Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uwaga! Tego SMS-a nie pisze twoje dziecko. Nowy sposób oszustów - "Tato, to mój nowy numer"

Sposoby na oszustwa internetowe stale ewoluują. Ostatnio pojawił się nowy sposób, który może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Otrzymałeś SMS lub wiadomość w komunikatorze o treści "Tato/mamo to mój nowy numer, zniszczył mi się telefon" lub podobnej? Od razu powinna zapalić się czerwona lampka! 

Uwaga! Tego SMS-a nie pisze twoje dziecko. Nowy sposób oszustów - "Tato, to mój nowy numer"Anna Shvets/Pexels
Oszuści mają nowy sposób na pozyskanie naszych danych lub pieniędzy. To SMS, po którym wpiszemy nowy numer rzekomo naszego dziecka.

Uwaga! Tego SMS-a nie pisze twoje dziecko. Nowy sposób oszustów - "Tato, to mój nowy numer"

Ostatnio popularne stają się SMS-y z informacją, aby adresat zapisał sobie nowy numer telefonu, który podaje nadawca, przedstawiając się jako syn lub córka. Niestety należy przypuszczać, że to oszustwo, bo w wiadomości znajduje się aktywny link, w który trzeba kliknąć, a to już otwarte pole do działania oszustów - w naszym telefonie może w tym momencie zainstalować się złośliwe oprogramowanie. W późniejszym czasie może ono posłużyć oszustom do wyłudzenia naszych danych lub kradzieży pieniędzy poprzez bankowość internetową. 

Podsumowując - po otrzymaniu SMS-a rzekomo od syna czy córki, należy potwierdzić u naszego prawdziwego dziecka (np. dzwoniąc pod jego stary numer lub osobiście) czy opisane zdarzenie miało miejsce. W zdecydowanej większości przypadków okaże się, że nic takiego się nie stało. 

Ponadto trzeba pamiętać o tym, że nie można zapisywać w telefonie przesłanego numeru, bo możemy o tym zapomnieć. A to prosta droga do oszustwa. Za parę miesięcy z tego numeru może zadzwonić oszust, który wyświetli się nam jako syn czy córka. Wtedy możemy paść ofiarą oszustwa typu "na wnuczka" i stracić pieniądze, bo będziemy przekonani, że rozmawiamy z naszym prawdziwym dzieckiem. 

Przykład wiadomości SMS z prośbą o wpisanie nowego numeru telefonu, po kliknięciu w który może się zainstalować złoźliwe oprogramowanie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Andzia17 (46.204. * .1) 21.11.2023 22:01

Po
Wyborach miało być taniej lepiej do lekarza bez kolejki a jest drożej gorzej jeszcze SMS od naciągaczy za PiS tego nie było