Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uroczysta zbiórka Śląskiej Policji z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Awansowano 60 mundurowuch [ZDJĘCIA]

W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach im. Aspiranta Policji Województwa Śląskiego Jana Kali wczoraj odbyła się uroczysta zbiórka. W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości awanse i odznaczenie wręczono wyróżnionym policjantom i pracownikom korpusu służby cywilnej.

Uroczysta zbiórka Śląskiej Policji z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Awansowano 60 mundurowuch [ZDJĘCIA]Śląska Policja
Nominacje na wyższe stopnie służbowe odebrało 60 mundurowych.

Wyróżnienia...

W piątek (17.11.) w siedzibie śląskiej policji odbyła się uroczystość wręczenia awansów i odznaczeń. Zaproszonych gości powitał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn. Podczas dzisiejszego wydarzenia nie zabrakło Doradcy Wojewody Śląskiego gen. w st. spocz. Tomasza Miłkowskiego, Radnej Sejmiku Województwa Śląskiego Aliny Bednarz, a także przedstawicieli kadry kierowniczej śląskiej Policji i przedstawicieli związków zawodowych.

Szefa śląskich policjantów, w asyście swoich zastępców wręczył nadawane przez Prezydenta RP Medale "Za długoletnią służbę" - 18 złotych, 23 srebrnych i 5 brązowych.

W uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych złotymi odznakami "Zasłużony Policjant", nadanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wyróżnionych zostało 35 policjantów. Dwóch mundurowych otrzymało odznaki srebrne, a szesnastu - odznaki brązowe.

Radna Sejmiku Województwa Śląskiego w asyście nadinsp. Romana Rabsztyna wręczyła 3 zasłużonym policjantom srebrne Honorowe Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Odznakę otrzymał m.in. Naczelnik Zarządu w Katowicach CBŚP insp. Łukasz Fołta.

...i awanse

Listopadowe obchody Narodowego Święta Niepodległości stały się także okazją do awansów policjantów na wyższe stopnie służbowe. Rozkazy personalne wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn w asyści swoich zastępców. 25 policjantów awansowało w korpusie oficerów starszych, a 7 w korpusie oficerów młodszych. 28 mundurowych otrzymało awanse w pozostałych korpusach policyjnych.

Kolejną częścią obchodów było odczytanie adresów okolicznościowych: I Wicewojewody Śląskiego, odczytany przez Doradcę Wojewody Śląskiego gen. w st. spocz. Tomasza Miłkowskiego oraz Marszałka Województwa Śląskiego, który odczytała Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Alina Bednarz.

źr. KWP, oprac. sqx

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~1miras (188.137. * .95) 21.11.2023 09:30

Mnie tam tylko zastanawia czy ci od wysięgnika też dostali jakieś nagrody/awanse ?

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .111) 21.11.2023 04:19
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

zwykłyobywatel 19.11.2023 13:53

Szczęśliwej drogi już czas na koniec spieszą się z awansami i nagrodami.
Tak wygląda Policja tylko zasługi i medale