Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie w Szkole Podstawowej nr 4 w Jastrzębiu Zdroju relaksują się w nowym ogrodzie [ZDJĘCIA]

Imponujący ogród edukacyjny, to powód satysfakcji, zadowolenia i radości. To dowód, że marzenia się spełniają, że można liczyć na pomoc Fundacji JSW, która w 90% dofinansowała to przedsięwzięcie. Należy też podkreślić, że w ramach wyposażenia zakupiono leżaki oraz rośliny. Nawiązując do krajobrazu naszego regionu, do hałd kopalnianych, które są nieodzownym jego elementem, na pagórkach ogrodu rozsypano czarny kamień.

Uczniowie w Szkole Podstawowej nr 4 w Jastrzębiu Zdroju relaksują się w nowym ogrodzie [ZDJĘCIA]SP4
Dzieci z SP4 już mogą opiekować się roślinami, a także odpocząć na przerwach w ogrodzie podczas słonecznych dni.

Uczniowie w Szkole Podstawowej nr 4 w Jastrzębiu Zdroju relaksują się w nowym ogrodzie

Ogród jest miejscem do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu. Stanowi świetny pretekst i powód, by wyjść na powietrze, by się poruszać. Uaktywnia ciało i zmysły. W ogrodzie nasi uczniowie mogą obserwować rośliny, wąchać je, jeść warzywa, słuchać odgłosów przyrody. To małe laboratorium – pozwala obserwować organiczne życie natury, współistnienie organizmów roślinnych i zwierzęcych, a także sposób ich wzajemnego oddziaływania.

- To nie wirtualna rzeczywistość. To prawdziwe życie. Uczniowie jeśli nie podleją rośliny przekonają się, że podczas suszy – uschnie, jeśli pozostawią ogród bez opieki na zbyt długo – zmarnieje. Ogródek może być źródłem wiedzy o tym, skąd się bierze żywność, jeżeli uprawiane są warzywa, owoce i zioła. Podczas prac w ogródku uwrażliwiamy dzieci na problemy ekologiczne, z którymi z całą pewnością będą musiały się zmierzyć w dorosłym życiu - przekonują w SP4.

Prace przy uprawie łagodzą wewnętrzny niepokój, mają działanie terapeutyczne. Powiedzenia „mieć grunt pod stopami” czy „stać mocno na ziemi” odwołują się do kontaktu z ziemią jako czymś, co daje poczucie bezpieczeństwa. Warto dodać, że nowy obiekt jest objęty całodobowym monitoringiem.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zupazhipopotama (193.161. * .11) 29.09.2023 22:39

"Imponujący ogród edukacyjny"

Te kilka donic to imponujacy ogrod?
Lecz sie, pajacu.

~JolaDż (193.239. * .139) 29.09.2023 21:24

A czy w SP4 brakuje nauczycieli? O co ci chodzi przedsiebiorco?

~przedsiębiorca37 (46.204. * .49) 29.09.2023 18:54

Jeżeli chodzi o nauczycieli to jest bardzo wielu chętnych z Białorusi zdolnych zaangażowanych takich którym się chce wiem bo jeszcze dwa lata temu prowadziłem interesy w tamtych stronach .Sprowadzać i zatrudniać !

~zatroskanypodatnik (87.207. * .231) 29.09.2023 17:21

Wakacje wolne ,święta wolne ,ferie wolne ,covid wolne lub zdalne co chwile wolne i ogródek a kiedy nauka ?

~Bajki_na_dobranoc (5.184. * .58) 29.09.2023 12:33
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu