Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tam, gdzie historia spotyka naukę i rozrywkę. Kopalnia Ignacy i Edukatorium Juliusz w Rybniku

Każda kraina ma swoje skarby i bogactwa. Nie inaczej jest w malowniczej Krainie Górnej Odry, której zasoby - szeroko ujmując - można by długo wymieniać. Skupmy się jednak na tym zdaje się najważniejszym - bogactwie, jakim są ludzie, co tworzą i jak się rozwijają. Rozwój bowiem jest inwestycją, która pomnaża to, co już mamy. Zaś Edukatorium Juliusz i kopalnia Ignacy w Rybniku - to miejsca, w których historia, nauka i rozrywka przenikają się wzajemnie inspirując do dalszego wzrostu.

Tam, gdzie historia spotyka naukę i rozrywkę. Kopalnia Ignacy i Edukatorium Juliusz w Rybniku

Na mapie malowniczej Krainy Górnej Odry znajduje się mnóstwo punktów, które swoją ofertą kuszą zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów. Nietrudno więc znaleźć miejsce, w którym spędzimy czas zafascynowani odkrywaniem i poznawaniem tego, co nowe i ciekawe, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Dziś zabierzemy Was w dwa niezwykłe miejsca - do Edukatorium Juliusz i na Kopalnię Ignacy.

Człowiek w centrum zainteresowań

W miejscu, w którym kiedyś działalność prowadził szpital, przed rokiem otwarto Edukatorium Juliusz. W pięknych murach dawnego budynku stworzono nowoczesną przestrzeń, która zabiera nas w podróż po ludzkim ciele.

Idealne miejsce, które uczniów zainspiruje do poznawania zagadnień z biologii - a kto wie, być może zachęci do planowania kariery lekarza? Młodsi odwiedzający znajdą odpowiedzi na mnóstwo pytań, którymi na co dzień tak chętnie zasypują rodziców. Zresztą dorośli też na nudę nie będą narzekać. W końcu w Edukatorium Juliusz można nawet wcielić się w rolę lekarza.

Tutaj wiedzę o tym, jak działa człowiek, przyswaja się bez wysiłku. Można dotknąć eksponatów, doświadczać i eksperymentować.

Przeszłość napędza przyszłość

Po wizycie w Edukatorium Juliusz, uzbrojeni w wiedzę na temat działania ludzkiego mózgu, przeniesiemy się na kopalnię Ignacy, gdzie będziemy podziwiać stworzoną przez człowieka "maszynę, która zmieniła świat".

Najstarsza kopalnia ziemi rybnickiej i jedna z najstarszych na Górnym Śląsku, uczy szacunku do historii. Do korzeni, z których wyrastamy. Jak wehikuł czasu pozwala przenieść się w czasie, by podziwiać myśl technologiczną, dzięki której tak wiele się zmieniło. Co więcej, kopalnia Ignacy to miejsce żywe, barwne i otwarte dla odwiedzających. W ciągu roku przyciąga mieszkańców i turystów licznymi imprezami.

Co więcej, w industrialnej przestrzeni można nawet... zawrzeć ślub! I w tym miejscu i my przysięgamy, że to nie koniec naszej przygody w Krainie Górnej Odry, wracamy jutro z kolejną propozycją.

Polecamy cały cykl:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zupazhipopotama (188.132. * .34) 26.09.2023 20:30

Jak to sie ma do atrapy muzeum w Lazni?

Laznia miala byc interaktywna, sa podswietlane gabloty i maszyna parowa z tektury.
To za miliony.