Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiśnie japońskie zakwitną na osiedlu Staszica

Na wiosnę na osiedlu Staszica zakwitną wiśnie japońskie. Nasadzenia drzewek zostały wykonane w ramach programu unijnego „Śląskie. Przywracamy błękit”, który jest wdrażany przez Wydział Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój. 

Wiśnie japońskie zakwitną na osiedlu Staszica
Uczniowie technikum o profilu architektura Krajobrazu w ZS Nr 2 posadzili rośliny. Fot. nph.

Wiśnie japońskie, trawy - miskanty i krokusy będą cieszyły mieszkańców osiedla Staszica. Rośliny zostały posadzone przez uczniów z technikum o profilu architektura krajobrazu w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Prace odbyły się pod kierunkiem nauczycieli Hanny Serwotki i Marcina Dziadka z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa, w ramach unijnego programu „Śląskie. Przywracamy błękit”.  Jesienne nasadzenia uczniów „Korfantego” zostały wykonane przy ulicy Poznańskiej na terenie szkoły, który sąsiaduje z drogą osiedlową.

- Nasadzenia roślin ozdobnych to wynik współpracy szkoły, osiedla i magistratu. Zależy nam na tym, aby nasza okolica była przyjazna dla mieszkańców. Drzewka, trawy i krokusy będą rosły w takim miejscu, aby mogły cieszyć przechodniów. Uczniowie z technikum architektury krajobrazu zapewnią profesjonalną opiekę nad roślinami - mówiła Monika Brachaczek, przewodnicząca Zarządu Osiedla Staszica.

Program „Śląskie. Przywracamy błękit” to największy w Europie projekt ochrony powietrza, obejmujący swoim zasięgiem całe województwo śląskie. Jego Liderem jest Województwo Śląskie. Projekt współfinansowany jest z Programu LIFE Unii Europejskiej – program działań na rzecz środowiska i klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nasadzenia odbyły się z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa. Fot. nph

 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Odejdź (46.204. * .31) 08.11.2023 12:28

Anka to uratuje nasze masto od biedy i upadku.

~Zupazhipopotama (27.131. * .148) 07.11.2023 21:39
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~lisisko (46.204. * .221) 07.11.2023 11:09
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wiśnie ,wiśniami a wszystko dookoła w psich kupach ktoś mógłby edukować właścicieli psów bo tylko 25% właścicieli sprząta po swoich pupilach .Wysokie kary za nie sprzątanie oraz wnieść podatek 200zl na rok za psa .