Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

#RowerON2023: Znamy nagrodzonych w Challenge 60 km!

Zobaczcie wyniki trzeciego tegorocznego Challenge dla uczestników RowerON 2023. Tym razem pogoda była łaskawa dla uczestników i aż 50 osób zmierzyło się z wymaganym dystansem 60 km. Gratulujemy wszystkim udziału. Przypomnijmy, że uczestnicy musieli przejechać od 9-10 września minimum 60 km na rowerze oraz zamieścić opis do swojej trasy na Facebooku.

#RowerON2023: Znamy nagrodzonych w Challenge 60 km!
Na zdjęciu zwycięzcy Challenge 60 km. Od lewej Irena Przeliorz, Bogdan Stabik, Jacek Bombik, Ewa Kramarzewska

Ekipa RowerON wybrała najlepsze opisy spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń.

W kategorii kobiet nagrody otrzymują:

  • Ewa Kramarzewska - Kubek termiczny Contigo Byron 470 ml
  • Irena Przeliorz  - Licznik rowerowy Sigma 500

W kategorii mężczyzn nagrody otrzymują:

  • Bogdan Stabik - Kubek termiczny Contigo Byron 470 ml
  • Jacek Bombik - Licznik rowerowy Sigma 500

Sponsorami nagród są firma CAMPBOX i portal Nowiny.pl.

Oto zwycięskie opisy:

KOBIETY

Irena Przelinorz

Po drobne zakupy lub do fryzjera,
Wszędzie zabieram mojego Rowera,
Czasem do lasu, czasem do miasta,
Do cioci na kawę i kawałek ciasta.
Inni wychodzą z pieskiem na spacer,
A ja mój Rower zabieram raczej,
Na przystanek czy na dworzec,
Do paczkomatu o każdej porze.
O braku miejsc parkingowych słyszę,
Dlatego Rower jest mym towarzyszem.
Codziennie używam mojego Rowera,
więc kilometrów trochę się nazbiera.

 

Ewa Kramarzewska (Ewka Konewka)

Wsiadam na rower i choćbym miała zły dzień, chandrę, czy dzień byłby ponury, to szum drzew i łąk, wiatr we włosach, śpiew ptaków sprawia, że czujesz cudowny oddech natury.

Naciskam mocno na pedały pokonując kilometry i lenistwo swoje. Spalam kalorie, wzmacniam kondycję, swe serce, kości i stawy – to samo zdrowie.

Challenge 60 km to dla mnie nie lada wyzwanie.. były chwile zawahania, bezsilności, upał dawał się we znaki. Ale cudowne trasy, a na nich niezapomniane widoki, rekompensowały wszystko ...dziś czuje już jedynie łydki, natomiast w pamięci pozostaną cudne wspomnienia i ta satysfakcja... że dałam radę!

 

MĘŻCZYŹNI

Bogdan Stabik

„Rocznicowy challenge” - W słoneczną sobotę postanowiliśmy wraz z małżonką uczcić naszą 35 rocznicę ślubu wycieczką rowerową na górę św. Anny. Trasa była w miarę łatwa i przyjemna - pomimo przeszkód które napotkaliśmy na swojej drodze (miedzy innymi remontowanych dróg). Cała trasa oraz najważniejszy podjazd pod górę św. Anny przypomniały nam nasze wspólne życie przez 35 lat - łatwe i nieraz trudne, raz pod górkę, raz z górki, ale zawsze razem bo miłość przezwycięży wszystko!

 

Jacek Bombik (Jacynty z Wypandowa)

