Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uroczyste otwarcie deptaka w Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]

W piątek uroczyście otwarto deptak w Zdroju. Wieczorem odbył się pokaz multimedialny fontann. Uwagę licznie zgromadzonych mieszkańców przykuwała ławeczka z doktorem Mikołajem Witczakiem, polskim właścicielem uzdrowiska.

Uroczyste otwarcie deptaka w Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]
Ławeczka z Mikołajem Witczakiem cieszyła się zainteresowaniem najmłodszych jastrzębian. Fot. nph

Uroczyste otwarcie deptaka w Zdroju

Zaproszenie prezydent Anny Hetman na otwarcie deptaka w Zdroju przyjęło wielu jastrzębian. Z tej okazji przygotowano kilka atrakcji, z których najciekawszą był wieczorny, multimedialny pokaz fontann.

- Ta inwestycja uznawana jest za najtrafniejszą z tego względu, że wpisuje się w charakter tego miejsca, jego uzdrowiskowego dziedzictwa. Przecież wiele lat temu tu był deptak. Tutaj przechadzali się kuracjusze. To jest taki nasz rynek. Bądźmy dumni, że stoimy w miejscu, gdzie możemy się spotkać, porozmawiać, zintegrować się, posłuchać pięknej muzyki - mówiła prezydent Anna Hetman.

Aura była łaskawa w piątkowe popołudnie i na deptaku zapanowała iście kurortowa atmosfera. Wystawiono kawiarniane stoliki, przy których zasiedli zaciekawieni jastrzębianie. Zadbano też o muzykę z czasu 20-lecia międzywojennego, kiedy kurort przezywał lata świetności.

- Deptak zachwycił mnie. Są wykonane piękne fontanny. Jest, gdzie usiąść, porozmawiać, spotkać się na kawie. Okoliczne budynki również zostały odnowione.  Mamy do wyboru kilka kawiarni. W ciepłe dni można poleżeć sobie na ławkach, które są wkomponowane w parkową skarpę. Nieopodal nich będzie spływała woda z fontanny - mówiła pani Barbara.

Ozdobą deptaka jest ławeczka z postacią doktora Mikołaja Witczaka, polskiego właściciela uzdrowiska. Z pewnością ten sposób upowszechnienia jego osoby trafi do szczególnie młodszych, mieszkańców, Jastrzębia.

Wieczorną atrakcją imprezy był multimedialny pokaz fontann, który przypadł do gustu, szczególnie najmłodszym mieszkańcom. Pokaz uruchamiany jest codziennie o godzinie 19:00.

20 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~NudneJastrzebie (46.134. * .74) 23.10.2023 16:19

Tylko w jakim celu chodzić w to miejsce? Ani ładnych kamienic, ani sklepów ani eleganckich restauracji. Dla podreptania?

rylzmoszcznicy99 23.10.2023 00:55

– Słuchaj Antek, a czym ty chcesz zostać, jak dorośniesz?
– Jeszewciarzem.
– Czym?!
– No mówię, będę robił interesy. Ojciec Tolka handluje walutą i ma taką kupę forsy!
– Oo być może chwilowo im się dobrze powodzi, ale nie mają szacunku społecznego i Tolek na pewno wstydzi się za swoich rodziców, tak, na pewno się wstydzi.
– Silna to ty jesteś, ale głupia!
– No no no uważaj, licz się ze słowami, dobrze?
– Na jakim ty świecie żyjesz?! Wiesz, że Tolek ma w szkole same piątki?
– A, widocznie dobrze się uczy.
– Guzik się uczy, chłopaki mu piszą ściągi i klasówy za prezenty!
– Taak? No to sam sobie będzie winien. Bo prezentami nie zastąpi wykształcenia mój drogi.
– Zastąpi! Będzie dawał łapówki!

rylzmoszcznicy99 23.10.2023 00:20

A kiedy remont ul.Adama Mickiewicza? droga prowadzi do dworca i do karbonarium czy jakoś tak?

~jastrzębianka_niestety_jeszcze (46.204. * .218) 22.10.2023 19:20

Pomysł z kolorowymi fontannami przy muzyce ciekawy, ale czy powinien być tuż pod oknami mieszkańców? I, w dodatku, po wycięciu 39 zdrowych, starych drzew (czego prezydentowej nie daruję....). Ponadto, czy w ciepłe dni nie będę tu chlapać się dzieci? W Krynicy górskiej widziałam, że piękne fontanny "grają" co godzinę, ale jest napis, że woda zawiera niebezpieczne substancje chemiczne, aby dzieci tam nie wchodziły (i faktycznie nie było ich). No i te 3 kawiarnie obok siebie czynne do...godz.20, a ostatnio na pytanie Anglika, gdzie jest jakaś kawiarnia na tzw. "Trójce" musiałam odpowiedzieć, że niestety nie ma, bo przecież nie wskażę piekarni lub galerii, która w niedzielę jest nieczynna.

~op (91.192. * .86) 22.10.2023 11:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ale na tej laweczce to obok Witczaka powinien siedziec budowniczy uzdrowiska Felix von Konigsdorff, a nie siedzi ze niemiec? zenada

~WiejskaZabawa (37.47. * .136) 22.10.2023 11:37

Najbardziej wiejski deptak w Polsce uważam za otwarty!

