Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Morawiecki nominowany na premiera. Prezydent Duda: Wierzę, że znajdzie większość

- Powtórzę to jeszcze raz i będę to powtarzał w nieskończoność: w moim najgłębszym przekonaniu było to dobre dla Polski osiem lat. Był pan w rządzie przez całe osiem lat, przez sześć lat sprawował pan urząd premiera, wcześniej był pan ministrem finansów i wicepremierem - powiedział Andrzej Duda w trakcie uroczystości nominacji Mateusza Morawieckiego na premiera.

Morawiecki nominowany na premiera. Prezydent Duda: Wierzę, że znajdzie większośćMarek Borawski/KPRP
Andrzej Duda desygnował Mateusza Morawieckiego na Prezesa Rady Ministrów

Duda o Morawieckim: Wierzę, że znajdzie większość

Prezydent RP Andrzej Duda w poniedziałkowy wieczór 13 listopada podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za dotychczasowe kierowanie rządem. Jednocześnie podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim powierzył mu misję tworzenia nowego rządu.

Jak zaznaczył, „znakomita większość zobowiązań została dotrzymana”. - To były ogromnie ważne zobowiązania. Mówiliśmy o nich wielokrotnie, mówiliśmy o nich także i dzisiaj, zarówno ja, jak i pan premier w Sejmie. To było duże zadanie, które zostało zrealizowane - podkreślił prezydent.

Andrzej Duda powiedział, że premier Mateusz Morawiecki dostał ponownie tekę do formowania nowej Rady Ministrów.

- Wierzę w to, że pan premier ją sformuje, tak jak rozmawialiśmy, tak jak mnie zapewniał; znajdzie większość, która poprze w Sejmie nową Radę Ministrów i będzie mógł w porozumieniu, już nie tylko w ramach Zjednoczonej Prawicy, ale w szerszym porozumieniu parlamentarnym, kontynuować rozwijanie Rzeczypospolitej - mówił Prezydent.

Co dalej?

Desygnowany Prezes Rady Ministrów proponuje prezydentowi skład Rady Ministrów. Następnie prezydent powołuje Prezesa Rady Ministrów i pozostałych członków rządu w ciągu 14 dni od dnia pierwszego posiedzenia Sejmu lub przyjęcia dymisji poprzedniej Rady Ministrów i odbiera przysięgę od członków nowo powołanej Rady Ministrów.

Premier, w ciągu 14 dni od dnia powołania przez Prezydenta RP, przedstawia Sejmowi program działania Rady Ministrów (tzw. exposé) z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania. Aby uchwalić wotum zaufania niezbędne jest osiągnięcie bezwzględnej większości głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

W przypadku niepowołania Rady Ministrów lub nieudzielenia jej wotum zaufania, Sejm wybiera Prezesa Rady Ministrów oraz proponowanych przez niego członków Rady Ministrów spośród kandydatów zgłoszonych przez posłów. Wybór dokonywany jest bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Prezydent powołuje tak wybraną Radę Ministrów i odbiera przysięgę od jej członków.

Gdyby i w tej procedurze nie doszło do powołania Rady Ministrów, na mocy art. 155 Konstytucji, Prezydent RP w ciągu 14 dni powołuje Prezesa Rady Ministrów i na jego wniosek pozostałych członków rządu oraz odbiera od nich przysięgę. Sejm w ciągu 14 dni od dnia powołania Rady Ministrów przez Prezydenta Rzeczypospolitej udziela jej wotum zaufania większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

W razie nieudzielenia Radzie Ministrów wotum zaufania także i w tym trybie, Prezydent skraca kadencję Sejmu (co pociąga za sobą automatyczne skrócenie kadencji Senatu) i zarządza wybory do Sejmu i Senatu.

