Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ilu tragediom można było zapobiec? Śląska drogówka podsumowała tegoroczne dane [ZDJĘCIA]

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się narada służbowa kierownictwa wydziałów ruchu drogowego, podsumowująca 11 miesięcy na śląskich drogach w 2023 roku.

Ilu tragediom można było zapobiec? Śląska drogówka podsumowała tegoroczne dane [ZDJĘCIA]KW Katowice
Od stycznia br. w 482 wypadkach z udziałem pieszych zginęło 38 osób. Do 279 z nich doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, gdzie śmierć poniosło 15 osób.

Naradzie, w której udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Marek Nowakowski, przewodniczył podinsp. Krzysztof Stankiewicz – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach. Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy, dla uczczenia pamięci naszych tragicznie zmarłych Kolegów z Wrocławia.

Tematem narady były zagadnienia związane ze stanem bezpieczeństwa w ruchu drogowym w województwie śląskim.

  • W pierwszych 11 miesiącach 2023 roku odnotowaliśmy 1725 wypadków, w których 113 osób zginęło (w tym 38 pieszych, 6 rowerzystów i 12 motocyklistów), a 2012 zostało rannych.
  • W porównaniu do tego samego okresu 2022 roku to o 121 wypadków mniej, 32 osoby zabite mniej i mniej o 80 osób rannych.
  • Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było nieustąpienie pierwszeństwa, niezachowanie bezpiecznej odległości i nadmierna prędkość.
  • Od stycznia br. w 482 wypadkach z udziałem pieszych zginęło 38 osób. Do 279 z nich doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, gdzie śmierć poniosło 15 osób.
  • W omawianym okresie stróże prawa uniemożliwili dalszą jazdę 11088 kierującym, to jest o 116 więcej niż w poprzednim roku.

Spotkanie było również okazją do wręczenia nagród i wyróżnień policjantom za szczególne osiągnięcia w służbie i reprezentowanie garnizonu śląskiego w Międzynarodowym Konkursie Policjanta Ruchu Drogowego, który w październiku odbył się na Słowacji.

Część narady przeznaczono na wymianę doświadczeń i rozwiązań, przyjętych w poszczególnych jednostkach w zakresie nadzoru oraz zadań realizowanych przez komórki ruchu drogowego.

źr. KW Katowice

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Januszzzzzz (85.202. * .83) 10.12.2023 12:36

Wydaje mu sie ,ze prwencja na drogach w skali kraju jest nie do konca przemyslana. Dla przykladu nieoznakowany radiowóz powinien poleceniem służbowym nie tylko patrolować konkretny obszar lecz być wysyłany nie do konca głównymi drogami przemieszczajac sie do wyznaczonych miejscowosci i powrotnie ,np z Jastrzebia az do Kłodzka i powrot. Dlaczego tak twierdze ?... to właśnie podróżując takim ciągiem i różnymi krajowymi drogami widać do czego zdolni sa kierowcy szczegolnie Ci mieszkajacy na tzw zadupiach ktorzy jeżdżą w obrebie własnych czesto niewielkich miejscowosci i zdają sobie sprawe ,ze policja tam do nich nie zaglada. A to jest naprawde dramat.