Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Od Iskry do Innowacji. Żory miastem ognia, energii i historii

Na mapie Krainy Górnej Odry znajdują się miejsca, które niczym portale przenoszą nas w czasie i przestrzeni. Wielowymiarowym "oknem na świat" jest Muzeum Miejskie w Żorach. Bramę do przeszłości, przez którą dzięki nowoczesnym rozwiązaniom poznajemy historię miasta, stanowi Muzeum Ognia.

Od Iskry do Innowacji. Żory miastem ognia, energii i historii

Z czym kojarzy Ci się Kraina Górnej Odry? Czy nie z pasją, dzięki której stale pięknieje i się rozwija? Pasja - faktor, który stanowi niezbędną podstawę do tworzenia tego, co zachwyca, zaciekawia, inspiruje, edukuje, otwiera nas na świat. To jednocześnie definicja tych wyjątkowych miejsc, do których Was dziś zapraszamy. Przygoda przez wielkie "P" zaczyna się w Muzeum Miejskim w Żorach...

Podróż na inny kontynent z Muzeum Miejskim

Wybierając się w tę podróż, wszystko co musisz ze sobą zabrać, to ciekawość. Ona powiedzie Cię do odkrywania tajemnic Afryki... w samym sercu Żor. Prowadzony ogromną wiedzą muzealników, przeniesiesz się do odległych wiosek fascynującego świata, by badać dalekie zakątki i zwyczaje zamieszkujących je społeczności.

Muzeum nie zapomina też o najmłodszych proponując wystawę "Graczki" z zabawkami afrykańskich dzieci. Dla dorosłych może być okazją do powspominania swojego dzieciństwa i porównania jak zmienia się miasto i region na przestrzeni lat. I w tym miejscu ponownie warto zwrócić się do badaczy, których opowieści o lokalnej historii budzą niemałe emocje i zapadają głęboko w pamięć. "Otwarci na niecodzienne pomysły i twórcze inspiracje jesteśmy pewni, że spotkanie nasze z Państwem okaże się ważne tak dla nas, jak i dla Was" - zapraszają muzealnicy z Żor.

Od iskry do innowacji - jedno z najbardziej znanych w Polsce - Muzeum Ognia

Obowiązkowy do odwiedzenia punkt na mapie regionu. Jeszcze zanim wejdziesz do środka, możesz podziwiać docenianą w konkursach architekturę obiektu. Wewnątrz zaś nie tylko poznasz historię miasta, które jak Feniks, wielokrotnie odradzało się po licznych pożarach, ale też możesz zamienić się w prawdziwego eksperymentatora. Interaktywna wystawa to gwarancja fascynującej przygody - żywej lekcji historii i wiedzy, która może się przydać w naszej codzienności.

Muzeum Ognia w Żorach wychodzi z innowacyjną ofertą do osób w każdym wieku, dlatego rodziny z dziećmi szukające pomysłu na wspólne spędzenie wolnego czasu, mogą czuć się zaproszone. Miejsce jest wysoko oceniane przez odwiedzających.

To nie koniec - kolejne ciekawe propozycje będziemy mieli dla Ciebie już jutro!

***

Polecamy cały cykl:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].