Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolizja osobówki z pociągiem. Policja apeluje do kierowców o przestrzeganie przepisów

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych i stosowanie się do umieszczonych tam znaków drogowych. Na jednym z takich przejazdów w Pszczynie pociąg uderzył w przejeżdżający przez torowisko samochód marki Hyundai, którego kierowca nie zastosował się do znaku „STOP”. Przypominamy, ku przestrodze, by pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Kolizja osobówki z pociągiem. Policja apeluje do kierowców o przestrzeganie przepisówfot. KPP Pszczyna
Sprawca był trzeźwy, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Pomimo wielu apeli wielu kierowców nadal lekceważy podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się przez przejazdy kolejowe i nie stosuje się do umieszczonych tam znaków drogowych.

W minionym tygodniu do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Pszczynie. Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg, by przestrzegać przepisów dla bezpieczeństwa własnego i innych.

Kierujący osobówką 64-latek, który zignorował znak STOP i wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg miał wiele szczęścia. W ostatniej chwili zaczął hamować i chociaż doszło do zdarzenia, to jednak nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca był trzeźwy, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Wszystko działo się w czwartek na ulicy Hallera w Pszczynie.

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności, szczególnie teraz, kiedy warunki atmosferyczne (opady deszczu, niekiedy mgła, śliska nawierzchnia, słaba widoczność) nie sprzyjają uczestnikom dróg i utrudniają bezpieczeństwo na drodze.

fot. KPP Pszczyna

źr. KPP Pszczyna, oprac. sqx

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatelka25 (91.204. * .100) 11.12.2023 19:21

@ Anka_Pisanka
Zlikwidujmy torowiska - i przerzućmy transport na tiry... Zlikwidujmy torowiska - zróbmy ścieżki (żelazne szlaki) rowerowe - i będzie więcej kolizji i wypadków z udziałem rowerzystów, zatrudnijmy kilkaset tysięcy rowerzystów do transportu towarów masowych - zboża, paliwa, mąki, chleba, mebli. Zastanów się ilu trzeba by było rowerzystów do transportu np transformatora energetycznego czy palety wody - jakie byłyby koszty. Niestety przepisy dla pieszych i rowerzystów powinny się zmienić DLA NICH - dla ich dobra i bezpieczeństwa. Raz - podnieść (i to drastycznie!) kary za przejście czy przejazd na czerwonym (bo teraz to dostanie MAKSIMUM 100 zł - śmiesznie mało!) - kary powinny być OD 1000 zł. Dwa - kamizelki, odblaski - obowiązkowe całą dobę poza miastem i przy gorszej widoczności w mieście. Trzy - BEZWZGLĘDNY NAKAZ zatrzymania się przed przejściem i rozejrzenie - za złamanie po 500 zł (idzie taki - nie patrzy czy coś jedzie czy jakie ma światło) - często nos w komórce (za używanie komórki na przejściu - kara minimum 200 zł) - to punkt 4 - a potem "kierowca jest winny potrącenia". Wyjdzie taki zza krzaka/drzewa na maskę - to jakim prawem mają karać kierowcę? Rowerzyści nie sygnalizujący zamiaru skrętu czy wymuszający pierwszeństwo to też częste zjawisko. Połącz transport rowerowy i zima/ zmrok - co wyjdzie - katastrofa. Może powinni wprowadzić zakaz używania rowerów zimą?

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 11.12.2023 09:38

Dobrze, że w Jastrzębiu-Zdroju nie ma takich problemów.
Myślę, że idąc naszym przykładem, gdyby w innych miastach też zlikwidować torowiska, żeby na ich miejsce powstawały żelazne szlaki rowerowe, to nie byłoby takich kolizji, jak samochodu z pociągiem.

~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .156) 10.12.2023 14:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Policja NIE MOŻE BYĆ sędzią i katem. Odebranie prawa jazdy należy do sądu. Stan dróg w okolicach przejazdów często jest pod znakiem zapytania - oblodzona, śliska, nieposypana nawierzchnia. Czy tak było w tym przypadku? (sądząc po zdjęciach - tak) Ale policji najprościej ukarać kierowcę (i najchętniej stosowana formułka przez policję jak nie chce się dochodzić prawdy "nie dostosował prędkości do warunków") a to drogowcy powinni zdrowo beknąć (ciekawe czy jakby na takiej śliskiej drodze sam się pośliznął teżby tak chętnie karał kierowcę?). Tu - co widać na zdjęciu jest znak stop i tabliczki Rogatka uszkodzona i Sygnalizacja uzkodzona (maszynista też o tym wie - ma odpowiednie semafory oraz ostrzeżenia) więc prędkość nie była duża. Ale nie zwalnia to kierowców od myślenia.