Niezależnie od pogody (lepszej nie szło wymarzyć) postanowiłem w sobotę zrobić challenge 60 km. Na początek, równo ze wschodem słońca najwyższy naturalny punkt w Rybniku. Od tej pory zdawałoby się, będzie tylko z góry. Nic z tego. Racibórz, Wodzisław rządzą się swoimi prawami topograficznymi. I tak poprzez różne zjazdy, podjazdy uzbierało się ponad 600 m przewyższeń. Trasa wiodła w kierunku Raciborza, tak aby Lukasyną było z górki, bo od małego mam uraz do podjeżdżania nią. A potem na wzgórze Trzy Lipki, gdzie w lochu ukryta jest kasa, i gdzie hetmani idący na odsiecz Wiednia, czekali na nie wiadomo dlaczego spóźniającego się króla Jana. Stamtąd górkami dolinkami do pomnika poświęconego śląskiemu poecie Eichendorffowi. Jego poezja bardzo pasuje do ludzi przemierzających lasy, pola i różne bezdroża. Również rowerem. Dalej rajza powiodła w kierunku Lubomi, aby zdobyć punkt widokowy juniora Staśka, obejrzeć (dalej przy tym obstaję) najpiękniejszy widok na dolinę Odry. Tym razem jednak zatopiony w jesiennych mgłach. Ale za to okoliczne pola prezentowały niezwykłą urodę, całe białe, jakby zaśnieżone, od kwitnącej gryki. W tej okolicy jest kilka punktów wartych zaliczenia i poznania związanych z nimi legend. Trasa powiodła przez grób Bordynowskiej Pani, kamień Zofii z 1822, do platformy widokowej Silesianki w Grabówce. Nie pojechałem groblą (jak nie wolno, to nie wolno) tylko dookoła stawów do Bukowa, gdzie w centrum miejscowości jest kaplica z wodowskazem stanu wód, podczas licznych powodzi, które nawiedziły wieś. Było tego kilka. Z Bukowa poprzez poważny podjazd w Bełsznicy dostałem się do pomnika opiekuna Doliny Odry, Nepomucena. Pomnik któremu jeszcze niedawno konary lipy groziły przewróceniem (a powstał w roku 1730 ) jest uratowany. Drzewo zostało odpowiednio skorygowane, i jest ok. Potem już szybko wodzisławskie Trzy Wzgórza i radlińska Tężnia. Płucom co jakiś czas przydaje się trochę jodu. Licznik wskazał 60 km. Udało się.

 

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy podjęli się wyzwania. To był ostatni z tegorocznych zaplanowanych challenge z nagrodami.

Trzymamy tez kciuki za realizację podstawowego wyzwania RowerON 2023!

Wszystkim uczestnikom przypominamy, że został jeszcze miesiąc na przejechanie tras, zdobycie medalu (za min. 5 tras), oraz nagród i tytułu Mistrza RowerON-u 2023 (za wszystkie 16 tras). Jeździmy do 21 października!

Powodzenia. Wsiadajcie na koło. Będzie wesoło!

Zobaczcie CLIP z otwarcia RowerON 2023!


RAMOWY HARMONOGRAM RowerON2023:

17 – 30 kwietnia – rejestracja uczestników – ZAKOŃCZONA!

22 maja – 9 czerwca – odbiór bezpłatnych i płatnych pakietów startowych przez uczestników w wybranych podczas rejestracji punktach odbioru – ZAKOŃCZONE!

10 – 30 maja – prezentacja 16 tras RowerON 2023 (www.roweron.pl i FB RowerON) – ZAKOŃCZONA!

3 czerwca  – oficjalny start RowerON 2023 – event - Racibórz, Park Roth, godz.11.00-13.30 – ZAKOŃCZONA

3 czerwca – 21 października – realizacja wyzwania przez uczestników – przejechanie minimum 5 z 16 tras zaproponowanych przez Organizatora (w trakcie trwania projektu dodatkowo trzy specjalne czelendże, "konkurs koszulkowy"oraz dodatkowe eventy z nagrodami od sponsorów) - W TRAKCIE!

22 – 25 października – wysyłanie do Organizatora podsumowania wyzwania (tj. zdjęć z tras) przez uczestników celem przyznania unikatowych medali, oraz zgłoszeń w „konkursie koszulkowym”

3 listopada  – relacja LIVE z zakończenia RowerON 2023 i wytypowanie zwycięzców nagród w „konkursie koszulkowym” i wśród Mistrzów RowerON-u

29 listopada - 31 grudnia – odbiór medali w punktach odbioru

Szczegółowy regulamin akcji publikujemy na stronie www.roweron.pl. Możesz go również zobaczyć poniżej.

Bądź na bieżąco!

Koniecznie dołącz do grupy @RowerON na Facebooku, gdzie znajdziesz bieżące informacje o przebiegu wyzwania, dużo inspiracji i całe mnóstwo pozytywnej energii.

Zobacz również poniżej listę naszych sponsorów i partnerów tegorocznej edycji 2023. Lista wspierających nas firm i instytucji ciągle rośnie i jest aktualizowana. A jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie napisz do nas na roweron@nowiny.pl. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2022 tutaj


Chcemy się też pochwalić, że RowerON 2021 i 2022, dostał nominację w prestiżowym konkursie SGL LOCAL PRESS  do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce!

Organizatorem III edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie, regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), portal JastrzebieOnline.pl, Agronowiny.pl, serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zupazhipopotama (151.11. * .171) 23.09.2023 21:33
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu