Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

To pierwszy raz w historii lotniska w Pyrzowicach. Katowice Airport świętuje

W piątek (3.11.) w Katowice Airport po raz pierwszy w historii portu został obsłużony pięciomilionowy pasażer w roku kalendarzowym. Wyjątkową podróżną została pani Aleksandra, która przyleciała do Pyrzowic z Dortmundu na pokładzie Airbusa A320 linii lotniczej Wizz Air.

To pierwszy raz w historii lotniska w Pyrzowicach. Katowice Airport świętujeJakub Mańka, Biuro prasowe Katowice Airport
Pięciomilionową pasażerkę obdarowano prezentami. Prognozy ruchu pasażerskiego dla Katowice Airport zakładają dalszy duży wzrost ruchu pasażerskiego.

Pięciomilionowy pasażer Katowice Airport. To rekordowy wynik katowickiego lotniska

- Po raz pierwszy w historii portu powitaliśmy pięciomilionowego pasażera w roku kalendarzowym, to ważny moment w rozwoju Katowice Airport. Cieszę się, że wydarzyło się to na rejsie linii lotniczej Wizz Air, szczególnie, że w maju przyszłego roku świętować będziemy 20 rocznicę pierwszego komercyjnego lotu w historii Wizz Air, a tak się składa, że odbył się on właśnie z naszego lotniska. Kończący się powoli 2023 rok będzie dla katowickiego lotniska rekordowy, zamkniemy go znakomitym wynikiem ponad 5,5 mln obsłużonych pasażerów. Prognoza na przyszły rok zakłada poprawienie tego wyniku, spodziewamy się ponad 6 mln podróżnych. Korzystając z okazji pragnę podziękować wszystkim, którzy tak chętnie podróżują w ramach siatki połączeń regularnych i czarterowych Katowice Airport – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

- To wielka przyjemność dla WIZZ być częścią tak ważnego wydarzenia dla Portu Lotniczego Katowice Airport jakim jest obsłużenie 5-milionowego pasażera. Tym bardziej cieszymy się, że szczęśliwa pasażerka przyleciała do Katowic na pokładzie najnowocześniejszego samolotu linii Wizz Air. W imieniu Wizz Air życzymy jeszcze więcej wspaniałych przygód i podróży, których mamy nadzieję być częścią. Gratulujemy Katowice Airport świetnych wyników i już dziś nie możemy doczekać się wspólnego świętowania kolejnych kamieni milowych – powiedziała Sasha Vislaus, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air

Po raz pierwszy milionowy pasażer w roku kalendarzowym skorzystał z Katowice Airport w 2005 roku, dwumilionowy w 2008, trzymilionowy w 2015, a czteromilionowy w 2018 roku.

Pięciomilionową pasażerkę obdarowano prezentami. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, spółka zarządzająca Katowice Airport, ufundowało voucher umożliwiający bezpłatne skorzystanie z saloników business lounge, przejścia fast track i parkingu. Linia lotnicza Wizz Air przekazała bon na zakup biletów lotniczych w ramach siatki połączeń tego przewoźnika.

Dalszy rozwój

Prognozy ruchu pasażerskiego dla Katowice Airport zakładają dalszy duży wzrost ruchu pasażerskiego. GTL SA spodziewa się, że w 2028 roku z siatki połączeń katowickiego lotniska może skorzystać nawet 7,5 mln podróżnych, a granica 10 mln pasażerów zostanie przekroczona w okolicy 2033 roku.

W związku z prognozowanym wzrostem ruchu GTL SA przygotowało program inwestycyjny, którego realizacja potrwa do 2030 roku. Jego podstawowym celem jest zwiększenie przepustowości oraz standardu infrastruktury terminalowej i parkingowej. Najważniejsze zaplanowane inwestycje to budowa głównego terminalu pasażerskiego wyposażonego w rękawy i połączonego tunelem ze stacją kolejową, stworzenie pomiędzy stacją o nowym terminalem multimodalnego centrum przesiadkowego oraz wybudowanie nowego układu drogowego ze strefą kiss&fly. W planach jest także rozbudowa parkingów, w tym budowa parkingu wielopoziomowego.

źr. Katowice Airport, oprac. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].