Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Żorach trwa budowa drogi wylotowej w kierunku Jastrzębia-Zdroju

Sprawniej, szybciej i nowocześnie. Tak ma wyglądać podróż z Żor do Jastrzębia-Zdroju. Ma to być pokłosie realizowanej właśnie w Żorach inwestycji, polegającej na budowie drogi wylotowej do Jastrzębia-Zdroju od skrzyżowania z ul. Towarową do skrzyżowania z ul. Gajową.

W Żorach trwa budowa drogi wylotowej w kierunku Jastrzębia-ZdrojuUM w Żorach
Zdjęcie przedstawia budowaną drogę wylotową do Jastrzębia-Zdroju od skrzyżowania z ul. Towarową do skrzyżowania z ul. Gajową, wraz z oznakowaniem, pasem zieleni, rondem oraz chodnikiem.

Celem inwestycji jest wybudowanie drogi wylotowej w kierunku Jastrzębia-Zdroju, która będzie stanowić kontynuację Alei Armii Krajowej i połączona zostanie z Aleją Jana Pawła II na wysokości istniejącego skrzyżowania z ul. Gajową za pomocą ronda turbinowego. Do ronda doprowadzone będą drogi łączące Aleje Jana Pawła II i ul. Gajową.

Jak przekazuje Urząd Miasta w Żorach, zakres inwestycji obejmuje również budowę ogólnodostępnego parkingu dla samochodów osobowych w miejscu odciętego odcinka Alei Jana Pawła II, budowę zatok autobusowych na projektowanych drogach, ścieżek rowerowych z dopuszczeniem ruchu pieszego, oświetlenia ulicznego na całym przedmiotowym odcinku, systemu odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej czy zabezpieczenie sieci gazowej wzdłuż Alei Jana Pawła II oraz przebudowę hydrantów. Termin realizacji zadania przypada na koniec grudnia.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie całego projektu, który zakłada realizację 6 zadań wynosi prawie 28,5 mln zł. Zadanie pn. „Budowa drogi wylotowej w kierunku Jastrzębia-Zdroju od skrzyżowania z ul. Towarową do skrzyżowania z ul. Gajową wraz z budową łączników do Al. Jana Pawła II i ul. Gajowej, parkingu razem z odwodnieniem, oświetleniem i kanałem technologicznym (wraz z budową zbiornika ziemnego, ścianą oporową, zabezpieczeniem i przebudową teletechniki, rozbiórką i budową stacji transformatorowej, przebudową i zabezpieczeniem gazociągu, przebudową hydrantów)" to koszt nieco ponad 13,2 mln zł.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Sebasstian (188.137. * .230) 24.11.2023 11:55

Miasto Żory zaczyna się chyba od ul Powstańców więc brakuje jeszcze z 1000m tej drogi wlotowej. Nie muszę chyba wspominać ze jest ona w stanie tragicznym.

~Stasiu (46.204. * .122) 24.11.2023 06:36

Miasta tak blisko położone siebie a tak kiepska komunikacja i brak chodników i ścieżek rowerowych... Szkoda że radni mało tamtędy jeżdżą po 17 jak jest ciemno a po ulicy chodzą piesi ubrani na czarno bez odblasków... Droga rowerowa konieczna wzdłuż całej drogi od strefy w Żorach na Jana Pawła, po Rybnicką w Jastrzębiu, tak samo rondo na Gagarina-Rybnicka potrzebne bo ile tam już wypadków było w godzinach szczytu...

~Małgorzata@2 (89.151. * .80) 23.11.2023 18:11

O droga 75 na Jastrzębie z Żor no ale co stego zrobili rądo kawałek drogi nowej asfaltowej a reszta kto zrobi matka Teresa z Kalkuty bo resztę drogi na Jastrzębie to porażka najgorsza na Śląsku wstyd panie Socha

~MłodychNamTrzeba (46.204. * .90) 23.11.2023 14:38

W Żorach jest milion razy lepiej i 300 zakładów pracy nie co to w Jastrzębiu-Zdroju.
Dlaczego pani Hetman od ośmiu lat nie potrafi zapełnić pseudostrefy ekonomicznej..