Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Program "Łazienka +" to zwykłe oszustwo. "Mówią o 4,5 tysiąca złotych na remont"

Atrakcyjne dofinansowanie do remontu łazienki? Wystarczy "tylko" umówić się z "przedstawicielem" w swoim mieszkaniu. Ta oferta powinna natychmiast wzbudzić Twoją czujność!

Program "Łazienka +" to zwykłe oszustwo. "Mówią o 4,5 tysiąca złotych na remont"ilustracyjne freepik
Kobieta usłyszała, że musi jedynie zgodzić się na wizytę przedstawiciela, który oceni stan jej łazienki... Sprawa wyjaśniła się błyskawicznie.

Oto wszystko co musisz wiedzieć o programie "Łazienka +": Nie ma takiego programu, nie ma takiego dofinansowania, a osoby dzwoniące z taką propozycją to oszuści. 

W skrócie właśnie tak to wygląda.

Policja nieustannie przypomina, by zachować czujność, kiedy na horyzoncie pojawiają się przestępcy z kolejną "wspaniałą" ofertą, chwytającą za serce historią, propozycją udziału w tajnej akcji, opowieścią rodem z telewizyjnego paradokumentu, czy inną bajką, która jednak... nie kończy się happy endem.

Tym razem oszuści próbowali się wzbogacić oferując nieistniejący, a rzekomo dedykowany seniorom rządowy program "Łazienka +". Nie wiadomo, ile podjęli prób, ile razy się udało. Jednak w jednym przypadku sprawy przybrały pozytywny obrót. Kiedy skontaktowali się z jedną z mieszkanek Katowic, kobieta szybko zorientowała się, że właśnie znalazła się na celowniku przestępców.

- Rozmówca poinformował, że seniorka może skorzystać z rządowego programu, który dofinansowuje remont łazienki w wysokości 4,5 tysiąca złotych. Stwierdził, że aby wniosek mógł zostać pozytywnie rozpatrzony, musi przyjść na wizytę i osobiście zobaczyć stan łazienki - przekazuje oficer prasowy miejscowej jednostki, podkom. Agnieszka Żyłka.

Kobieta słysząc te rewelacje, zorientowała się, że ma do czynienia z przestępcą. Nie dała się zbić z tropu, za to oznajmiła, że taki program nie istnieje, a o usiłowaniu oszustwa zaraz dowie się policja.

- Postawa mieszkanki Katowic jest godna naśladowania. Nie tylko nie uwierzyła oszustowi, natychmiast stanowczo zakończyła rozmowę i rzeczywiście powiadomiła o całym zajściu mundurowych, aby ci ostrzegli innych seniorów - dodaje rzecznik.

Dlatego po raz kolejny przypominamy i ostrzegamy: oszuści stale modyfikują swoje metody i poszukują nowych sposobów, aby oszukać i ukraść oszczędności całego życia. Weźmy przykład z mieszkanki Katowic i takie rozmowy ucinajmy w zarodku, odkładając słuchawkę telefonu. Zgłaszajmy natychmiast takie sytuacje na Policji. 

I chociaż ten przypadek dotyczy Katowic, pamiętajmy, że oszuści podejmują próby (często niestety zakończone powodzeniem) w różnych miastach, także w naszym regionie. Warto pamiętać, że to nie są odległe sytuacje. Ogromna liczba osób straciła oszczędności całego życia. Zachowaj czujność, skonsultuj się - najlepiej osobiście - z kimś zaufanym, weryfikuj przekazane Ci informacje u źródeł. W podejrzanej sytuacji opanuj emocje. Pamiętaj, że przestępcy wykorzystują różne manipulacje, narzucają też presję czasu.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pył (89.25. * .86) 25.09.2023 09:12

jak ten PIS cudownie dba o nas wszystkich! Jak następnym razem spotkam posła Matusiaka to mu podziękuje całując go w rękę! Teraz to dajo, a za PełO to nie dawali

~PijanySkrzat (51.158. * .49) 23.09.2023 12:07

bernard1 (188.137. * .95)
Pilnuj knajpy pajacu że wsi! Kamery zakładaj.

~Pytanie2023 (87.239. * .85) 22.09.2023 21:54

Gdzie można zgłosić się do tego programu i jak długo będzie on dostępny ???

~Sjz (5.173. * .239) 22.09.2023 20:40
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Tak jakby zgłaszanie na policję coś dawało. Oni ostrzegają zamiast łapać oszustów

~Stiuard (31.179. * .1) 22.09.2023 16:33

@Wytrawny
Gratuluję sąsiada. Tak trzeba postępować z oszustami. Po prostu, robić ich w cióla i ośmieszać.

~bernard1 (188.137. * .95) 22.09.2023 15:09

Podpisane - dokładnie, kiedyś widziałem w tv stał jeden taki mały, a obok niego taki duży w okularach z długim nosem, też coś opowiadali o jakimś plus coś tam, uważajcie na tych dwóch - to dopiero jest oszustwo

~Podpisane (80.238. * .76) 22.09.2023 14:44

Stare dziady na wsxystko sie daja nabrac byle tanio akbo za darmo.Tak ich pus nauczyl.Hytry dwa razy traci.Nie zal mi ich.

~Wytrawny (46.204. * .96) 22.09.2023 13:39

Ha ha ha, do mojego sąsiada też dzwonili, a ze chlop bystry i na dodatek jajcarz, to podał im zmyślony adres w Poznaniu, na ktory mieli by przyjechać:) :) :)
Wiecej razy do niego nie zadzwonili, bo pewnie dalej szukają tego adresu w Poznaniu. He he