Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W policji jest 1200 funkcjonariuszy z uprawnieniami ratownika. Trwa ich recertyfikacja [ZDJĘCIA]

W garnizonie śląskim trwają szkolenia dla policjantów posiadających tytuł zawodowy ratownika. Utrwalanie tego typu wiedzy i umiejętności jest niezwykle przydatne w codziennej służbie, bowiem usprawnia szybkie i skuteczne udzielanie pomocy m.in. ofiarom wypadków oraz zdarzeń nagłych.

W policji jest 1200 funkcjonariuszy z uprawnieniami ratownika. Trwa ich recertyfikacja [ZDJĘCIA]Śląska Policja
Policyjni instruktorzy kładą szczególny nacisk na właściwe i jak najlepsze przygotowanie uczestników doskonalenia zawodowego.

Policjanci śląskiego garnizonu każdego dnia podejmują interwencje, które związane są z niesieniem pomocy. Niejednokrotnie również z ratowaniem życia i zdrowia ludzi. Dlatego tak ważne jest, aby mieli odpowiednie umiejętności, ponieważ często to właśnie oni są pierwsi na miejscu poważnych zdarzeń.

Każdy funkcjonariusz posiada podstawowe przeszkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Jednak wśród nich jest jeszcze licząca blisko 1200 osób grupa, która ma uprawnienia ratownika. Uzyskują go po ukończeniu szkolenia w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy KPP, które jest ważne przez okres 3 lat. Przed upływem ważności zaświadczenia, mundurowi - ratownicy biorą udział w tzw. recertyfikacji, czyli odnowieniu uprawnień.

- Odbywa się to podczas doskonalenia zawodowego, które systematycznie prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni, policyjni instruktorzy z Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach. Ich celem jest przygotowanie policyjnych ratowników z garnizonu śląskiego do egzaminu recertyfikującego uprawnienia, który składa się z dwóch części - przekazuje Śląska Policja.

Pozytywnie zaliczona część teoretyczna uprawnia do przystąpienia do części praktycznej. Obejmuje ona wykonanie przez osobę zdającą dwóch losowo wybranych zadań sprawdzających praktyczne postępowanie w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie z elektronicznym monitorowaniem i oceną wykonywanych czynności wraz z możliwością wydruku danych.

Zanim jednak mundurowi podejdą do egzaminu, w trakcie warsztatów, muszą zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Policyjni instruktorzy kładą szczególny nacisk na właściwe i jak najlepsze przygotowanie uczestników doskonalenia zawodowego. Wszystko po to, aby niezmiennie utrzymywać profesjonalny poziom wykonywanych zadań związanych z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy podczas pełnienia codziennej służby.

źr. Śląska Policja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].