Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dożynki miejskie w Jastrzębiu-Zdroju. Zagra Damian Holecki i zespół Weź Nie Pytaj. Co jeszcze w programie?

W najbliższą niedzielę przemarsz korowodu i atrakcje w Jarze Południowym.

Dożynki miejskie w Jastrzębiu-Zdroju. Zagra Damian Holecki i zespół Weź Nie Pytaj. Co jeszcze w programie?
"Weź Nie Pytaj" i Damian Holecki będą bawić w najbliższą niedzielę w Jastrzębiu

Uroczystość podziękowania za plony rozpocznie w najbliższą niedzielę, 17 września, o 15.00 uroczystym przemarszem korowodu. Jego uczestnicy przejdą ulicami miasta: Północną, al. Piłsudskiego, skrzyżowanie z ul. Mazowiecką, ul. Wielkopolska do Jaru Południowego. - Dla dzieci, które przyłączą się do barwnego korowodu przygotowane są słodkie niespodzianki - anonsuje urząd.

Od godziny 15:30 czekać będą atrakcje w Jarze Południowym. W programie:

  • "Weź Nie Pytaj". To 3-osobowy zespół pochodzący ze Śląska. Sylwia obdarzona mocnym wokalem, uśmiechem oraz totalną wrażliwością, Mateusz – świetny głos i autor improwizacji saksofonowych, a Wojciech to spontaniczny optymista i mistrz saksofonu.
  • Koncert Damiana Holeckiego. Wokalista i kompozytor, autor tekstów i muzyk, prezenter telewizyjny i radiowy. Artysta związany z muzyką od dzieciństwa oraz laureat wielu konkursów wokalnych.
  • Występy Zespołów Folklorystycznych: Druga Młodość, Jastrzymbioki, Niezapominajki
  • Orkiestra Dęta Kwk "Jas Mos"
  • Przysmaki regionalne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i wiele innych atrakcji

źródło: UM Jastrzębie-Zdrój, oprac. (d)

Dożynki 2023 w naszym regionie 57 wiadomości, 87 komentarzy w dyskusji, 6695 zdjęć, 9 filmów

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kolina (81.200. * .161) 15.09.2023 09:22

Ciekawe ilu chętnych do koryta się podłączy...

~Pył (89.25. * .86) 15.09.2023 07:34

idealna impreza dla górników... browar i disco polo, coś jak na piknikach integracyjnych JSW, tyle, że tam wszystko za darmoszke było

~WiejskaZabawa (5.184. * .219) 14.09.2023 15:51

Jastrzębie robi wiejskie zabawy i hula w rytm discopolo. Jak przystało na najwieksza Wieś w Polsce. To już chyba trzecie dożynki w tym roku?

~Jajorodnyjarek (46.204. * .49) 14.09.2023 11:42

"uroczysty przemarsz Korowodu"

Kolejny analfabeta.