Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zaatakował seniorkę, grożąc przedmiotem przypominającym nóż. Został zatrzymany przez policję z Jastrzębia

Jastrzębscy kryminalni ustalili, a wywiadowcy zatrzymali sprawcę rozboju. Napastnik przed jednym ze sklepów napadł na starszą jastrzębiankę. Agresor przystawił kobiecie do pleców przedmiot przypominający nóż i zażądał pieniędzy.

Zaatakował seniorkę, grożąc przedmiotem przypominającym nóż. Został zatrzymany przez policję z JastrzębiaKMP Jastrzębie-Zdrój
Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 15.

Późnym popołudniem 29 września, na jednej z ulic w centrum Jastrzębia mężczyzna napadł na starszą kobietę. Napastnik przystawił jej do pleców przedmiot przypominający nóż i zażądał pieniędzy. Zabrał kobiecie 100 złotych, po czym uciekł. Sprawą natychmiast zajęli się jastrzębscy kryminalni.

- Dzięki zaangażowaniu śledczych oraz wnikliwej analizie zebranego materiału dowodowego, ustalili sprawcę tego przestępstwa. Kwestią czasu było jego zatrzymanie, co nie było łatwe, gdyż mężczyzna nie przebywał w miejscu zamieszkania - wyjaśnia oficer prasowa st. asp. Halina Semik.

Zmiana loku nie uchroniła go przed odpowiedzialnością za swój czyn. 16 listopada wywiadowcy patrolując centrum miasta na jednej z ulic zauważyli poszukiwanego i go zatrzymali. Agresor usłyszał już prokuratorskie zarzuty rozboju. 46-latek został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzoną. Za popełnienie tego przestępstwa może trafić do więzienia.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, oprac. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].