].