Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ukarany mandatem kierowca zwrócił się do komendanta jastrzębskiej policji

Do komendanta policji w Jastrzębiu wpłynęły podziękowania dla jego podwładnych, którzy pomimo ukarania kierowcy za popełnione wykroczenie, swoją postawą zaskarbili sobie jego szacunek.

Ukarany mandatem kierowca zwrócił się do komendanta jastrzębskiej policjiilustracyjne policja
Zawsze staramy się jednak wykonywać swoje obowiązki zgodnie z zasadami wzajemnego poszanowania - przekazuje policja.

Policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca, mimo ukarania go mandatem i punktami karnymi za popełnione wykroczenie, postanowił podziękować policjantom za empatyczne podejście, szacunek i kulturę osobistą, którą okazali w trakcie przeprowadzonej kontroli.

- Dziękujemy za zrozumienie, że nasza służba polega na egzekwowaniu prawa, za naruszenie którego czekają określone sankcje. Zawsze staramy się jednak wykonywać swoje obowiązki zgodnie z zasadami wzajemnego poszanowania, co w opisanym przypadku zakończyło się niezmiernie miłym docenieniem - przekazuje oficer prasowa jastrzębskiej jednostki, st. asp. Halina Semik.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, oprac. sqx

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .103) 18.09.2023 10:05

Od kierowców egzekwują - sami popełniając błędy. Eksperci doradzali wprowadzenia widełek za przekroczenie - ale rząd stanowczo powiedział nie - mamy efekty w postaci wielu niesłusznie zebranych PJ. Błąd urządzenia pomiarowego to ok 2-3 procent - czyli jadąc 100 km/h urządzenie pokaże wynik w zakresie 97-103 km/h, natomiat błąd wskazań predkościomierza w aucie to nawet 5 procent (!) - czyli mając licznikowe 100 km/h możemy jechać zarówno 95 jak i 105 km/h. Ale trzeba karać kierowców nawet za przekroczenie o 1 km/h - trzeba łatać budżet na kolejne przekręty, afery, finansować chybione inwestycje, socjale, dotować rządowe media na propagandę...

~Ryl (46.134. * .104) 17.09.2023 18:47

JPRDL :⁠-⁠)