Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmiany w Sejmiku. Nowy przewodniczący i dwie nowe radne

Na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego doszło do zmian związanych z wygaśnięciem mandatu radnych, którzy zostali parlamentarzystami. 

Zmiany w Sejmiku. Nowy przewodniczący i dwie nowe radneFB Platforma Obywatelska/ https://www.facebook.com/POSlask
Nowe radne sejmiku: Barbara Chrobok z Wodzisławia Śląskiego i Ewa Niechryło z Tąpkowic w powiecie tarnogórskim.

Mandat radnego województwa śląskiego utracił przewodniczący rady Marek Gzik  i Henryk Siedlaczek. Gzik został posłem a Siedlaczek senatorem. W związku z tym wydarzeniem z listy KO radnymi Sejmiku zostali: Ewa Nierychło i Barbara Chrobok z Wodzisławia Śląskiego. Nowe radne złożyły ślubowania. 

- Kilka godzin temu złożyłam ślubowanie do Rady Sejmiku Województwa Śląskiego i tym samym objęłam mandat radnej. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy 5 lat temu mi zaufali i oddali na mnie swój głos. Dziękuję również tym wszystkim osobom, które obecnie deklarują mi swoje wsparcie. Jest to dla mnie bardzo cenne i motywujące. Zdaję sobie sprawę, że reprezentować Was będę raptem parę miesięcy, ale deklaruję, że ten czas dobrze wykorzystam. Dzisiaj pierwsza sesja już za mną i cieszę się, że z uwagi na doświadczenie mogłam do niej podejść spokojnie i merytorycznie - napisała Barbara Chrobok w mediach społecznościowych radna z Wodzisławia Śląskiego, gratulując jednocześnie nowemu przewodniczącemu Sejmiku - Gratuluję nowemu przewodniczącemu Sejmiku Województwa Śląskiego Mirosławowi Mazurowi objęcia tak ważnej i odpowiedzialnej funkcji - zakończyła wpis pani Chrobok. 

W rozmowie z Nowinami, którą niedawno opublikowaliśmy, Barbara Chrobok mówiła między innymi o swoich planach.

 - Zawsze brakowało mi przedstawiciela ziemi wodzisławskiej we wszystkich możliwych wyższych organach. Uważam, że miasto Wodzisław Śląski i szerzej, powiat i okręg, powinny mieć swojego reprezentanta na wszystkich szczeblach administracyjnych. Przede wszystkim zależy mi na tym, aby była odpowiednia komunikacja na linii miasto-powiat-województwo i później władze centralne. Nie mówię tutaj o instytucjach, a o samych mieszkańcach. Moim głównym celem, który mam nadzieję, że zdążę choćby przyspieszyć lub doprowadzić do tego, aby projekt nie wypadł z planów – to Droga Główna Południowa. Zależy mi również na tym, aby do wszystkich zainteresowanych docierały informacje o wszelkich możliwościach finansowania z województwa. Województwo realizuje i finansuje sporo zadań m.in. z zakresu pomocy społecznej, kultury i ochrony zabytków, turystyki, pozyskiwania i łączenia środków finansowych. Ogłasza różnego rodzaju programy, m.in. dla organizacji, na rzecz kultury i sportu. Wiele osób cierpi na brak informacji. Zanim ona pojawi się w naszym rejonie, to zazwyczaj pozostają 2-3 dni do aplikowania o środki. O ile samorządy swoimi kanałami takie informacje pozyskują szybciej, to do organizacji nie zawsze ten przekaz dociera. To chciałabym poprawić i służyć pomocą. Sama obserwuję również jako mieszkanka, że od dłuższego czasu mamy problem z odchodzeniem od nas i przenoszeniem niektórych instytucji. Oczywiście za tym idą pieniądze, ale jeśli temu można zaradzić, tu właśnie widzę rolę radnego sejmiku woj. śląskiego. Chcę być głosem wszystkich, których przychodzi mi reprezentować - stwierdziła Chrobok 

Przeczytaj cały wywiad z Barbarą Chrobok opublikowany w portalu Nowiny.pl:

Ludzie

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, radny sejmiku śląskiego, senator XI kadencji

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jastrzabek (85.202. * .230) 31.10.2023 17:49
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Brawo kobiety może w końcu dogadacie się jak kobieta z kobietą by Anna german skończyła ten most na bziu.
PiS u już nie ma i nie będzie więc platforma szybko im pomoże.