Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JSW SA i pomoc w odbudowie kopalni na Ukrainie. Zarząd dementuje medialne doniesienia

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi zaangażowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA w odbudowę kopalni w Ukrainie, Zarząd JSW SA oświadcza, że spółka nie podpisała żadnego listu intencyjnego z jakąkolwiek firmą z Ukrainy.

JSW SA i pomoc w odbudowie kopalni na Ukrainie. Zarząd dementuje medialne doniesienia
Członkowie zarządu JSW SA wydali oświadczenie, w którym wyjaśniają sytuację, związaną z CCI Lubelia w Ukrainie.

JSW SA i pomoc w odbudowie kopalni na Ukrainie. Zarząd dementuje medialne doniesienia

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi zaangażowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA w odbudowę kopalni w Ukrainie, Zarząd JSW SA wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że spółka nie podpisała żadnego listu intencyjnego z jakąkolwiek firmą z Ukrainy.

"Natomiast prawdą jest, że list intencyjny z ukraińskim przedsiębiorstwem zależnym CCI Lubelia podpisały trzy spółki z Grupy Kapitalowej JSW: Jastrzębskie Zakłady Remontowe - specjalizujące się w produkcji maszyn i urządzeń górniczych, Przedsiębiorstwo Budowy Szybów - wyspecjalizowane w budowie szybów oraz spółka JSW Szkolenie i Górnictwo, która specjalizuje się w szkoleniu kadr dla górnictwa." - informuje zarząd JSW SA.

Podpisanie przez trzy spółki z Grupy Kapitałowej JSW listu intencyjnego, jest ich ofertą współpracy w ramach swoich kompetencji przy ewentualnej realizacji projektu.

"Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej oświadcza, że w/w spółki, które są sygnatariuszami listu intencyjnego nie mają zgody właściciela (JSW SA) na jakiekolwiek zaangażowanie kapitałowe w projekt w Ukrainie."- czytamy w oświadczeniu. 

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ciekawy1 (188.137. * .95) 26.09.2023 10:19

"który będzie zdecydowanie jednym z większych pracodawców w regionie Lwowa i płatnikiem podatków" - dobre, może najpierw spytamy Ukraińców czy są gotowi dopłacać miliardy hrywien do 14, 15, 16 barbórek ołówkowego itd itd

MichalGR 26.09.2023 10:02
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Skarbnik (79.184. * .70) 26.09.2023 09:45

Te "medialne doniesienia" o pomocy w odbudowie kopalni na Ukrainie , to słowa samego wiceprezesa Wojciecha Kałuży , więc nie obarczajcie winą mediów i dziennikarzy . Niech na te medialne doniesienia odpowie sam wiceprezes Wojciech Kałuża .

~Skarbnik (79.184. * .70) 26.09.2023 09:25


Wiele osób pewnie zastanawia się, czy realizacja takiego projektu jak budowa kopalni jest realnym przedsięwzięciem.
To odpowiedz wiceprezesa JSW Wojciecha Kałuży
"Zdecydowanie warto, byśmy już dziś rozpoczęli pracę analityczne i rozpoznali taką szansę, jaką jest budowa nowej kopalni na Ukrainie , mówi Wojciech Kałuża , to projekt , który będzie zdecydowanie jednym z większych pracodawców w regionie Lwowa i płatnikiem podatków"
A więc .... nie wie prawica co robi lewica ?

~ekonom (87.207. * .231) 26.09.2023 08:18

Oligarcha zelenski oraz inni oligarchowie ukraińscy niech wykładają na swój kraj a nie tylko jeżdżą po świecie i krzyczą daju nam daju bo my Ukraince nam się należy za nic .

~Pył (89.25. * .86) 26.09.2023 07:35

wracaj do auta

~To_sem_ja (37.248. * .7) 26.09.2023 00:53
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Heh, jeszcze rok temu byłem "ruskim trolem", jak mówiłem, że up... ukraińcy bokiem nam wyjdą...
A to dopiero początek...

~Perfektmen (46.134. * .88) 25.09.2023 19:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Bez przesady, bo niektórzy chcą by być bardziej ukraińscy niż sami ukraińcy. Polska racja- Konfederacja.

~AngelaWerkel (46.204. * .138) 25.09.2023 17:36

Niech sobie budują kopalnie za swoje pieniądze najlepiej za te które mają za sprzedane zboże a nie wiecznie słyszę od nich a daju daju daju nam daju daju .

~Mariusz2023 (46.204. * .59) 25.09.2023 16:56

Ukrainki młode niech zostaną z nami do starości

MichalGR 25.09.2023 14:32

Wyjazd juz z tymi Ukraińcami.