źródło: KPRP, oprac. (d)

Ludzie

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Mateusz Morawiecki

Były Prezes Rady Ministrów

88 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kolo5 (86.62. * .142) 25.11.2023 16:40

Mógł go od razu długopis mianować prezydentem Polski pajacyk jeden

~MielismyIchDość (51.91. * .195) 25.11.2023 09:57
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nareszcie można ogłosić :
"13 grudnia skończy się w Polsce kaczyzm !!!"

i to jest najlepsza wiadomość od kilkunastu lat

~PeOwiec (155.133. * .231) 24.11.2023 14:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Weź sie chłopie nie ośmieszają z tymi twoimi komentarzami pamiętaj czerwonym komunista się zostaje do końca życia i już się nie wybielisz tak więc szykuj się na egzekutywy KC wraz z swoimi towarzyszami z PO

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .181) 24.11.2023 10:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

PeOwiec ja jestem pewien że będą PiS-uary płakać np Obajtek syn malarza pokojowego i kucharki , relegowany za zastraszanie z technikum weterynaryjnego, No Matousz i mnoga innych. Co zaś do Wigilii to jako ewangelik przypomnę że pierwsza gdwizdka zawsze wschodzi o godzinie między 16.00 a 16.30 i wtedy to idzie się na Pasterkę a po niej dopiero siada się do uroczystej kolacji w gronie rodzinnym i w tym dniu raczej alkohol odpada , ty zaś lepiej wiesz i jak twój zwyczaj nakazuje najpierw miska, gorzała potem no i jak dojdziesz to pasterka - rano się budzisz i widzisz jajeczka jak w pewnym kultowym filmie i myślisz to tak jak u mnie. Dlatego ja jako praktykujący chrześcijanin błagam ciebie idź do specjalisty bo ty sam siebie niszczysz a to grzech. A oni i tak będą siedzieć . Słuchaj głosu Pana ! Ament

~PeOwiec (5.173. * .204) 24.11.2023 07:15
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jaki jesteś pewny że pisuary będą płakać po ujawnieniu może lewaki bada bardziej plakac szczególnie fir dojczland jajeczka kupione na wigilię a chociaż lewaku wiesz kiedy wigilia przypomnę dzień przed bożym narodzeniem lokal na egzekutywy KC przygotowany solidaruchu zachowaj nas panie od takich lewaków i ubeków a czas szybko mija i te lata przelecą też szybko a wtedy może być odwrotnie już fir dojczland dyma swoich koalicjantow wraca stara czerwona komuna

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .181) 23.11.2023 22:13
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~PeOwiec (155.133. * .231) 23.11.2023 12:26
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Solidaruch lewaku ub to że jemu ujawnia majątek mnie nie interesuje ale ujawnia też fir dojczland i ten z Amber gold oraz z reklamówki to odpowiedź na twoje pytanie będzie ciekawie jak ujawnia majątki lewakow

~1platfus (188.137. * .95) 23.11.2023 11:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"Mularczyk: Jeśli PiS wygra wybory, to Niemcy zapłacą Polsce reparacje " - kolejny raz pytam, pisuary przecież wygraliście, gdzie są nasze pieniądze ??

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .181) 23.11.2023 10:52
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

lament - za ten koment to mój Nobel dla ciebie ! Ale dlaczego PeOwiec ino kwiczy a nie odpowiada na poważne pytania które mu zadaję ? Ostatnie mniej więcej brzmiało tak po co oceniają moje komenty we dwu skoro każdy ma po 1 mózgu ? Czy zatem mają 1 na dwu ? I on sie pogniewał i komenta mego nie ma . Makumba pomocy !

~oj_jaki_lament (5.184. * .1) 23.11.2023 09:32
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jak to jest ?
Pisuary wygrali wybory
A tu w komentarzach tylko płacz lament i kwiczenie zwolenników pis
Przed wyborami straszyli uchodźcami po wyborach lewicą

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .181) 23.11.2023 09:04
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .181) 23.11.2023 03:04
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

PeOwiec a co ty na to że ędzie ujawniony majatek całej rodziny krętałusza Mateusza ?

~PeOwiec (155.133. * .231) 22.11.2023 10:09
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Do lewaka nic nie zgłaszam to twoje urojenia lewackie

alexachililover 22.11.2023 09:24
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@do_poniżej najpierw zgłosi do usunięcia a potem komenuje:-D i znowu zdarta płyta. Już wiecie, kto blokuje rozmówców.