~Bylemwczoraj (91.192. * .96) 22.10.2023 11:33

Byłem wczoraj.Te wodotryski są źle zrobione bo wszystko wylewa się i leci w każdą stronę. Pewnie na papierze nieudacznikowi projektantowi pasowało.

~Anabella (89.64. * .93) 22.10.2023 08:57

Byliśmy również w sobotę. Nadal dzikie tłumy piękny ciepły wieczór.
Wszystko super ja tam nie narzekam.
Pokaż uruchomił się o 19.Muzyka i wrzaski dzieci.
Ciekawi mnie kiedy mieszkańcy domów obok funtanny powiedzą dość. Ponoć pisali już pismo że im sztuczne ognie z Dąbrówki przeszkadzają.
Ale to teren prywatny i miasto nie ma nic do gadania.

~Pandora (37.47. * .35) 22.10.2023 01:00

Miejski deptak to szyk, sklepy, zabytki, klimat, kawiarnie, witryny oraz jakis punkt do ktorego prowadzi deptak np. rynek, ratusz, palac, kosciol. Wiejski deptak to chałupy, brak gustu, brak czegokolwiek ciekawego wokół, brak celu dla których po nim chodzić. Pani wójtowo zas zaszalałaś ;)

~tabletkadozmywarki (103.9. * .107) 21.10.2023 22:01
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~perfektmen (89.77. * .44) 21.10.2023 18:30
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Najważniejsze że JESZCZE możemy we własnym kraju wyjść wieczorem bez strachu na spacer.

rylzmoszcznicy99 21.10.2023 15:27

A na 5 zdjęciu biznesmeen ze łosiedla 6 rynce w kapsach

~Anabella (89.64. * .93) 21.10.2023 14:59

Ogólnie jest fajnie.
Było wesoło i wzniośle.
Dzieci szalały.
Oby było potem za co to utrzymać i żeby nie szczezło.. tu pompka się popsuje, tam oświetlenie, a już po gwarancji, więc wymiana wraz z żarówką jedyne 10 k.
Ktoś musi potem o to dbać, sprzątać i czyścić.
I jeszcze jedno... w DE byłby strach iść w skupisko ludzkie, bo wiadomo inżyniery i magistry z pontonów.
A tu miło, spokojnie, bezpiecznie.


~To_sem_ja (31.0. * .24) 21.10.2023 11:39

Nie byłem, więc ograniczę się do komentowania zasadności i... komentarzy :)
Dobry pomysł. Wykonanie? Beton. Brak cienia i uzdrowiskowego charakteru. Ponoć jakość wykonania też pozostawia wiele do życzenia (jest gwaracja od wykonawcy? Będzie jej egzekwowanie?).
Brukselskie ojroszury planują wprowadzić podatek od powierzchni zabetonowanych (czy coś w tym stylu), może dlatego figura tak betonuje, aby finansować z naszych pieniędzy rotszildowską, globalną rewolucję...?
Jak już kiedyś pisałem: dzielnica Zdrój to przyszłość miasta. Zachować jej charakter, zwolnić z opłat firmy i osoby zajmujące się szeroko pojętym wellness i fitness (kafejki i motele też) aby opłacało się tu przjeżdżać na podreperowanie zdrowia ludziom z okolic Jastrzębia. Wyremontować wszystkie małe alejki w Parku Zdrojowym. Basen przy Witczaka: kupić kilka saun zewnętrznych, aby mogli się tu zjeżdżać morsi z całej Polski w okresie zimowym, itd.itp.
Koszty? Pewnie mniejsze niż łaźnia czy carbo coś tam...

~Raperkaklasztorna (89.64. * .113) 21.10.2023 11:06

Żałosne

~Brak (89.64. * .97) 21.10.2023 10:49

No tak na betonowym deptaku w środku lata przy wysokich temperaturach będą ludzie siedzieć czytać i rozmawiać wystarczy iść w czasie upału na dworzec autobusowy na Bożka żeby zobaczyć jak jest pusto betonoza brawo nic tylko gratulować to samo będzie w jarze nic tak dobrze nie wychodzi jak wycinanie drzew

~120 (91.32. * .4) 21.10.2023 09:58

Bardzo fajny deptak a ludzie niedoceniaja co mają nigdy Rybnikiem nie będziemy gdyż to miasto bylo budowane dla robotników przyszłych kopalń i jest młodym miastem nieważne sceptycy zawsze będą ja się cieszę z tej inwestycji zdrój zasluguje na więcej powinni jeszcze wyremontować druga część ul 1 maja aż do byłego kina centrum jestem jastrzebianinem z krwi i kości choć już tu nie mieszkam ale często odwiedzam brawo pani prezydent jeszcze wisienką do tego tortu była by kolej w jastrzebiu też zaslugujemy jak na prawie 90 tysięczne miasto.

~PoszliNaUkład (89.64. * .14) 21.10.2023 08:00

Ile ta inwestycja dla koleżków a właściwie dla koleżki kosztowała hmmm.
25mln?
Pani Anno jakie straty generuje Qarbonarium ile setek tysięcy złotych na miesiąc ?

~JestemZeZdroju (178.43. * .176) 21.10.2023 06:07

Portal cenzuruje wypowiedzi. Hahahaha fontanny przeciekają kaskada tak samo

~JestemZeZdroju (178.43. * .176) 21.10.2023 06:05

Najtrafniejsza inwestycja