Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Za kierownicą "elki"... nietrzeźwa kursantka. 18-latka z Wodzisławia wpadła w czasie kontroli w Jastrzębiu

Do nietypowej interwencji doszło na jednej z jastrzębskich ulic. Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli samochód do nauki jazdy. Okazało się, że kursantka, która kierowała pojazdem... nie jest trzeźwa.

Za kierownicą "elki"... nietrzeźwa kursantka. 18-latka z Wodzisławia wpadła w czasie kontroli w Jastrzębiupolicja, ilustracyjne
18-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego zdybycie swoich pierwszych uprawnień będzie musiała teraz odłożyć na później.

Kursantka kierowała po alkoholu. Młoda kobieta została poddana badaniu alkomatem podczas wzmożonych działań drogówki w Jastrzębiu-Zdroju. Policjanci poddawali kontrolom trzeźwości znaczną liczbę kierujących.

Na ulicy Moszczenickiej zatrzymali między innymi samochód nauki jazdy. Kursantka została zbadana przez policjantów alkomatem, który wykazał w jej organizmie 0,3 promila alkoholu.

-  Instruktor nie krył zdziwienia, widząc wynik swojej podopiecznej wskazany przez alkomat. Jak stwierdził, nie zauważył jakichkolwiek objawów świadczących o tym, że młoda kobieta może być nietrzeźwa i nie wyczuł też od niej alkoholu - wyjaśnia oficer prasowa jastrzębskiej komendy, st. asp. Halina Semik.

18-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego zdybycie swoich pierwszych uprawnień będzie musiała teraz odłożyć na później. Z uwagi na zakaz prowadzenia pojazdów, który zostanie na nią nałożony, nie będzie mogła w najbliższym czasie podejść do egzaminu. Co więcej, za jazdę w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

- Przypominamy, że za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. Sąd orzeka również w tym przypadku zakaz prowadzenia pojazdów - dodaje policja.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, oprac. sqx

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~proowda (188.137. * .64) 11.11.2023 18:59

Prezydent Rybnika nawalony jechał służbowo na spotkanie i nadal jest prezydentem Rybnika, więc w czym ona jest gorsza od niego.

~Banderowiec (154.16. * .165) 11.11.2023 15:37

Ja jeździłem pod wpływem jako kursant, kierowca i instruktor haha....

~SzaryKierowca76 (94.254. * .126) 11.11.2023 10:32

No co - dała sobie w szyję jednego na odwagę...
Tak jak pisze @ Astronom - masz absolutną rację. Trzeba będzie zmienić prawo i ośrodkom szkolenia oraz instruktorom nauku jazdy dać uprawnienia do kontroli trzeźwości. Bo czym skorupka za młodu... Choć znając życie - iluż pijanych zatrzymanych kilka razy dalej jeździ mając kilka sądowych zakazów.

~BlunusSteplus (188.137. * .55) 10.11.2023 22:20

Dziolszka se trochę na odwaga wypiła i odrazu ja do gazety skarcić a co to było przed Wszystkimi Świętymi w słynnym lokalu u mola Policjant się szarpał na parkingu około 0;25 ale wszystko po cichaczu tam się załatwia hmm ciekawe czemu ????

Astronom 10.11.2023 15:37

Jak już tak zaczyna to może lepiej by tego prawa jazdy nie miała