Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak sprawdzić, czy Twoje dane są bezpieczne i nie wyciekły np. po ataku hakerów?

Ponad 50 tysięcy wyników badań medycznych (wg ustaleń portalu zaufanatrzeciastrona.pl sprawa dotyczy około 12 tysięcy osób), ujawnili w internecie hakerzy po ataku na serwery jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów. Sprawa z ostatnich dni to jednak nie wyjątek. Warto sprawdzić, czy Twoje dane są bezpieczne.

Jak sprawdzić, czy Twoje dane są bezpieczne i nie wyciekły np. po ataku hakerów?ilustracyjne freepik
Zawsze należy dokładnie sprawdzić gdzie i komu udostępniamy nasze dane w internecie. Cyfrowy świat daje ogromne możliwości, ale bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem.

Potężny wyciek danych

Szczegółowe dane - łącznie z adresem, peselem i wynikami wszystkich przeprowadzonych w laboratorium badań trafiło w ostatnich dniach do internetu. Grupa hakerów przekazała, że to próbka tego, co mają. "Próbka" dotyczy ponad 50 tysięcy wyników badań (1 GB). Grupa grozi, że łącznie baza danych, które zamierzają opublikować, jeśli nie otrzymają okupu, ma wagę 246 GB.

Warto sprawdzić bezpieczeństwo waszych danych. Nawet jeśli osobiście nie korzystaliście z usług ALAB, niewykluczone, że np. wasza przychodnia nie współpracuje z danym laboratorium.

Komunikat o "incydencie naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych"

Firma wydała komunikat, w którym wyjaśnia jakie mogą być następstwa ujawnienia danych, a także zalecenia dotyczące zminimalizowania szkodliwości tych konsekwencji.

Wyciek może skutkować uzyskaniem kredytów przez osoby trzecie, dostępu do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej przez osoby nieuprawnione czy też wyłudzenie środków z ubezpieczenia, bądź zarejestrowanie przedpłaconej karty telefonicznej.

Jak chronić swoje dane?

Do zalecanych w przypadku wycieku naszych danych działań należą m.in. założenie konta w systemie informacji krajowej w celu monitorowania swojej aktywności kredytowej (BIK), zgłoszenie faktu naruszenia danych właściwym organom w celu zapobieżenia tzw. „kradzieży tożsamości“ czy zastrzeżenie swojego numeru PESEL.

Jak zastrzec swój numer PESEL? O tym pisaliśmy tutaj: LINK

Polecamy również skorzystanie z portalu bezpiecznedane.gov.pl, gdzie po zalogowaniu się można sprawdzić, czy wasze dane nie zostały udostępnione w internecie. Zalogowanie w portalu możliwe jest przez Profil Zaufany bądź aplikację mObywatel.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].