Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jastrzębiu-Zdroju [ZAPOWIEDŹ]

Jastrzębie-Zdrój zaprasza na obchody Narodowego Święta Niepodległości. Będzie musztra, koncert górniczej orkiestry i pokaz laserowy. Tradycyjnie odbędzie się również Jastrzębski Marsz Niepodległości.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jastrzębiu-Zdroju [ZAPOWIEDŹ]arch. Nowiny.pl
Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w 2021 roku.

- Jak co roku, 11 listopada w rocznicę - w tym roku będzie to dokładnie 105. rocznica - odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, w naszym mieście odbędą się uroczyste obchody związane ze Świętem Niepodległości. Uroczystości będą miały miejsce na placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczną się o godz. 17:00 od pokazu musztry, jaki zaprezentują przyszli mundurowi - uczniowie 3 LO. Następnie przewidziany jest koncert w wykonaniu górniczej orkiestry Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wspólnie z wokalistami zagra patriotyczne, a także wojenne pieśni, jak: "Wojenko, wojenko", czy "Rozkwitały pąki białych róż". Rocznicowe uroczystości zwieńczy natomiast pokaz laserowy. Będzie to widowisko poświęcone historii Polski. Wplecione w nie będą też elementy muzyczne w postaci utworów największych polskich kompozytorów - chociażby Fryderyka Chopina i jednego z ojców polskiej niepodległości, Ignacego Jana Paderewskiego - informuje portal www.jastrzebie.pl

Poniżej dokładna rozpiska wydarzeń przygotowana z okazji Święta Niepodległości.

17:00 - Uroczysta musztra w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju

17:15 - Koncert Orkiestry Jastrzębskiej Spółki Węglowej pod batutą Władysława Mołdrzyka

18:00 - Pokaz laserowy

Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Jastrzębski Marsz Niepodległości

Tradycyjnie odbędzie się również Jastrzębski Marsz Niepodległości.

- Miło nam ogłosić, że tegoroczny Jastrzębski Marsz Niepodległości odbędzie się. Ze względu na sprawy osobiste kilku organizatorów, nie będzie w tym roku tradycyjnej grochówki, ale i tak warto przyjść. Więcej informacji wkrótce, natomiast już możemy zdradzić, że tym razem jak w czasie pierwszych marszy, pójdziemy po zmroku z flagami i pochodniami. Więc klimat niewątpliwie będzie. Osoby chętne do pomocy w organizacji zapraszamy do kontaktu. Mile widziani strażacy i harcerze - piszą organizatorzy na swoim Facebooku.

Rozpoczęcie marszu o godzinie 16.15 (Dąb Katyński, ul. Mazowiecka 2). Zakończenie marszu przewidziane jest na godzinę 17.15 przy Domu Zdrojowym (ul. Witczaka 5).

Zobacz też:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/obchody-swieta-niepodleglosci

https://www.facebook.com/JastrzebskiMarszNiepodeglosci

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Organizator (84.234. * .40) 07.11.2023 08:30

Mam dobrą informację: będzie jednak grochówka

~Rumburak (178.26. * .8) 06.11.2023 10:52

"przy Domie Zdrojowym"

Kolejny głupek w redakcji.