~PeOwiec (155.133. * .231) 21.11.2023 22:44
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Do poniżej chłopie ty piszesz jak synek po gimnazjum nic swojego tylko to co usłyszysz w tvnetwork albo od innych czerwonych lewaków a lokal już wybrany na egzekutywy KC w wigilie

alexachililover 21.11.2023 22:13
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~PeOwiec (5.173. * .204) 21.11.2023 19:58
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do lewakaczerwonego odrobiles zadanie domowe Rozmowy kontrolowane obejrzane jajeczka kupione do podzielenia się ahaczy wiesz chociaż kiedy jest wigilia bo nawet go dojczland nie wie

~do_peowiec_objektywny (51.158. * .41) 21.11.2023 16:09
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Trzeba zamknąć TVPis to pisowskie szambo bo to co oni zrobili z polskiego radia i telewizji w historii polski nigdy nie miało miejsca!
pozostanie Ci słuchać "wolnej europy" a wiem,że jesteś jak każdy pisowiec przeciwko UE więc do rydzyka nadstawisz uszu, jedynie rydzyk będzie serwował tą twoją "prawdę"
czasami się zastanawiam czego oni przez te 8 lat nie popsuli i wiecie co?
nie znajduję nic

~PeOwiec (5.173. * .118) 21.11.2023 09:29
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wiesz moje zdanie na te wszystkie nowości po ileś latach nie wzruszaja i to nie tylko jego opowiesci to są bajki z mchu i paproci

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .111) 21.11.2023 04:12
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

drogi PeOwiec a co ty na pana Tomasza ?

~jastrzomb (91.204. * .132) 20.11.2023 16:41
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

do pe..owcy..lubisz kręcić lody?no to ....jak tam lubisz...

alexachililover 20.11.2023 13:18
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

@takpytam
"Kaczyński odwoływał go dwa razy. Za pierwszym razem mówił: "Leppera można określić jednym słowem - warcholstwo". Obiecał publicznie: "Nigdy więcej nie wolno już rozmawiać z ludźmi o marnej reputacji". Po tygodniu z Lepperem się dogadał, znów uczynił go ministrem. By za pół roku skompromitować przy pomocy CBA"
"Lepper: Kaczyński chciał mnie wykończyć", YouTube "Jak Kaczyński wykończył Leppera" Roman Giertych odc. 2 Konserwatyzm pl "Rękas: Na śmierci Leppera zyskał tylko Kaczyński" Chcesz jeszcze coś dodać? Właśnie agent Tomek zgłosił się do prokuratury i zaczął sypać, to dopiero początek.

~takpytam (46.204. * .41) 20.11.2023 11:09
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

alexa na Youtube jest bardzo dużo materiałów. Jest tam też sławne wystąpienie Leppera w Sejmie na temat polityków platformy i SLD . Myślisz że te wszystkie sprawki korupcyjne i machlojki Tuska i społki Lepper wymyślił? Może miał wyrzuty sumienia i dlatego później popełnił " samobójstwo"?

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .29) 20.11.2023 09:20
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

PeOwiec i ty tak serio całą niedzielę ? Powiedz jak mogę tobie pomóc - a tak na marginesie nie konsumpcja ale to co masz w sercu co dnia się liczy.

alexachililover 19.11.2023 21:15
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

@peowiec TVPIS już mało kto ogląda, w tym czasie oglądałem na YouTubie "Szokujące fakty o Kaczyńskim. 'Potwierdzają je byli ministrowie PiS"

~op (91.192. * .86) 19.11.2023 11:57
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Duda niepotrzebnie wszystko przedluza,bo teraz rzadzic bedzie PO. Pytanie tylko jak dlugo? Za rok czy dwa PSL moze dojsc do wniosku ze lepiej jednak im bedzie z PiS-em

~Jędrzej (51.158. * .41) 19.11.2023 11:21
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

teraz nareszcie za swoje "miesiączki" kaczyński będzie płacił z własnej kieszeni

~PeOwiec (5.173. * .177) 19.11.2023 10:07
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

No lewaki odrobiliscie już zadanie domowe film Rozmowy kontrolowane ogladniete jajeczka do podzielenia się kupione

~Do_objektywny_vel_peowiec (51.158. * .41) 19.11.2023 10:03
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

objektywny vel peowiec wspólczuje ci z całego serca bo rozumiem twój ból (miałem to samo 8 lat temu jak wybrałeś pis)
Na pewno nie będzie ci łatwo bo bardzo długa droga przed tobą ale dasz radę wierzę w ciebie i trzymam mocno kciuki

Objektywny 19.11.2023 09:52
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Tym komentarzem orkę zrobiłeś sobie sam , oglądaj jaką chcesz telewizję tylko z głową ,jak na razie dla ciebie niebo jest zielone a trawa niebieska gdy dojdziesz że jest na odwrót to sam ci po gratuluję , oby tylko nie było za późno .Na zacytowane słowa Lindy też odpowiem -To po co gadasz??????.

~ZaoranyZaś (178.218. * .117) 19.11.2023 09:18
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

to czekamy na ten rząd tych co twoim zdaniem wygrali :))))))))))))))

obiektywny to tylko pokazuje jak jesteś odrealniony i oderwany od rzeczywistości
odpowiem słowami Lindy "nie chce mi się z tobą gadać"

a tak na marginesie tvn jest dla inteligentnych więc nie dziwota, że nic z tego nie zrozumiesz

Objektywny 19.11.2023 08:00
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

--Opozycja---- nie wygrała bo nie mogła nie ma takiej partii , Opozycja to grupa ugrupowań politycznych - Wygrało PiS 7mln640tyś.854 znaczy( 35,38 pro .głosów .) Połączona opozycja to KO 6.629.402 ----to( 30,7 pro głosów) + Trzecia droga 3.110 .670 to (14.4 pro. głosów)..... Jak zrozumiesz dlaczego ten co wygrał tak naprawdę przegrał to napisz .....

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .29) 19.11.2023 04:26
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

PeOwiec nie lewaki bo ty byś w gacie narobił jakby ci ubol powiedział w areszcie śledczym w Katowicach że już rodziny nie zobaczył i prowadził cię przez kilka stalowych drzwi dodając że te piwnice są dźwiękoszczelne . Już sobota w gronie rodzinnym staje się niedziela a dziś jak widzisz już wstałem bo czekam na prawnuka na razie nawet nie chodzi ale śmieje się do mnie - a co z twoją rodziną ? Nie chcą znać ? Rada jedz batoniki i idź do psychiatry twoje życie rozpromienieje i unikaj łukiem kościół kat . Makumba Wosia i ks Jerzego H zachowaj dla prokuratora a Tego tu człowieka przytul i wskaż drogę do specjalisty. Amen !

~Spokojnie (46.134. * .111) 18.11.2023 22:19
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Opozycja wygrała niech rządzi.

~PeOwiec (155.133. * .231) 18.11.2023 20:42
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Do ponizj widac ubeki nie rozróżniają soboty od niedzieli makumba zachowaj lewakow

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .29) 18.11.2023 13:23
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

PeOwiec co to dalej nie jesz batoników ? Dziś niedziela może byś tak jak inni wziął się za przygotowanie niedzielnego obiadu dla rodziny , może byś posprzątał - no tak ale z tobą pewnie już nikt nic wspólnego mieć nie chce więc nie masz dla kogo - a co do twej obecności na listach kapusi i mojej to proszę o dowody na jedno i na drugie . Makumba ty nie tylko zachowaj Wosia i ks Jerzego H. dla prokuratora ale i temu tu PeOwcowi załatw dobrego psychiatrę lub szamana . Amynt

~ciekawy1 (188.137. * .95) 17.11.2023 10:00
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

PeOwiec - po prostu lepiej by się czytało twoje ględzenie, Tak z przyjemnością wysłuchiwać twojego bólu du.. :)

~PeOwiec (94.254. * .165) 17.11.2023 08:28
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Do lewaka a co ma interpunkcja do kręcenia lodow

~ciekawy1 (188.137. * .95) 17.11.2023 07:42
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

PeOwiec - w przedszkolu tam jeszcze interpunkcji nie mieliście ?

~PeOwiec (94.254. * .165) 17.11.2023 07:38
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Do poniższego lewaka kasę mam tylko i wyłącznie z mojej pracy a nie zjakiegos hejtowania mam taką robotę że właśnie tyle mi płacą twoi lewaki i są zadowoleni a teraz to dopiero będziemy kręcić lody z lewakami